יום שישי , יולי 10 2020
דף הבית / מדברים על זה – אנשי החינוך נגד אלימות ברשת

מדברים על זה – אנשי החינוך נגד אלימות ברשת

נרתמים למיגור האלימות ברשת: רב-שיח מרתק של אנשי החינוך באור יהודה.

אלימות ברשת- דלילה אשכנזי, מנהלת אגף החינוך
אלימות ברשת- דלילה אשכנזי, מנהלת אגף החינוך

בשבוע שעבר נערך דיון במסגרת "צוות עיר" בנוכחות מנהלים, מפקחים, גננות מובילות, צוותי חינוך, ועד הורים יישובי, מועצת הנוער ופרלמנט הילדים. ראש העיר, ליאת שוחט: "התגייסות של כולם לשבת יחד ולדון בדרכים למיגור האלימות ברשת תסייע בצמצום התופעה"

בשבוע שעבר נערך דיון מעניין שהופק על ידי אגף החינוך בעיריית אור יהודה ועסק במיגור האלימות ברשת, אחד הנושאים הבוערים ביותר בחברה הישראלית והגלובלית. במסגרת פאנל שהתקיים במשכן למוסיקה ולמחול בעיר בנוכחות אגפי העירייה, מפקחים, מנהלי בתי הספר, גננות מובילות, צוותי חינוך, ועד הורים יישובי, מועצת הנוער ופרלמנט הילדים, התקיים דיון בדרכים יצירתיות למיגור התופעה.

ראש העיר, ליאת שוחט, פתחה את הדיון, וציינה: "מדובר בנושא טעון וחשוב. התגייסות של כולם לשבת יחד ברב שיח ולדון בדרכים למיגור האלימות ברשת תסייע בצמצום התופעה ובכל מקרה היא מראה יותר מכל את החשיבות שמייחסים לכך כלל מובילי החינוך בעיר, ועל כך ברכתי".

הכנס החל בהרצאת טד שהעבירה תמר טרבלוס תחת הכותרת "כלים להתמודדות עם אלימות ברשת". בהמשך התקיים רב שיח בהנחיית טרבלוס ובהשתתפות נאו כהן-אביגדור, מנהלת תחום בכירה מידע, מחקר ושת"פ, גלית שקד, נציגת הפיקוח על הייעוץ במחוז ת"א, שחידדה את ההיבטים הרגשיים שמלווים את התלמידים שנפגעו מאלימות ברשת, ומאידך את החשיבות להעלאת המודעות ומתן כלים שניתן לקבל מצוותי החינוך בבית הספר, תוך הדגשה שהתלמידים אינם לבד.

אלימות ברשת- דלילה אשכנזי, מנהלת אגף החינוך
אלימות ברשת

עירית חברוני, יו"ר הנהגת ההורים בתיכון יובלים הדגישה את שיבות השיח המקדם והמשותף שחייב להיות בין ההורים, התלמידים והצוותים, כך שכולם יחד שותפים ואחראים למיגור התופעה. עו"ד נרקיס רובין, הממונה על האכיפה בעירייה, התמקדה בהיבטים המשפטיים והפליליים שמלווים את הנושא תוך מתן הסברים על חוק העונשין, חוק לשון הרע, ועוד. שרה אפריאט, נציגת מועצת הנוער העירונית, ריגשה בדבריה וציינה שהתלמידים הנפגעים אינם לבד. היא הדגישה כי מועצת הנוער נמצאת שם עבורם גם לאוזן קשבת וגם לחשיבה כוללת יחד עם התלמידים בכלל והנפגעים בפרט. לסיכום הפאנל, ציינה דלילה אשכנזי, מנהלת אגף החינוך: "מרגש לראות את השתתפות תלמידי מועצת הנוער ופרלמנט הילדים עם מובילי החינוך בעיר שיחד יובילו לצמצום התופעה, לא רק 'ככיבוי שריפות', אלא כמענה הוליסטי רחב תוך ביסוס ערכי כבוד האדם והאחריות הקולקטיבית המוטלת על כולנו".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

עדי בלומנפלד

עדי בלומנפלד נבחרה למנכ"לית החברה לפיתוח אור יהודה