יום רביעי , נובמבר 25 2020
דף הבית / קריית אונו – לראשונה אושרו מגדלים עד 20 קומות

קריית אונו – לראשונה אושרו מגדלים עד 20 קומות

הועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה הקמת פרויקט מגורים חדש בקריית אונו. במסגרת הפרויקט יהרסו 15 בנינים ישנים וייבנו 9 מגדלים עד 20 קומות. הוועדה דחתה על הסף את התנגדויות 120 מתושבי העיר.

פרויקט מגורים חדש בקריית אונו
הדמיה פרויקט לוי אשכול. 930 יחידות דיור במקום 328

אושרה למתן תוקף תכנית מתאר ראשונה, לאחר צמצום מגבלת הגובה שמטיל שדה התעופה בן גוריון על ישובי בקעת אונו. שיתוף פעולה מוצלח בין הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה – תל-אביב לבין המועצה הארצית הביא לאישור תכנית מתאר החורגת ממגבלת הגובה שנקבעה לקריית אונו, שהעיבה במשך הרבה מאוד שנים על היכולת של שכונות ותיקות להוסיף זכויות בנייה וגובה על מנת לבצע התחדשות עירונית.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


התוכנית שהופקדה, משתרעת על שטח של 43 דונם בין הרחובות לוי אשכול, יהודה הלוי מצפון, שי עגנון ממזרח, ויחזקאל מדרום. וכוללת פינוי והריסה של 15 מבני מגורים ישנים, בני ארבע קומות, ובהם 328 יחידות דיור. במקומם ייבנו 9 מגדלים עד 20 קומות, בהם 930 יחידות דיור. בקומת הקרקע של מגדלי המגורים צפויים להיפתח שטחי מסחר לכיוון רחוב לוי אשכול. במסגרת התוכנית הוקצבו 7 דונמים לשטחים ירוקים פתוחים ומבני ציבור.
להחלטות הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה – לחצו כאן

התכנית פורסמה להתנגדויות בחודש יוני 2017 ולאחר שמיעת התנגדויות בחודש נובמבר החליטה הוועדה המחוזית להרחיב את הקו הכחול של התכנית (שכלל מלכתחילה 328 דירות קיימות) ולכלול 128 דירות נוספות שיעברו תהליך של חיזוק בלבד אשר ימומן בתוספת יחידות דיור במתחם המקורי.
פרויקט מגורים חדש בקריית אונוהועדה המחוזית, דחתה על הסף את התנגדויותיהם של 120 מתושבי קריית אונו, אשר הביעו את התנגדותם בנושאי תחבורה וחינוך, ירידת ערך הדירות וצפיפות כלי רכב בעיר וקבעה כי התוכנית נותנת מענה לכל אחת מהסוגיות שהועלו.

פרויקט מגורים חדש בקריית אונו
הדמיה פרויקט לוי אשכול בוני התיכון 930 יחידות דיור במקום 328

לדברי עו"ד רן מלאך, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת בוני התיכון: "מדובר בתוכנית ראשונה מסוגה המיישמת צמצום משמעותי למגבלת הגובה שמטיל נתב"ג על ישובי בקעת אונו, מגבלה שהעיבה במשך שנים רבות על היכולת של שכונות ותיקות להוסיף זכויות בניה וגובה על מנת לבצע התחדשות עירונית. התכנית צפויה לשנות לא רק את קו הרקיע אלא גם את פני מרכז העיר של קריית אונו, כהמשך ישיר לפרויקטים שאושרו לאורך רח' לוי אשכול מדרום. האישור מגיע כתוצאה משיתוף הפעולה המוצלח עם מוסדות התכנון ובעזרת משרד ל.עמידור ושות', עוה"ד של בעלי הדירות במתחם".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

האכלת חתולים צילום נטלי פורטי

חשד: נהג לטבול מזון באקונומיקה ולתת לחתולים