יום ראשון , אפריל 14 2024
דף הבית / גבעת שמואל: שמוליק השמשוני אדריכל שכונת גיורא

גבעת שמואל: שמוליק השמשוני אדריכל שכונת גיורא

"אני בעל הניסיון הרב ביותר, בנושא התחדשות עירונית", כך מצהיר האדריכל שמוליק השמשוני, יועץ ומנהל אדריכלים תכנוני בחברת א.ב התחדשות עירונית, בפרויקט שכונת גיורא, בגבעת שמואל.

“אני נלהב מכל פרויקט כאילו היה הראשון שלי. התפקיד שלי הוא לקדם ולתכנן פרויקטים ולהביאם מהנייר ליזמים לבנייה, במינימום זמן. אני מכיר את כל מהלכי התכנון”, אומר השמשוני, מתכנן ערים ותיק בתחום. “אני הוא זה ,שליווה את פרויקט בינוי -פינוי בקריית אונו (של חברת מצלוואי) שהיה הפרויקט הראשון בארץ, בו נהרסה שכונת מגורים וקם פרויקט יוקרתי בבנייה רוויה”.


רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


השמשוני גם תכנן את שכונת גני אביב בלוד, את שכונת נווה דורון בבאר יעקב ובמודיעין ישנה אפילו שכונה הנקראת על שמו, בה תכנן כ-6,000 יחידות דיור.
כנס דיירים ענק בגבעת שמואל

נפגשנו עם השמשוני לשיחה קצרה, במשרדי א.ב התחדשות עירונית, בכדי לשמוע מה עתיד להיות בשכונה החדשה. על השולחן פרס את מפת תכנון השכונה העתידית, והסביר איך זה יראה בפועל: “מדובר בשכונה שנבנתה עוד בשנות ה-60 והגיע הזמן לחדש אותה. את השלב הראשון, אני מתכנן וזהו השלב הרעיוני. מעכשיו יכינו את התוכנית ברמה הסטטוטורית, על מנת להגיש את התוכנית לוועדות התכנון. התכנון יכלול את תוכנית המתאר החדשה-תמ”א של העיר וברמת העיקרון התוכנית מדברת על שני מוקדים. מדובר בשטח של כ-50 דונמים בערך, כאשר בעיקרון- פתחנו ציר של מערכת כיכרות, ציר להולכי רגל ולאופניים.

“היתרון- כאשר ילד ירצה ללכת , הוא לא יתקל בתנועה, כי כל התנועה תנותב לחניונים תת קרקעיים מרחוב הנשיא. על הציר הזה יהיו פרוסים פארקים מקדימה, מוסדות ציבור מאחור, גם משום שמוסדות הציבור נמוכים יחסית, ובשטח הגובל עם התוכנית קיימים בתים נמוכים שלא נרצה להסתיר להם”

מה התכנון כולל?
“המוקד הראשון: הכלכלי –לאורך כביש ארבע, שני בנינים של 25 קומות, לא למטרות מגורים, אלא מיועדים למשרדים. מדובר במבנים מעגלים (כמו בעזריאלי ת”א), עם בתי קפה וקצת מסחר, כי מולנו נמצא קניון בבנייה. מדובר ב-60 אלף מ”ר משרדים, כאשר בכיכר למטה יהיו כאמור בתי קפה ומסעדות והיה בסמוך גם בניין למגורים ופארק. המוקד השני: יהיה בצד המזרחי, יש התחשבות בשכנים מבחינת צל שהבנינים שיבנו לא יפריעו”.
שמוליק השמשוני

מאין שאבת את ההשראה לתכנון השכונה?
“ההשראה מגיעה ממני, היא אישית ולא אתפלא אם מישהו יעתיק.. למעשה, כל המערכת הזו היא סופר מודרנית. לאורך רחוב הנשיא יבנו בנינים גבוהים של 25 קומות. כאשר המבנים יבנו בזוגות, 900 יחידות דיור בסך הכל. הם יהיו מופרדים באמצעות פארקים. בקו השני: שוב צמדי בנינים מופרדים על ידי פארקים ואין יחידת דיור אחת, שלא תהיה עם נוף מכל החזיתות שלה. בסך הכל מדובר ב-1,400 יחידות דיור”.

והיכן ישכנו את המפונים?
“אנחנו צריכים לספק 556 יחידות דיור למי שיפנה את ביתו
. מתוך הפרוגרמה של התוכנית, הם יקבלו עד 40 מ”ר נוספים למצב הקיים שטח הדירה הנוכחית, ,כולל חנייה והשאר- 1,100 יחידות דיור ישווקו לשוק החופשי”.

מה עוד יבנה בשכונה?
“יבנו  גם 250 דירות מיוחדות לסטודנטים, בגודל ממוצע של 60 מ”ר. הדירות יהיו מיועדות גם למבוגרים/השכרה. עוד ייבנו גם בית כנסת ומעון לילדים, וגם שטחי מסחר”.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

הנחיות פיקוד העורף המעודכנות

שינוי דרמטי בהנחיות פיקוד העורף: אין לקיים לימודים ברחבי הארץ

תפריט נגישות