יום שלישי , ינואר 21 2020
דף הבית / חדשות חמות / מחירי הארנונה לא יעלו בגבעת שמואל

מחירי הארנונה לא יעלו בגבעת שמואל

ראש עיריית גבעת שמואל יוסי ברודני ומועצת העיר החליטו בשונה משאר המועצות המקומויות לפנות למשרד הפנים לקבלת אישור שלא לעדכן את שיעור הארנונה בשנת 2019 ולהשאירו בתעריף הנוכחי

מועצת העיר גבעת שמואל
מועצת העיר גבעת שמואל

עיריית גבעת שמואל בראשות ראש העיר יוסי ברודני החילטה בצעד  חריג לעומת שאר הרשויות המקומיות לפנות למשרד הפנים לקבלת אישור שלא לעדכן את שיעור הארנונה בשנת 2019 ולהשאירו בתעריף הנוכחי.  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות גבעת שמואל – להצטרפות


יודגש כי בחודש ינואר הקרוב (ינואר 2019)  תעודכן הארנונה בשיעור האוטומטי של משרד הפנים שעומד השנה על 0.32 אחוז,  כאשר במידה ותאושר הבקשה,  יוחזר התשלום רטרואקטיבית.

ראש העיר יוסי ברודני:" תכנית ההתייעלות שאנו מובילים בנחישות לאורך כל השנים האחרונות מוכיחה את עצמה. כבר שנים שאנו לא מעלים את הארנונה מעבר לעדכון השיעור האוטומטי של משרד הפנים והשנה אנו פועלים שלא לעדכנה כלל ולהשאירה כפי שהייתה בשנת 2018.  אני מודה לגורמי המקצוע בעירייה ולחברי מועצת העיר בשנים האחרונות,  על כך שלאור עבודה קשה , רצינית ומעמיקה הצלחנו להוביל בכל 10 השנים האחרונות את גבעת שמואל מגירעונות עתק של עשרות מיליונים לאיזון תקציבי וחוסן כלכלי. כיום ידוע כמה חשוב לעירייה להיות יעילה, חזקה ובלתי תלויה. כל זאת עשינו לצד הקמת מבני ציבור חדשים לרווחת התושבים, הקמת גינות עירוניות, פיתוח תשתיות עירוניות חדשניות, השקעה חסרת תקדים בתחומי החינוך, התרבות והספורט והרחבת סל השירותים לכל שכבות האוכלוסייה בעיר. אנו נשאף ופעל לכך שגם בשנים הקרובות לא נעדכן או נעלה את הארנונה" .

גזבר העירייה צחי פרץ הסביר כי: "מי שזוכר היכן הייתה גבעת שמואל לפני 10 שנים בכל הקשור לגירעונות הענק וההשלכות שנבעו מכך,  מבין היטב את אופן הניהול האחראי והיעיל לאורם פועלת העירייה כיום. הפנייה למשרד הפנים לקבלת אישור שלא לעדכן את הארנונה היא צעד חריג שמתאפשר תודות לחזון של ראש העיר להתמודד עם יוקר המחייה ועבודה מתמשכת של כל גורמי המקצוע והנהלת מועצת העיר."

יצויין כי החלטה זו של הנהלת מועצת העיר כפופה לאישור משרד הפנים .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

עיריית אור יהודה

אור יהודה: חסר הבית שהתגורר ברחבת העירייה אושפז בכפייה