יום ראשון , יולי 12 2020
דף הבית / המורה הוחלפה – ההורים השביתו לימודים בהרצל

המורה הוחלפה – ההורים השביתו לימודים בהרצל

הקריסה בבתי הספר היסודיים ביהוד מונוסון נמשכת. מאז שיתוקו של אגף החינוך בעירייה, אין מי שמקדם ודואג לעתיד החינוכי של ילדי העיר. הורי שכבת ה' בבית הספר הרצל השביתו את הלימודים.

בית ספר הרצל
בית ספר הרצל. תמונת ארכיון
ההורים בבתי הספר היסודיים, הרצל , רמז והיובל מעלים טענות קשות על מצב בתי הספר ואיכות החינוך במוסדות. הקרע הגלוי בין ראש העיר יעלה מקליס, למנהלת אגף החינוך חווה ביאלקוביץ, משפיע ישירות על מאות התלמידים בבתי הספר. תחלופה גבוהה של מורים, החלפת מנהלות, חוסר בתוכנית אב לחינוך, וציונים גרועים בבחינות המיצב. מביאים את ההורים לעשות מעשה ולהשבית את הלימודים, כדי לעורר את המערכת.
רק השנה הוחלפה מנהלת לבית הספר הרצל, בעקבות דרישה של העירייה ממשרד החינוך בלחץ הורים בעקבות אי תפקודה, מורים ותיקים עזבו את המוסד החינוכי, ובית הספר הרצל נמצא בקריסת מערכות. בבחינות המיצב של משרד החינוך קיבל ציון נכשל, כל זה לא מביא את מקבלי ההחלטות להפעיל בבית הספר תוכנית דחופה, להגביר את שעות הלימוד להשלמת פערים חינוכיים שצוברים התלמידים.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות יהוד מונוסון  – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה? היכנסו לקבוצה – אתר החדשות של בקעת אונו


מספרת אחת האימהות – לראש העיר זה לא אכפת, למשרד החינוך זה לא מזיז, מבזבזים מליוני שקלים על יועצים ותוכניות מגירה, והילדים שלנו מגיעים לחטיבה ושם מתויגים הם מבית ספר הרצל בגלל הפערים לבתי ספר אחרים. הורים מיואשים. וצריך להשבית לשבוע את כל בתי הספר בעיר, עכשיו קובעים את תקציב 2019 של העיר, הגיעו הזמן שישיקיעו בילדים, בתי הספר בקריסה."
בזמן שבבתי ספר מעלים הילוך במחצית השנייה של השנה לקראת הישורת האחרונה של המבחנים, בבית ספר הרצל לא מתקיימים לימודים החל מאתמול (6.1). הורי תלמידי כיתות ה' 2 ו-ה' 3 החליטו לעשות מעשה ולהשבית את הלימודים, לאחר שקצו בחוסר המענה מצד מערכת החינוך והמערכת בבית ספר.
"החל משנה זו שתי כיתות ה' המדוברות קיבלו מורה בשם גלי צור, שהחלה ללמדם מתמטיקה ולרכוש את אמונם בעצמם ובה.
כבר מתחילת השנה השקט וההקשבה היו חד משמעיים בשיעורי מתמטיקה. גלי צור עשתה מיפוי לכלל התלמידים בכדי לדעת את רמתו של כל תלמיד. כמו כן, הכינה תוכנית לימודים מותאמת לכל תלמיד ובזכות כך התלמידים החלו להשלים פערים משנים קודמות כבר במהלך מחצית זו של הלימודים", סיפרה אתי דורני מוועד ההורים של ה' 3.
"בתאריך 30.12.18 קיבלנו הודעה ממנהלת בית הספר הגב' עדי מינץ לכלל הורי הכיתות, בו היא מודיעה, שהחל מתאריך 6.1.19 גלי צור תפסיק ללמד את הכיתות ובמקומה תיכנס ללמד מורה חדשה, שלא מכירה את התלמידים והינה מורה חדשה במערכת החינוך.
כל הורה הודיע לילדו על המהלך והילדים בפה מלא הביעו את אכזבתם, והשמיעו את קולם ואף אמרו שאינם מוכנים ללמוד עם מורה אחרת מלבד גלי צור. לאור הבעת הרגשות הללו – חלק מהתלמידים בכו, חלק מהתלמידים כעסו, היו תלמידים שלא הסכימו להיכנס לשעורי מתמטיקה, ותסכולם של התלמידים, הם החלו לזעוק ולבקש שאנו ההורים נשמיע את קול צעקתם, ולא ניתן ולא נסכים לאף מורה אחרת", הוסיפה דורני.

