יום ראשון , ינואר 17 2021
דף הבית / חדשות חמות / עשרים מורים עוזבים את סביון

עשרים מורים עוזבים את סביון

כעשרים מורים לא ייפתחו את שנת הלימודים הקרובה בבית הספר היוקרתי בסביון, אחת המורות הוותיקות הגישה מועמדות לניהול בית ספר בגני תקווה. תגובת מועצת סביון - "הכתבה מגמתית, מסולפת ורצופה אי דיוקים והכפשות"

בית ספר סביון

בית הספר סביון, הוא מוסד לימודי, קצת שונה בנוף בתי הספר היסודיים בבקעת אונו, הוא כמעט בין האחרונים, המשלבים בית ספר יסודי וחטיבת ביניים במוסד חינוכי אחד. רוב תלמידיו הם מסביון ובמשך שנים גם למדו בו תלמידים רבים מכפר מעש וגת רימון. לאחרונה בעקבות מהלכים של מועצת סביון, ומשבר שפרץ בין ראש מועצת סביון להנהלת כפר מעש, הוחלט להעביר 100 תלמידים בשנה הבאה למסגרות חינוך אחרות. בספטמבר הקרוב, ייקלטו 50 תלמידים מכיתות א-ד בבית הספר גנים בגני תקווה.
בית ספר סביון


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


המשבר בבית הספר סביון, החל עם עזיבתו של מנהל בית הספר קובי זמיר שהפך להיות מנהל אגף החינוך בגני תקווה, וכניסתו של מנהל חדש לבית הספר. לאחרונה בעקבות עזיבתם של עשרות מתלמידי כפר מעש, מתכנן משרד החינוך לקצץ בתקנים של מורים, בעקבות מספר התלמידים בבית הספר, המשמעות כיתות יאוחדו, פחות מורים וצפיפות גדולה בכיתות. עד כה נהנו תלמידי סביון, ממספר ממוצע של 25 תלמידים בכיתה, בשנת הלימודים הקרובה, יצופפו בכל כיתות עד 40 תלמידים.
בית ספר סביון

מספרת אחת המורות – "המצב בצוות קשה מאוד, אי ודאות גדול, קובי היה מנהל כריזמתי, מצב החינוך בסביון הוא מאוד מורכב, יש התערבות פוליטית גדולה בתוך הנעשה בבית הספר, כל הזמן יש רצון לרצות את ההורים, המנהל שהגיע נכנס לנעליים גדולות, והמשבר עם כפר מעש והתלמידים שברחו, היה הקש האחרון. יש לנו בית ספר מורכב מבחינת הרכב הגילאים, בתוך חדר המורים, הדעות חלוקות לגבי תפקוד המנהל, שזאת שנתו הראשונה בניהול. מורים רבים וטובים עזבו כי לא מסתדרים איתו. אחת מהם אף ניגשה למכרז של מנהלת חטיבה בגני תקווה, לא ברור אם יש תקנים למורים חדשים, אנחנו חודשיים לפני תחילת שנת הלימודים, ולא ברור איך ומי ייפתח את השנה, מורים רבים מרגישים כי בית הספר הולך לאיבוד ומעדיפים למצוא להם מקום עבודה יציב יותר".

מסתבר כי הורים רבים בסביון כלל אינם מודעים, לעזיבתם של רבים מצוות המורים הוותיק של בית הספר ובראשון לספטמבר צפויה לילדים אכזבה שלא יגלו את מורתם ממתינה בשער בית הספר

