יום שבת , אוגוסט 24 2019
דף הבית / סביון / פרשת השבוע – שיחה מקומית לאלוקים

פרשת השבוע – שיחה מקומית לאלוקים

הרב שמואל ביסטריצקי, שליח חבד בסביון, עם פרשנות לפרשת השבוע

הרב שמואל ביסטרקצי סביון

במדינתנו הקטנה אנו רגילים שכל שבוע יש פרשה חדשה, אבל השבוע – כשנקרא את פרשת 'וירא' בבתי הכנסת אכן נגלה פרשיות וסיפורים שונים שקרו בפרשת 'וירא', ביניהם, מלאכים מגיעים לבקר את אברהם אבינו אחר ברית המילה שערך לעצמו, הפיכת סדום, יצחק נולד כאשר אביו כבר בן מאה שנים, עקידת יצחק וגם לידת רבקה שבעתיד תתחתן עם יצחק.
אך מכל הפרשנויות על הפרשה תפס אותי סיפור קצר על ילד בן ארבע בשם 'דובער' שחזר מלימודיו בבית הספר והחל לבכות ללא מעצורים, שמע את הבכי סבא היקר ושאל אותו: "מדוע אתה בוכה", ענה לו הנכד: למדנו היום בבית הספר שבורא עולם התגלה לאברהם אבינו אחרי שמל את עצמו, ואני לא מבין מדוע השם לא מתגלה גם אלי…"?

שמע הסבא את שאלתו של הנכד, ניגב לו את הדמעות, והשיב לו בסבלנות: "כשיהודי צדיק, בן תשעים ותשע, מחליט למול את עצמו, מגיע לו שהקדוש ברוך הוא בעצמו יתגלה אליו!".
אנחנו לא צריכים לחכות למשימה כזאת נעלית כדי להתחבר לבורא עולם, באפשרותנו לדבר איתו תמיד, הוא מחכה לשיחה שלנו, לתפילה שלנו, לבקשות ולרשימת המשימות אותם אנו רוצים שהוא יבצע עבורנו, ננצל כל אחד את רגעי התפילה האישיים שלנו כדי להתחבר לבורא עולם כמה דקות בכל יום ולהשפיע טוב בעד כל המשפחה והחברים שלנו.

שבת שלום!
הרב שמואל ביסטריצקי
שליח חב"ד ורב בסביון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

צער בעלי חיים מסביון

אנשי השבוע – עשרת המופלאים מסביון