שבת , ספטמבר 25 2021
דף הבית / הכירו את יקירי העיר של יהוד מונוסון לשנת 2021

הכירו את יקירי העיר של יהוד מונוסון לשנת 2021

אות "יקיר העיר" הוענקה אתמול בטקס חגיגי לעשרה תושבים ותיקים על פועלם ותרומתם בהתנדבות למען הקהילה ולפיתוחה של העיר. אחד מיקירי העיר הוא שלמה בקשי שכיהן כראש המועצה המקומית יהוד בין השנים 1998-1993 ושינה את מעמדה של יהוד ממועצה לעיר

יקירי העיר יהוד מונוסון ובני משפחותיהם. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון
יקירי העיר יהוד מונוסון ובני משפחותיהם. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון

לאחר שבשנה שעברה (2020) לא הוענקה אות "יקיר העיר" בשל מגפת הקורונה, השנה הוענקה האות כמיטב המסורת. ראש עיריית יהוד מונוסון יעלה מקליס העניקה אתמול (יום שני) את אות יקיר העיר לשנת 2021 לעשרה תושבים ותיקים בטקס שהתקיים באולם מופת בעיר. האות ניתן לוותיקי ומייסדי העיר על פועלם ותרומתם בהתנדבות למען הקהילה ולפיתוחה של העיר. אות יקיר העיר לשנת 2021 הוענקה למשה שאול, מינה גלבוע, שרה נהרי, פולט דלח, יהודה צביה, זאב בלגלי, רמי כורי, מרים זינר, שלמה בקשי ולמשפחתו של יעקב בונפיל ז"ל.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


מקליס אמרה בטקס: "אות יקירי העיר הוא התודה וההערכה שלנו לעשרה ממייסדי ובוני העיר, שהעניקו לנו מחוכמתם וסללו את הדרך עבור אחרים, על פועלם למען העיר והקהילה בפומבי או בצנעה, מופת לעשייה אנושית חמה ופורצת דרך, המהווה השראה ומודל חיקוי לכולנו".

 

אלה הם יקירי העיר:

 

משה שאול נולד בתורכיה ב-1938 ועלה לישראל בגיל 11. הוא אב לשלושה ילדים, סב לחמישה נכדים וסבא רבא לנינה אחת. הוא שירת כלוחם בחטיבת הצנחנים ונלחם במלחמות ישראל ועבד 38 שנים במפעל טבע כמנהל מחלקה. במקביל לעבודתו, הקדיש מזמנו לקהילה והתנדב במשך שלושה עשורים במשטרה ובמשמר האזרחי ואף ייסד את מועדון יוצאי תורכיה. לאחר מכן, התנדב במרכז יום לקשיש בעיר ודאג לכל צרכי הקשישים וב-15 השנים האחרונות משמש בהתנדבות כ"סבא גן" בשני גני ילדים בעיר.

משה שאול. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון
משה שאול. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון

 

מינה גלבוע נולדה בליטא ב-1937, שרדה את השואה ועלתה לישראל ב-1960. היא אמא לשלושה ילדים, סבתא לעשרה נכדים וסבתא רבתא לשמונה נינים. היא הצטרפה לצוות האחיות בבית החולים שיבא בתל השומר וקודמה לאחות אחראית בפגייה בויצ"ו, כאשר לאורך שנות עבודתה היא בלטה במקצועיותה, רגישותה ומסירותה הבלתי מתפשרת. ב-1977 היא עברה להתגורר ביהוד מונסון והשתלבה כאחות במחלקת טיפת חלב במרפאת קופת חולים כללית ובבתי ספר בעיר. היא נודעה בזכות התנדבותה הרבה בקהילה במסגרתה, בין השאר, ליוותה בהתנדבות טיולי צופים, מועדוני קשישים וסייעה לקשישי העיר המוגבלים בתנועה ובהזרקת זריקות אינסולין, שהיה עליהם לקבל מדי יום.

