יום רביעי , יוני 3 2020
דף הבית / דוח חסוי של משרד החינוך על מנהלת בית ספר ביהוד נחשף

דוח חסוי של משרד החינוך על מנהלת בית ספר ביהוד נחשף

מעקב - מאבק הורי בית הספר הרצל ביהוד נגד משרד החינוך על החזרתה של מנהלת בית הספר השנויה במחלקות עולה מדרגה. 30 הורים ביקשו להעביר את ילדיהם לכיתה א בבית ספר אחר. הפגנות של הנהגת ההורים יחד עם ראש העיר יעלה מקליס בשער בית הספר. דוח פנימי של משרד החינוך חושף את הבעיות של בית הספר

במחוז מרכז של משרד החינוך בראשות עמליה חימוביץ החליטו לטמון את הראש עמוק בחול עד יעבור זעם. המקרה החריג בו מנהלת בית ספר תובעת את מפקחי משרד החינוך שיחזירו אותה לעבודה למרות התנגדות 400 הורים וראש העיר, תפסו את בכירי המשרד משדרים עסקים כרגיל.

למרות דוח חריג על התנהלות וכשלים בניהול בית הספר תחזור המנהלת אחרי חופשה לפתוח את שנת הלימודים, מאחר ויש לה קביעות. את מנהלת מחוז המרכז חשוב יותר יחסי עובד מעביד מאשר חינוך ועתיד התלמידים. 600 תלמידים נחשבים בני ערובה בסכסוך עבודה בין מעסיק לעובדת. 

מקריאת פרוטוקול הדיון המשפטי עולה בבירור כי נציגי משרד החינוך העדיפו כי המנהלת תסלק את תביעתה ודרישותיה לפיצוי כספי ותוחזר במיידי לניהול בית הספר.

מי שמתכוונים לא לשתוק אלו הם 400 הורים יחד עם הנהגת ההורים של בית הספר בגיבוי ראש העיר יעלה מקליס. שמבטיחים, בית הספר ישותק בשנה הקרובה. הורים לא ישלמו תשלומי הורים, ילדים לא יצאו לפעילות, 30 בקשות למעבר לכיתה א' בבית ספר אחר. "משרד החינוך החליט לחסל את בית הספר" זועקים ההורים.

"אנחנו בכלל לא מענינים את משרד החינוך, הם עסוקים בבירוקרטיה שלהם, הרי הציעו למנהלת משרות הדרכה, אם היו נותנים לה שכר הולם, היא היתה בכלל לא מגיעה לכאן, היא לא רוצה לחזור לבית הספר, הילדים לא מעניינים אותה, מדובר כאן על משא ומתן בין עובדת למעסיק, במקרה תקועים באמצע 600 ילדים".

השבוע קיימו הורי "הרצל" הפגנה בכניסה לבית הספר. עשרות הורים קראו למשרד החינוך לדאוג ליציבות בית הספר ולהשאיר בתפקידה את המנהלת הנוכחית, עדי מינץ.

ראש העיר יעלה מקליס בהפגנה בבית ספר הרצל
ראש העיר יעלה מקליס בהפגנה בבית ספר הרצל

הנהגת ההורים פרסמה לציבור, את הדברים הבאים –

1. בית הספר "הרצל" חווה בשנים האחרונות משברים רבים.

2. בשנה האחרונה מאז שמונתה עדי מינץ, מנהלת מנוסה ומקצועית, בית הספר עלה על מסלול ההצלחה והחל תהליך שיקום.

3. על פי השתלשלות העניינים ברור שאין משרד החינוך ואין הגב' שטרמר היו מעוניינים בחזרתה לבית הספר. חזרתה מהווה כשל מערכתי של משרד החינוך.

4. על סמך ניסיון העבר, הצבת הגב' שטרמר בבי"ס הרצל מועדת לכשלון.

5. תלמידי בית הספר הפכו לבני ערובה של משרד החינוך שמנהל את ההתדיינות על עתידה המקצועי ותנאי העסקתה של הגב' שטרמר על גב הילדים.

6. ההורים לא ישבו בחיבוק ידיים ויצפו מהצד בריסוקו של בית הספר לאחר השיקום שעבר. כראייה, קבוצה של 30 הורים שילדיהם עולים לכיתה א' כבר ביקשו מהרשות העברה לבית ספר אחר.

7. כל מאוויינו הוא המשך שיקום בית הספר. טובת ילדינו והצלחתם היא נר לרגלינו ונעשה כל שנוכל ע"מ להעניק להם חינוך והשכלה ראויים בבית ספר בעל עתיד ואופק ראוי – לרבות השבתת הלימודים בפתיחת שנת הלימודים.

ראש העיר יעלה מקליס הגיעה להפגנת ההורים והביעה את תמיכתה במאבק למען חינוך הילדים.

תגובות – 

מנהלת המחוז עמליה חימוביץ מסרבת להגיב

ממחוז מרכז במשרד החינוך נמסר  – כי לא נעשתה פשרה, בית המשפט הורה להחזיר את מנהלת בית הספר לתפקידה.

לקריאת הדוח החסוי של מפקחת בית הספר על מצב בית הספר והתנהלות המנהלת:

 

בית ספר הרצל יהוד

בית ספר הרצל יהוד

בית ספר הרצל יהוד

בית ספר הרצל יהוד

בית ספר הרצל יהוד

תגובה אחת

  1. אחד שיודע את האמת

    האם הורים נכבדים בדקתם האם בוצעו שיפוצים בבית הספר האם בעיית החולדות נפתרה או המזגנים והחשמל
    הגברת יעלה מקליס תומכת בכם למרות שאתם הפסדתם במשפט בשביל שלא תעירו לה על נושא השפות
    בואו הורים יקרים נתחיל את שנת הלימודים יחליף את ראש הועד הצולע ונעזור אנו ההורים לקדם את בית הספר קדימה בואו נעזור למנהלת ולמורתם בהצלחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

O PARK

אור יהודה מציגה – מיליון מ"ר של תעשייה ובילוי