יום שישי , יוני 5 2020
דף הבית / הכי טוב בעיר שלנו / אור יהודה: קבוצת כדורגל חדשה הוקמה בעיר

אור יהודה: קבוצת כדורגל חדשה הוקמה בעיר

לראשונה באור יהודה הוקמה קבוצה תחת פרויקט "שווים בספורט" שכוללת אנשים עם צרכים מיוחדים בשיתוף נציגי חברת נתיבי ישראל שיתאמנו פעם בשבוע לקראת הקמת ליגה תחרותית. המטרה: מתן הזדמנות אמיתית ושווה עבור אנשים עם מוגבלות כדי לעסוק בספורט.

קבוצת שווים בספורט
קבוצת שווים בספורט

לראשונה באור יהודה: קבוצת ספורט לתושבים עם צרכים מיוחדים הוקמה כיוזמה משותפת של המרכזים הקהילתיים 'נפגשים' באור יהודה (המתנ"ס לשעבר) יחד עם ג'וינט ישראל. מדובר בפרויקט ארצי שנמצא בראשיתו, כשאור יהודה היא אחת החלוצות בו, ובמסגרתו מקודמת במקומות שונים הקמה של קבוצות ספורט המאפשרות מתן הזדמנות אמיתית ושווה עבור אנשים עם מוגבלות לעסוק בספורט.

 וואטסאפ אור יהודה

במסגרת הפרויקט נוצר חיבור בין ארגון עסקי באותה עיר לבין אנשים עם צרכים מיוחדים לצורך הקמת הקבוצה. באור יהודה החיבור נוצר בין עובדים של חברת נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר) שממוקמת באור יהודה לבין שמונה אנשים עם צרכים מיוחדים, ביניהם פגועי נפש ואנשים עם מוגבלות שכלית-התפתחותית.

 קבוצת שווים בספורט

לטובת הפרויקט, מגויס מאמן מטעם הג'וינט ישראל כשהחל מהשבוע יתקיימו מפגשים שבועיים במשך כשעה ורבע, כל זאת כהכנה לקראת תחילת ליגת "שווים בספורט" שתכלול קבוצות דומות לאלו שהוקמה באור יהודה.

בשבוע שעבר התקיימה יריית הפתיחה לפרויקט החשוב בהשתתפות ראש העיר, ליאת שוחט, מ"מ וסגן ראש העיר, אלירן אליה, נציגי חברת נתיבי ישראל וכמובן השחקנים עצמם.

רק בשנה האחרונה קרמו עור וגידים מספר פרויקטים לאנשים עם מוגבלויות. בין השאר הוקמה קבוצת פעילים קהילתיים להורים לילדים עם צרכים מיוחדים שמעוניינים להיות שותפים לקידום מענים לקהילה.

בנוסף, נפתח מועדון חברתי לצעירים עם מוגבלויות הכולל חוג אומנות, בישול, ימי שיא ופעילות חברתית, וכן נפתחו חוגים במחירים של 100 שקלים בלבד לחודש עבור תושבים אלו, בין השאר חוג מוסיקה ודרבוקות וחוג בישול.

רקפת לוי, משנה סמנכ"ל משאבים ומנהל בחברת נתיבי ישראל, מציינת: "נתיבי ישראל בשלוש השנים האחרונות מובילה אג'נדה של מובילות חברתית ואימצנו את אור יהודה בהיבט הזה.

כל חטיבה אצלנו מקיימת פעילויות כחלק מתכנית העבודה השוטפת לקראת החגים ובמהלך כל השנה. כינסתי את העובדים, סיפרתי להם על הפרויקט והם הביעו רצון עז להיות חלק מהפרויקט המקסים הזה. אני קוראת לחברות נוספות מאור יהודה יקימו קבוצות דומות כדי שנוכל להקים ליגה פעילה".

מ"מ וסגן ראש העיר, אלירן אליה, מציין: "במרכזים הקהילתיים של אור יהודה שמנו לנו למטרה לצמצם פערים, לקדם שיוויון וליצור מגוון הזדמנויות עבור אנשים עם מוגבלות. אני נרגש מהמיזם 'שווים בספורט' אשר מפתח מגוון אפשרויות ומענים לפעילות גופנית של אנשים עם כל סוגי המוגבלות, ומהשותפות הרחבה עם כלל הגורמים".

ראש העיר, ליאת שוחט, מסכמת: "אין שמחה ממני שאור יהודה מובילה פרויקטים לקידום שוויון עבור אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. כשמדברים על שוויון חברתי, מדברים בדיוק על מתן הזדמנות שווה לכולם.

אין שום סיבה בעולם שאדם עם צרכים מיוחדים לא יוכל לשחק כדורגל תחרותי כמו כל אדם אחר. אני מודה לחברת נתיבי ישראל על ההירתמות שלה במגוון פרויקטים חברתיים, ובוודאי בפרויקט החשוב הזה, וכן לכל השותפים הרבים שקידמו את הפעילות".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מגרש כדורגל ביהוד מונוסון

הכדורגל חוזר