"הילדים צפו בגולסטאר במקום ללמוד"

כיתה ה' 3 למדה מתמטיקה במשך שנתיים בכיתה במסגרת כיתות ג' ו-ד' עם מורה, שלטענת ההורים, במקום ללמד את הילדים –  הם ישבו וראו סרטים ותוכניות במחשב, כמו למשל תוכנית הריאליטי גולסטאר. עוד ציינו ההורים, כי הפערים היו רבים, ההפרעות בכיתה היו רבות וחוסר השקט היה נוראי. רמת הכיתה הייתה נמוכה ביותר באופן כללי.
במכתב שנשלח בתחילת השנה 1.1 מטעם הורי שתי הכיתות למנהלת בית ספר הרצל, הגב' עדי מינץ, ציינו ההורים כי הם לא יסכימו לקבל כל מורה אחרת, לאור ביצועיה של הטובים של גלי צור, וכי הם מבקשים ממנהלת בי"ס לחזור בה מההחלטה להחליפה. עוד נכתב כי גלי לא ויתרה על אף תלמיד, וכי תחלופת המורים בשנים קודמות גרמה לטלטלה רבה בקרב הילדים והובילה, בין היתר, לעבירות משמעת וירידה משמעותית בהישגים.
עוד ציינו ההורים, כי המנהלת עדי מינץ הגיעה רק השנה לנהל את בי"ס הרצל ולא בקיאה בהיסטוריה הלימודית של הכיתות.
 
תגובת עיריית יהוד: "ביום שישי האחרון נערכה פגישה בין המפקחת על בתי הספר מטעם משרד החינוך לבין מנהלת בית הספר ויו"ר ועד ההורים, במהלכה הוסבר כי השיקולים שהביאו להחלפת המורה הינם מקצועיים-פדגוגיים ובסמכות המנהלת כחלק מראייתה את כלל צרכי בית הספר. בתחילת שנת הלימודים הנוכחית נכנסה מנהלת חדשה לבית הספר "הרצל" בעיר, שהביאה עמה תכנית עבודה מסודרת, ניסיון רב לצד רוח רעננה. בנוסף הושקעו משאבים ותוכניות בתגבורים לימודיים ובחיזוק מערך הלמידה, הכל כחלק מתכנית שנבנתה במשותף עם משרד החינוך, אגף החינוך בעירייה והנהלת בית הספר. אנחנו שותפים לאהבה וההערכה של ההורים למורה שהוחלפה, אך עם זאת אנו מצרים על כך שההורים בחרו להשבית את הלימודים וממליצים להם לאפשר למנהלת לעשות את תפקידה ולהוביל את בית הספר להישגים הן בהיבט הלימודי והן בהיבט החברתי".
ממחוז מרכז במשרד החינוך נמסר כי שינויים במערך כוח אדם הם באחריות ובסמכות מנהלת בית הספר והם נעשו בהתאם צרכים בית ספריים מערכתיים.

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

תגובה אחת

  1. למנהלת סמכות רבה ללא הצדקה פשוט חוצפה ככה באמצע שנה להעזיב מורה משקיענית. שתתבייש המנהלת ומשרד החינוך שנותנים יד לדבר וגורמים לילדי יהוד להיות חלשים חסרי ביטחון מתוייגים ופוגעים בעתידם בגלל שיקולים זרים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

לידר גני תקווה

גני תקווה – מפעילי חוגים לא יעברו בין בתי ספר