מינה גלבוע. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון
מינה גלבוע. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון

 

שרה נהרי נולדה ב-1951 ועברה לפני 44 שנים מבאר שבע ליהוד מונוסון. היא אם לארבעה ילדים וסבתא  ל-18 נכדים. היא גמלאית של בנק דיסקונט ומתנדבת למען קהילת יהוד מונוסון מזה 30 שנה. היא מתנדבת בסניף אקי"ם בעיר ומשמשת כרכזת אחראית על מיזם "משפחה מתנדבת" בשיתוף של"מ, החברה למתנ"סים, הג'וינט ועיריית יהוד מונסון. מזה 25 שנים היא מנהלת בהתנדבות את מועדוני הנשים בעיר והיא פעילה גם בקבוצת "קהילה נגישה", מתנדבת אחת לחודש ב"קו קשר", המפעיל אגף לשירותים חברתיים, וכחלק מפעילותה היא יוזמת שיחות עם קשישים בודדים. בנוסף היא מכהנת כחברת הנהלה בעמותת "אעלה בתמר".

שרה נהרי. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון
שרה נהרי. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון

 

שלמה בקשי נולד בשנת 1942 בעיראק ובשנת 1951 עלה לישראל. הוא אב לשתי בנות וסב לארבעה נכדים. הוא שירת בחיל הקשר, האלקטרוניקה והתקשוב במשך 27 שנים והשתחרר בדרגת סא"ל. ב-1976 הוא עבר להתגורר עם משפחתו ביהוד והחל לעסוק בעשייה קהילתית עבור תושבי העיר, בעיקר בתחום החינוך, אז גם ניהל את שבט הצופים בעיר. הוא היה בין מקימי אתר ההנצחה לחללי חיל הקשר והתקשוב בני העיר. בשנת 1993 הוא נבחר כראש המועצה המקומית יהוד, תפקיד בו כיהן במשך חמש שנים ואף הצליח לשנות את מעמדה של יהוד ממועצה לעיר.

 

ראש עיריית יהוד מונוסון יעלה מקליס מעניקה את אות יקיר העיר לשלמה בקשי. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון
ראש עיריית יהוד מונוסון יעלה מקליס מעניקה את אות יקיר העיר לשלמה בקשי. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון

 

יהודה צביה נולד בתורכיה ב-1948 ועלה לישראל זמן קצר לאחר מכן. הוא הוא אב לשלושה ילדים וסב לשמונה נכדים. בצבא שירת כנהג תובלה, השתתף במלחמות ישראל ובמשך 45 שנה הוא עבד בתעשייה האווירית במגוון תפקידים, החל ממסגר ועד למבקר מחסנים במפעל. במהלך עבודתו, בין השנים 2013-2003, הוא כיהן כעוזרו בהתנדבות של ראש עיריית יהוד מונסון בשעתו יוסי בן דוד והיה אף שותף מלא לעשייה למען תושבי העיר. מאז ועד היום הוא מתנדב במועדון הקשישים בעיר, מארגן מפגשי שירה בציבור ומתנדב גם במרכזים קהילתיים שונים. בשלוש השנים האחרונות הוא מתנדב בצה"ל כמארגן ציוד אישי לחיילים ולבעלי תפקידים.

יהודה צביה. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון
יהודה צביה. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון

זאב בלגלי נולד בשנת 1926 בביאליסטוק, בפולין ובשנת 1948 עלה לישראל. הוא אב לשני ילדים וסב לשישה נכדים. הוא לחם בנאצים במסגרת הצבא הרוסי. הוא עלה לישראל במהלך מלחמת העצמאות ושימש כחשמלאי מטוסים. הוא עבד בתעשייה האווירית במגוון תפקידים וכיהן כיו"ר העובדים וסייע להרחבת המשרות לתושבי העיר. הוא היה שותף להקמת התיכון הראשון ביהוד – מקיף יהוד, להקמת בית הכנסת בשכונת קריית ביאליסטוק בעיר לזכר בית הכנסת בביאליסטוק שבפולין, להקמת בית הקולנוע הראשון בהיכל ביאליסטוק והיה שותף להקמת היכל ההנצחה בשכונת קריית ביאליסטוק. בנוסף זאב פעל נמרצות להבאת רופאים מומחים לעיר.

