שבת , יולי 11 2020
דף הבית / יהוד מונסון / תעלומה – מה מתוכנן להיבנות במתחם אוויה ביהוד??

תעלומה – מה מתוכנן להיבנות במתחם אוויה ביהוד??

המתחם המפורסם עלה לכותרת דרך חקירות המשטרה של ראש העיר היוצא בן דוד מול היזם אלה עזרא, בימים האחרונים נהרסו מבנים ונעקרו עצים, ללא אישור העירייה. תושבת השכונה – לא מקבלים תשובות, בני רזניק חבר המועצה - "מטרת העבודות ניקוי השטח מצמחיה עבותה שהיוותה מקום מסתור לנחשים"

מתחם אוויה

מה קורה במתחם מלון אוויה בלב שכונת הסביונים?? זאת שאלה אותה מנסים להבין תושבי השכונה היוקרתית, מעוזה של ראש העיר יעלה מקליס, בימים האחרונים החלו לפעול במקום דחפורי ענק, טרקטורים ומשאיות אשר הרסו מבנים ועקרו עצים וחשפו את השטח לחלוטין, סימני השאלה על עתידו של השטח נותרו בערפל.
נחזור קצת להיסטוריה של פרשת אוויה בעקבותיה נפתחת חקירת המשטרה כנגד ראש העיר בן דוד ובעקבותיה נעצרו גם היזם אלה עזרא בחשדות לשוחד, טענות שנמחקו לאחרונה, כנגד היזם. בשנת 2009 אושרה תוכנית לבניית שישה בתי רבי קומות,300 יחידות דיור, באזור מתחם השמחה בקריית סביונים תמורת קבלת המלון ושטחו לטובת העירייה, כמה דונמים בודדים לטובת 34 דונם ליזם, התוכנית נתקלה בהתנגדויות רבות של תושבי שכונת סביונים, בינהם יעלה מקליס ואמנון סעד, נציגי האופוזיציה, בזמנו. התוכנית הופקדה בוועדה המחוזית, שם נתקעה ולא התקבלה החלטה, חלק מהסיבות לעצירה,בדיעבד, חקירה המשטרה בנושא. מאז עומד מלון אוויה כפיל לבן באמצע שכונת המגורים היוקרתית של יהוד. לאחרונה חלה התקדמות משמעותית, בינואר 2017 התכנסה ועדה המשנה של הוועדה לתכנון ובנייה, ודנה בהצעות היזם לחדש את היתר הבנייה לשישה הבנינים בשטח של מתחם השמחה, הוועדה דחתה את ההצעה, ולמעשה העירייה רוצה לקדם באזור מתחם השמחה קאנרטי קלאב ובית אבות, העירייה ממליצה לוועדה המחוזית לדחות את הבקשה של היזם.
בד בבד, בימים האחרונים נקבעת מציאות חדשה בשטח מלון אוויה, שטח פרטי השייך לאיש עסקים אלה עזרא, יזם נדלן ובעליו של מתחם טרמינל סנטר באור יהודה.
השאלה הגדולה נותרה באוויר, מה אמור לקום בשטח המלון?, חברי הועדה לתכנון ובנייה איתם שוחחנו טוענים כי לא התקבלו בוועדה בקשות או תוכניות למתחם, התושבים אשר פונים למוקד 106 לא מקבלים תשובות, לא ברור האם מתכנן היזם לבנות רבי קומות במקום או להרחיב את המלון, סימני השאלה גדולים  ואין שקיפות לתושבי שכונת סביונים, מעוז הבוחרים של יעלה מקליס ובני רזניק


תגובות 
עיריית יהוד – "במקום בוצעו עבודות הריסה אך התברר שהרסו גם מבנים שלא היו מסומנים להריסה והנושא בטיפול המפקח על הבנייה. במקביל  המשטרה הירוקה הגיעה למקום ומטפלת בנושא הגיזום.
אמנון סעד, חבר ועדת התכנון והבנייה – אנחנו מקדמים תוכניות של קאנטרי קלאב ודיור מוגן באזור מתחם השמחה.
בני רזניק, חבר מועצה ונציג שכונת סביונים – "באויה נהרסו מספר מבנים ישנים במתחם המלון לפי היתר הריסה שניתן. נכרתו מספר עצים ללא אישור ומשכך הוזעקה למקום המשטרה הירוקה שמטפלת בנושא. מטרת העבודות ניקוי השטח מצמחיה עבותה שהיוותה מקום מסתור לנחשים ויצרה מפגעים נוספים, כגון סכנת שריפות וכיו״ב וזאת מעבר למפגע אסתטי, למותר לציין שאין היתר לעבודות בניה.
אלה עזרא – עד לרגע פרסום הכתבה לא התקבלה תגובתו


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

נועה תאומי, 23, מלכות יופי

מלכת היופי מיהוד – רביעית הגמר נחשפת