יום שישי , אוגוסט 7 2020
דף הבית / כך מהמר משרד החינוך על עתיד התלמידים ביהוד

כך מהמר משרד החינוך על עתיד התלמידים ביהוד

העדר תוכנית חינוכית עירונית ומנהלים חסרי ניסיון הביא את יהוד לשפל בבחינות המיצב של משרד החינוך. בעקבות דרישות ההורים, פרשה השבוע מנהלת ביהוד ואחרת תגיע במקומה

בית ספר יהודה הלוי

יומיים לפני תחילת שנת הלימודים בשנת 2014, מינו במשרד החינוך מנהלת לבית הספר הרצל ביהוד, בית ספר שנחשב קרוב לקו האדום במדדי משרד החינוך.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


לתפקיד נבחרה מנהלת חסרת ניסיון ניהולי, שזאת משרת הניהול הראשונה שלה, עוד לפני שסיימה את קורס ההכשרה של משרד החינוך, אבני ראשה.

לכתבות נוספות –  מצב החינוך ביהוד – כישלון ידוע מראש
אנשי השבוע – הפנים היפות של החינוך ביהוד

כידוע מנהלי בתי הספר הם עובדי משרד החינוך ונהוג להציג לפני ראש עיר את המועמדים לניהול בתי ספר בעיר וביחד עם משרד החינוך מתקבלות החלטות משותפות.

ב29.8.2014 צלצל הטלפון בלשכתה של ראש העיר יעלה מקליס, בקו השני היתה עמליה חיימוביץ מנהלת מחוז במשרד החינוך שבישרה כי במכרז של הרגע האחרון, מנהלת בית הספר הרצל, עברה לבית ספר בראש העין והיא שולחת לראש העיר מועמדת מובילה לתפקיד מנהלת בית הספר הרצל ביהוד, בית הספר היסודי בעל רמת ציונים הנמוכה בעיר.

כמה דקות אחרי, מופיעות בדלתה של ראש העיר מנהלת אגף החינוך ביחד עם המועמדת הטרייה לניהול בית הספר, ומציגות אותה בפני ראש העיר, כמנהלת החדשה של בית הספר. ראש העיר זעמה על התרגיל שעשו לה במשרד החינוך. כך נבחרה, מורה מהשרון, להיות מנהלת בית ספר ללא שום ניסיון ניהולי.

בחינות מיצב יהוד

לפני מספר ימים, הודיעה מנהלת בית הספר הרצל כי היא יוצאת לחופשה בגלל סיבות אישיות. זאת כאמור, אחרי מסע לחצים של  הורי בית הספר כנגד התנהלותה של המנהלת שהמשיכה לדרדר את בית הספר בשנים האחרונות לכישלונות בבחינות המיצב של משרד החינוך.

בבית ספר המחודש יהודה הלוי, נבחרה יולי לנקרי להוביל את צוות המורים.

ממחוז מרכז במשרד החינוך נמסר –  כי בחירת מנהלים נעשית על פי נוהל מינוי מנהלים במוסדות חינוך רשמיים. כל מנהל נבחר עומד בקריטריונים הנדרשים ומקבל ליווי הן מתכנית "אבני ראשה" והן מגורמי הפיקוח במחוז. באשר לניהול בית ספר "הרצל" ביהוד, משרד החינוך יפעל על פי הנהלים לבחירת מנהל לבית הספר. קישור לחוזר מנכ"ל 8.4-23: נוהל מינוי מנהלים וסגני מנהלים במוסדות חינוך רשמיים: https://goo.gl/vvcmWk

באוגוסט 2014 נעשה מינוי בפועל לניהול בית הספר הרצל יהוד. הליך מקובל במקרה שלא מתאפשר מפאת זמן לנהל מכרז למשרה. מדובר במינוי זמני לשנה אחת. במהלך שנת 2015 התקיים מכרז לניהול בית הספר והועדה המייעצת, בה השתתפה אף ראש העיר יעלה מיקליס, המליצה למנכ"ל לבחור במנהלת המדוברת.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

חן ונאור. Joe and Go צילום: צוות בית הקפה

קופצים כיתה: חברי הילדות שהגשימו חלום