זאב בלגלי. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון
זאב בלגלי. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון

 

רמי כורי נולד בשנת 1946 באלכסנדריה שבמצרים ובשנת 1957 עלה לישראל. הוא אב לשני ילדים וסב לארבעה נכדים. בשנת 1963 הוא התגייס לחיל ההנדסה הקרבית, בו שירת עד שנת 1991. בתפקידו האחרון כיהן כסגן מפקד משלחת ויועץ בכיר במשלחת צבאית לאפריקה והשתחרר מהצבא בדרגת סגן אלוף. ב-20 השנים האחרונות הוא משמש כ"אב הקהילה" של יהוד מונסון וסביון ודואג לטפל בכ-120 בתי אב בנושאים רווחה, בריאות וביטחון. מזה 13 שנים הוא מנחה אבות קהילה אחרים מאיזור המרכז בשיתוף משרד הרווחה ו"אשל ג'וינט". ב-14 השנים האחרונות הוא מתנדב בבית המרקחת של קופת חולים "כללית".

רמי כורי. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון
רמי כורי. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון

 

יעקב בונפיל ז"ל נולד בשנת 1947 בטורקיה ושנה לאחר מכן עלה לארץ והתיישב עם משפחתו ביהוד. הוא נפטר במרץ 2021. הוא היה אב לארבעה ילדים וסב ל-14 נכדים. הוא שיחק בקבוצת הכדורגל הפועל יהוד, שימש לאורך חמישה עשורים כמורה לפיוטים והיה מורה לבר מצווה ולימד אלפי ילדים בני העיר בהגיעם למצוות. מעבר לכך, הוא היה פעיל בבית כנסת בעיר ותפילותיו היו מקור מאחד לכל המתפללים במקום. מ-1982 עד 2014 הוא נבחר לכהן, בהתנדבות מלאה, כסגן יו"ר המועצה הדתית בעיר, שימש כיו"ר חברת קדישא והיה שותף להקמת בית העלמין בעיר. בשנות ה-90 נבחר להיות חלק מאנשי צוות החילוץ וההצלה מטעם מדינת ישראל ברעידת האדמה בטורקיה, שם היה האחראי על הנפטרים מאיזור בקעת אונו. בני משפחתו קיבלו את אות יקיר העיר עבורו.

יעקב בונפיל זל
יעקב בונפיל ז"ל. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון

 

פולט דלח נולדה בשנת 1939 בצרפת. ב-1961 היא עלתה לישראל והתיישבה בקיבוץ שדה אליהו. היא אמא לארבעה ילדים וסבתא לנכדים. לפני 46 שנה, היא עברה עם משפחתה ליהוד והחלה לעבוד כמורה בבית הספר "במעלה" בעיר ולאחר מכן גם כרכזת תרבות תורנית מטעם העירייה. היא מתנדבת כמנהלת סניף "אמונה" ובמשך השנים הפעילה במסגרת התנועה מועדוניות לילדים וערכה הרצאות, טיולים וסדנאות לנשים. מ-1997 היא מפעילה בהתנדבות חנות בגדי יד שנייה למען הקהילה בעיר ומנהלת כ-15 מתנדבות הפועלות במסגרת האגף לשירותים חברתיים של העירייה. היא היתה בין מקימי הפורום הראשי של ארגוני המתנדבים בעיר והיא חברה בוועד למען החייל, בעמותה למען הזקן ואף משמשת כיו"ר "עמותת רווחה".

פולט דלח. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון
פולט דלח. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון

 

מרים זינר נולדה בשנת 1944 בתימן. ב-1949 היא עלתה לישראל ומזה כ-65 שנים היא מתגוררת ביהוד מונוסון. היא אמא לשלושה ילדים, סבתא לתשעה נכדים וסבתא רבתא לשני נינים. ב-31 השנים האחרונות היא פעילה מאוד בתחום ההתנדבות בחלוקת חבילות מזון לקשישים ונזקקים. במסגרת המיזם היא אחראית על כל בתי הספר ותנועות הנוער המגיעים לארוז את המצרכים. בנוסף, היא נענית בכל ימות השבוע לכל בקשה לקבלת אוכל חם והיא פעילה בעמותות שונות, בהן "לתת" ובית חב"ד, והיא מתנדבת גם במרכז יום לקשיש בעיר ופעילה בשימור מורשת יהדות תימן.

מרים זינר. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון
מרים זינר. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבזק תאונת אופנוע

כביש 471: רוכב אופנוע נפצע בינוני