יום ראשון , מאי 31 2020
דף הבית / 310 מיליון שקלים – אושר תקציב עיריית אור יהודה לשנת 2019

310 מיליון שקלים – אושר תקציב עיריית אור יהודה לשנת 2019

אמש, התקיימה מלאית מועצת העיר בה אושר התקציב לשנת 2019 כש- 109 מליון שקלים ממנו (למעלה מ-35 אחוז) יוקצו לחינוך. עלייה של כעשרה מיליון שקלים שיושקעו בתכניות מצוינות, תגבור לימודי המתמטיקה והאנגלית, דאגה לתלמידים חלשים, תגבורים וכדומה.

מליאת מועצת העיר אור יהודה
מליאת מועצת העיר אור יהודה

ראש העיר, ליאת שוחט: "אנו ממשיכים להשקיע בכל תחומי החיים כדי לדאוג לכך שכל הנושאים החשובים יקבלו מענה מהעירייה"

תקציב העירייה לשנת 2019 אושר השבוע במליאת מועצת העיר ויעמוד על גובה של 310 מיליון ש"ח. הבשורה המשמעותית בתקציב החדש שאושר הוא עלייה של כעשרה מיליון שקל בתקציב החינוך ל-109 מיליון שקל המהווים 35.2 אחוז מכלל התקציב השנתי של העירייה. תקציב החינוך מגלם השקעה בעיקר בתכניות חינוכיות, בהשקעה בגיל הרך, טיפוח המצוינות וקידום הדור הצעיר, תכניות למצוינות, קידום תחום האנגלית והמתמטיקה, דאגה לתלמידים החלשים, סיוע בבגרויות, קידום הצוותים המקצועיים והקמת מרחבי למידה חדשניים.

בעירייה מדגישים כי גם במהלך שנת 2019 תימשך השקעה בפיתוח השכונות הותיקות של העיר. בימים הקרובים תוקם גינת דגניה ואחרי גם גינת כצנלסון.
בנוסף, צפוי להסתיים בקרוב סלילת כביש יצחק רבין ואף יחל שדרוג רחוב יהדות קנדה. בנוסף, יסתיים בקרוב הקמתו של מגרש הקט-רגל בסמוך לתיכון יובלים וימשכו עבודות פיתוח לגינת הירדן בסקיא א'.


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות אור יהודה  – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה? היכנסו לקבוצה  – חדשות אור יהודה


בנוסף, תחום הרווחה יושקע גם הוא ויקודם בצורה משמעותית עם 51 מליון שקלים שיושקעו בתוכניות רחבות היקף כמו תכנית "מעטפת" שמטפלת בנערות על הרצף, יחדת המוגבלויות המטפלת באנשים הסובלים מנכויות, מוגבלויות ואוטיזם. כמו כן, יקודמו גם היחידה לעבודה קהילתית – הרותמת את האוכלוסייה לקידום נושאים הנוגעים אליה ביום יום, התחנה לשלום המשפחה, מרכז עוצמה למיצוי זכויות לאוכלוסייה הנמצאת במצבי עוני והדרה, תכנית אפיקים ועוד. 

בשנה הזו יינתן משקל רב גם לנושאים כמו תרבות לרגל חגיגות ה-70 של אור יהודה, השקעה בנוער ובצעירים, טיפוח חזות העיר, הגברת תחושת הביטחון, איכות הסביבה, ועוד.

ראש העיר, ליאת שוחט, בירכה על התקציב שאושר, וציינה: "אנו ממשיכים להשקיע בכל תחומי החיים כדי לדאוג לכך שכל הנושאים החשובים יקבלו מענה מהעירייה. אני שמחה שתחום החינוך ממשיך להיות מוביל ומשמעותי בעיר כחלק מההשקעה החשובה שכבר נתנה את אותותיה בשנים האחרונות ותמשיך לשאת פרי גם בשנה הקרובה. אני רואה בכך בשורה של ממש ובטוחה שנעשה כברת דרך משמעותית נוספת".

 


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

תחרות אופנועים באור יהודה

צפו – מאות השתתפו בתחרות רכבים מחתרתית באור יהודה