יום שני , דצמבר 16 2019
דף הבית / חדשות חמות / פינוי-בינוי: אור יהודה בפרוייקט "מתחם המלבן"

פינוי-בינוי: אור יהודה בפרוייקט "מתחם המלבן"

לאחר דיונים רבים החליטה עיריית אור יהודה לאשר את קידום התכנית שתאפשר ליווי של הדיירים במימון משרד הבינוי והשיכון. פרוייקט פינוי-בינוי 2019 יוצא לדרך

פינוי בינוי אור יהודה
הדמייה פרחי - צפריר אדריכלים

שנת 2019 הגיעה ואיתה גם בשורות משמחות לתושבי העיר ובמיוחד לתושבי מתחם העצמאות.  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות אור יהודה  להצטרפות


עיריית אור יהודה שכבר שנים עושה מאמצים רבים לפתח את העיר, בבנייה נרחבת, פארק שעשועים ושיפוץ בניינים ישנים, המשיכה הערב כאשר מועצת העיר אישרה בישיבתה האחרונה את קידום התחדשות עירונית ב"מתחם המלבן". מדובר בהכנת תכנית במסלול רשויות של משרד הבינוי והשיכון שיאפשר לעירייה לקדם את חידוש המבנים במסגרת פינוי-בינוי תוך ליווי הדיירים מבחינה חברתית, אדריכלית ומקצועית, כאשר משרד הבינוי והשיכון יהיה הגוף שיממן את את מימון התכנון והליווי.

פינוי בינוי באור יהודה
פינוי בינוי באור יהודה

הפרוייקט עצמו יאפשר ליווי של הדיירים במימון משרד הבינוי והשיכון. על פי התכנון המוקדם, כ-750 יח"ד יחליפו 156 דירות שנמצאות במצב פיזי ירוד. מתחם המלבן משתרע על שטח של כ-32 דונם בין הרחובות העצמאות מצפון, יוסף חיים ממזרח, דוד אלעזר ממערב ורחוב צפריר מדרום.

התכנית היא שכ-156 יחידות דיור קיימות בשטח ממוצע של 73 מ"ר, וכ-2,200 מ"ר שטחי מסחר במתחם שוק הפריקסט ו-400 מ"ר שטחי ציבור.

על פי התכנון המוקדם שבוצע למתחם (כבסיס להכנת תכנית בניין עיר) מוצעות כ-750 יח"ד בגודל ממוצע של 99 מ"ר, מסחר מלווה רחוב (כלומר חזית מסחרית בקומת הקרקע), וכ-9 דונם לשטחים ציבוריים פתוחים ולמבני ציבור. התכנית המקודמת מציעה בניה בגבהים משתנים של בין 9 ל-19 קומות ותכלול דירות בגדלים שונים במטרה לתת מענה למגוון קהלים.

המתחם ממוקם בעיבורה של שכונת קריית גיורא לצד רחובות ראשיים בעלי חשיבות עירונית. בין המטרות של התכנית היא לשדרג באופן משמעותי את המרחב הציבורי במתחם וברחובות הסמוכים, להוסיף שטחי ציבור למגוון שימושים, ליצור מתחם מגורים אטרקטיבי ופעיל בעל תרומה משמעותית לרקמה העירונית שבסביבתו ולאפשר חידוש דירות במתחם שהוקמו לפני כ-60 שנה ונמצאות במצב פיזי ירוד ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

כריך 10

פרויקט "כריך 10": מעניקים ארוחות 10 לתלמידי אור יהודה