תגובת מועצת סביון – הכתבה מגמתית, מסולפת ורצופה אי דיוקים והכפשות. מספר המורים שסיימו את תפקידם בביה״ס אינו מתקרב למספר שצוין ומורכב ברובו ממורים שיצאו לגמלאות, לשבתון, ללימודים גבוהים והתקדמו לניהול. בניגוד לנטען בכתבה, בית הספר בסביון שומר וימשיך לשמור על צפיפות נמוכה בכיתות. המועצה המקומית משקיעה בחינוך חלק גדול מתקציבה, מעבר להשקעת משרד החינוך ויותר מרוב הרשויות בארץ. בניגוד לנטען בכתבה, בית הספר קיבל לאחרונה תוספת שעות ממשרד החינוך. לגבי הפסקת לימודיהם של חלק מתלמידי כפר מעש וגת רימון בסביון, הדבר נעשה ע"פ המלצת הגופים המקצועיים ובסופו של דבר גם מבחירה של תושבי הישובים הנ"ל. ראש המועצה, מליאת המועצה, הנהגת ההורים ותושבי סביון, עומדים מאחורי מנהל בית הספר המוערך מר יניב בכר, ובטוחים שיוביל אותו להישגים מרשימים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

4 תגובות

 1. מזמן לא קראתי כתבה מלאה בקישקושים חסרי שחר שכאלה.
  בית הספר בסביון ממשיך להתנהל בצורה מצויינת ומקצועית.
  כולל התערבות הורים בהמשך לימודי ילדי כפר מעש וגת רימון בבית הספר, כפי שהיה בעבר וימשיך גם בעתיד.
  חבל שגם באונוNews יש Fake News.
  בהצלחה לכל התלמידים, המורים והמנהלים בכל בקעת אונו.
  אמא לארבעה ילדים בבית הספר.

  • אני תלמיד בבית ספר בחטיבה ואני יכול להגיד לך שהמון מורים כולל המונעת שלי שהם המורים הכי טובים בבית ספר עזבו תחשבי לבד מה יהיו ההשלכות .

 2. זו התגובה של מועצת סביון לתושבים :

  הכתבה מגמתית, מסולפת ורצופה אי דיוקים והכפשות.
  מספר המורים שסיימו את תפקידם בביה״ס אינו מתקרב למספר שצוין ומורכב ברובו ממורים שיצאו לגמלאות, לשבתון, ללימודים גבוהים והתקדמו לניהול.
  בניגוד לנטען בכתבה, בית הספר בסביון שומר וימשיך לשמור על צפיפות נמוכה בכיתות. המועצה המקומית משקיעה בחינוך חלק גדול מתקציבה, מעבר להשקעת משרד החינוך ויותר מרוב הרשויות בארץ.
  בניגוד לנטען בכתבה, בית הספר קיבל לאחרונה תוספת שעות ממשרד החינוך.
  לגבי הפסקת לימודיהם של חלק מתלמידי כפר מעש וגת רימון בסביון, הדבר נעשה ע"פ המלצת הגופים המקצועיים ובסופו של דבר גם מבחירה של תושבי הישובים הנ"ל.
  ראש המועצה, מליאת המועצה, הנהגת ההורים ותושבי סביון, עומדים מאחורי מנהל בית הספר המוערך מר יניב בכר, ובטוחים שיוביל אותו להישגים מרשימים.

 3. לא מפתיע ,אמנם באיחור לשמוע שהאיש שהוא פשוט התגלמות הרוע הצליח כבר בשנתו הראשונה בבית הספר בסביון לגרום לכזאת עזיבה
  כמות המורים בבית הספר שרת חולון שמצבם הרפואי הורע בזמן עבודתם איתו היה גדול מרביתו עברו מסע השרדות על מנת להגיע לפנסיה בשלום.
  מתיכון איילון אותו ניהל שנתיים אומללות היו מפטרים אותן אם לא היה מתפטר מיוזמתו קודם וגם שם גרם לבריחה רצינית של מורים ומחנכים ורכזים מעולים מבוגרים כצעירים!!! -בקיצור הרס את התשתית שבנו שתי המנהלות שניהלו לפניו.
  למזלו יש לו קביעות במשרד החינוך
  אם סביון חפצת חיים כדאי שתדאג להעברתו העברה יזומה ומשרד החינוך ומנהלת המחוז כדאי שיבדקו את מי הוא מהלל ועל מה בדיוק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

אמבולנס מד"א בנסיעה בגשם בפתח תקווה – צילום ברוך הופמן דוברות מדא 28.10.15 (1)

מד"א: המדריך השלם לחורף בטוח בסגר