יום ראשון , אוגוסט 18 2019
דף הבית / לראשונה באור יהודה: עליה במדד הסוציו-אקונומי

לראשונה באור יהודה: עליה במדד הסוציו-אקונומי

בדירוג הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסם, עולה כי אור יהודה טיפסה מאשכול חברתי 5 ל-6 בפעם הראשונה. ראש העיר, ליאת שוחט: "זו גאווה. אנו צועדים קדימה והופכים לעיר מבוססת כלכלית. אין לי ספק שהיד עוד נטויה"

אור יהודה. עליה במדד הסוציו אקונומי

לראשונה מאז היווסדה, אור יהודה טיפסה בשבוע שעבר לאשכול חברתי-כלכלי (מדד סוציו-אקונומי) 6. מדובר בבשורה של ממש עבור העיר שנאבקת בשנים האחרונות על שיפור התדמית שלה וקידום השירותים לתושב. את ההודעה על כך הוציאה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות אור יהודה  – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה? היכנסו לקבוצה  – חדשות אור יהודה


כידוע, בשנים האחרונות אור יהודה דורגה באשכול 5 בדירוג, הרחק משאר היישובים והערים בבקעת אונו. מדובר במדד שמדרג את הרשויות המקומיות לפי חוזקן הכלכלי-חברתי ומשייך כל יישוב לעשרה אשכולות, כאשר האשכול הנמוך ביותר הוא 1 והגבוה ביותר הוא 10. חשיבותו של המדד החברתי-כלכלי בכך שהוא מאפיין את האוכלוסיות בכל יישוב בהתאם לחוזקן החברתי-כלכלי.


יעניין אותך גם –

נחשף הלוגו החדש לחגיגות ה – 70 של אור יהודה

אור יהודה – נחנך מרכז השיטור הקהילתי


 ראש העיר, ליאת שוחט, מציינת: "זו גאווה שאור יהודה התקדמה בדירוג הסוציו-אקונומי אחרי שנים ארוכות שבהן דורגה העיר מאחור. אמנם יש לכך משמעויות מבחינת תקצוב שיצטמצם כתוצאה מהעלייה בדירוג, אבל הדבר החשוב הוא שאור יהודה צועדת קדימה והופכת לעיר מבוססת כלכלית. אין לי ספק שעוד היד נטויה ואור יהודה תמשיך להתקדם ולהפוך לעיר מובילה בגוש דן".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ונדליזם באור יהודה

ונדליזם בשידור חי – נערים מאור יהודה תועדו הורסים עמודי תאורה