יום שני , יוני 24 2024
דף הבית / ”כל הקרנה של סרט היא התרגשות עבורי”: שיחה עם הבמאית מיכל בת אדם לקראת הקרנת טרום בכורה של הסרט “הילה”

”כל הקרנה של סרט היא התרגשות עבורי”: שיחה עם הבמאית מיכל בת אדם לקראת הקרנת טרום בכורה של הסרט “הילה”

מרכז התרבות סביון יקרין ביום חמישי הקרוב 13/6 בשעה 20:00 בהקרנת טרום בכורה את הסרט ''הילה'' של הבמאית המצליחה, מיכל בת אדם

הקרנת הסרט “הילה” במרכז התרבות סביון. צילום: נועם לבקוביץ’
הקרנת הסרט "הילה" במרכז התרבות סביון. צילום: נועם לבקוביץ'

מיכל בת אדם ביימה את הסרט ”הילה” וגם כתבה את התסריט. היא הצליחה לבנות דמויות מעניינות ואותנטיות עם סיפור חיים שלם כאשר כל אחת מהדמויות – מהילה, נעמי ועד מיכאל מעוררת הזדהות ומעניקה תחושה שמדובר באנשים מציאותיים. מרכז התרבות סביון יקרין ביום חמישי הקרוב 13/6 בשעה 20.00 בהקרנת טרום בכורה את הסרט. בתום ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאית מיכל בת-אדם.

הסרט “הילה”

הילה, אמה החד הורית של נעמי בת השבע מגלה במקרה ששאול, אבי בתה, ומשפחתו, חזרו לארץ אחרי העדרות של כמה שנים. שאול לא יודע שהוא אבא של נעמי ולא מודע לקיומה. הילה, שעדיין מאוהבת בשאול, מנסה להגיע אליו כדי לדבר איתו אבל הוא מתחמק ממנה.

כשליבה של הילה נפתח סוף סוף אל גבר אחר שאוהב אותה ורוצה אותה, היא נתקפת חרדה שמא תאבד את שאול לתמיד. אין ספק כי הסרט המדובר מציג את הקשר המורכב בין אם לבת, על רקע מערכות יחסים אסורות, חרדות נטישה וכאבי פרידה. מנגד, הסרט הוא על תקווה, רצון ליצור מציאות חדשה לצד אהבה ללא תנאים.

לקראת ההקרנה, שוחחנו עם הבמאית מיכל בת אדם שאמרה: ”כל הקרנה של סרט היא התרגשות עבורי, אף פעם לא הצגתי סרט בסביון ותמיד יש לי סקרנות לפגוש קהל חדש שאני לא מכירה. שוקי פרידמן, מנהל מרכז התרבות בסביון הוא האיש שאחראי על ההפקה ואני כמובן שאשמח שיגיעו הרבה אנשים. אני אוהבת לדבר עם הקהל אחרי כל הקרנה – זה מאד מסקרן אותי. הרבה פעמים אני מגלה הסתכלויות חדשות ומעניינות על הסרט, דברים שלא חשבתי עליהם במודע ואני מבינה שאכן הם היו שם בתוכי”.

עוד ציינה: ”תהליך הכתיבה של התסריט הוא דבר מאד לא מסודר אצלי. לפעמים אני חושבת על סצנה וכותבת אותה ועדיין אני לא יודעת לאן היא תיקח אותי. כעבור זמן מה אני מוצאת את הסצנה במחשב ומתחילה להבין לאן אני רוצה ללכת איתה. במקרה של הילה ראיתי סצנה בה הגיבורה רצה ומחפשת בלי שאדע מה – יותר מאוחר נולד הגבר הנכסף, נולדה ילדה וכדומה. אני רוצה שהסרט יגיע להרבה הרבה אנשים שאוהבים לראות סרטים ושהוא יכנס להם ללב”.

השחקנים

השחקנית, ג׳ייד דייכס ויקס, משחקת את הילה ועל הבחירה בה אמרה בת אדם: ”מצאתי אותה אחרי חיפושים ארוכים וכשפגשתי אותה ידעתי שהיא הילה. ג׳ייד היא בעיני הילה מושלמת. לא יכולתי לחלום על הילה יותר נכונה ומדויקת ומרגשת באופן שהיא עוברת לנגד עינינו על המסך, ברגישות שלה, בהבנה שלה וביופי המיוחד שלה. היחסים בינה ובין בתה, נעמי, הם משהו מאד נדיר בשבריריות שלו ובכנות של שתיהן”.

את הבת של הילה, נעמי, משחקת הילדה אילה פלג, בכשרון גדול. שאול, הגבר שהילה מאוהבת בו עד כדי אובססיה, משחק יעקב זדה דניאל שכובש לא רק את ליבה של הילה, אלא את הלבבות של כולנו. פיני טבגר הוא השומר בבית הספר שאוהב את הילה ומציע לה אהבה שקטה ואלי גורשטיין הוא אביה של הילה. יגאל שדה משחק אח בבית חולים שנכנס לחלומותיו של האבא.

 

תסריט בימוי והפקה: מיכל בת – אדם

שחקנים: ג׳ייד דייכס ויקס, יעקב זדה דניאל, פיני טבגר, אלי גורנשטיין, יגאל שדה, איילה פלג

להזמנת כרטיסים לחצו כאן 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

פרויקט אאורה מתחם אשכנזי ויצמן ביהוד. הדמיה סטודיו 84

הגרלת 100 דירות בהנחה בפרויקט אאורה LINK לתושבי יהוד-מונוסון בלבד

תפריט נגישות