יום רביעי , יולי 28 2021
דף הבית / תבעה את משרד החינוך ב- 50,000 אלף שח ותשוב לכסא המנהלת

תבעה את משרד החינוך ב- 50,000 אלף שח ותשוב לכסא המנהלת

מעקב אונו ניוז - יעל שטרמר מנהלת בית ספר הרצל רוצה לשוב אחרי חופשת מחלה לבית הספר בניגוד לעמדת 400 הורים וראש העיר. כעת תבעה את משרד החינוך להשיבה לעבודה ולשלם לה פיצויים. בית המשפט - "המנהלת תחזור לעבודה. כדאי לעירייה ולהורים להפנים זאת"

בית ספר הרצל יהוד
צילום ארכיון - ראש העיר מקליס והמנהלת שטרמר. לילדים אין קשר לנכתב בכתבה

מעקב אונו ניוז  – אחר מאבק 400 הורי בית ספר הרצל אשר מבקשים להשאיר בתפקידה את מנהלת בית הספר הנוכחית ולמנוע חזרתה של מנהלת בית הספר השנויה במחלוקת. הפגנות ושביתות צפויות בתחילת שנת הלימודים.


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


את מאבק ההורים מובילה ראש העיר יעלה מקליס, אשר מסרבת בתוקף לחזרתה של המנהלת שטרמר שיצאה לחופשת מחלה וכעת מבקשת לשוב אל תפקידה, כי יש לה קביעות.

המנהלת שטרמר החליטה לתבוע את משרד החינוך בבית הדין לעניני עבודה. מאחר ולטענתה הובטח לה בסיום מחלתה לשוב אל בית הספר, אך מאז טוענת, כי משרד החינוך מתעלל בה. מתוך כתב התביעה – "התובעת מאסה בהתנהלות הפוגענית, בסחבת, בהשפלות שעברת אצל הגברת וורדה אופיר(המפקחת המחוזית) והחליטה לשלוח מכתב תשובה באמצעות מנכל משרד החינוך".

בכתב תביעה, חשפה המנהלת את התנהלות בכירי משרד החינוך במחוז מרכז ולמעשה שרפה כל גשר אפשרי גם במשרד החינוך. בנוסף להתנגדות הגלויה של עיריית יהוד ו400 ההורים לחזרתה לעבודה. מתוך כתב התביעה – "איסור אפליה בהעסקה – בית הדין הנכבד יתבקש למקם את התובעת במתחם הזכאים להגנת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בין היתר לאור ההגדרה הרחבה של 'אדם עם מוגבלות'….. התובעת תטען לפגיעה בשוויון על רקע מחלתה הקשה וכל על אפליה בתעסוקה ובתנאי עבודה מצד הנתבע כלפיה, עקב מחלתה הקשה, היעלה על הדעת שתיענש פעמיים??. לפיכך יתבקש בית הדין הנכבד לפסוק פיצויים בסך של 50,000 אלף שח.

גורם במשרד החינוך – "לא יודע איך אפשר להמשיך לעבוד ככה, אחרי שהיא חשפה את המפקחות שלה במערומיהן, חשפה צילומי מסך של התכתבות שלה איתן. איך בדיוק היא תגיע לישיבת מנהלות, מי ירצה להציע לה פרויקטים או הצעות לקידום בית הספר. היא הפכה אישיות בלתי רצויה גם במשרד החינוך".

אחד ההורים מצוות המאבק – לא יעזור לה. היא רק מוכיחה את הטענות שלה, שהיא יוצאת נגד משרד החינוך בתביעה משפטית. על זה בדיוק אנחנו מדברים. עכשיו ברור לנו שהיא מחפשת לקבל הצעות עבודה שישפרו את מעמדה היא חוזרת לבית הספר כברירת מחדל. הילדים שלנו לא סוג ז'. כל מה שמעניין אותה זה הזכויות שלה ולקבל בית ספר קרוב יותר לבית שלה.

תלמידי הרצל לא מענינים אותה. איזה בן אדם נורמלי חוזר למקום ש 400 הורים אומרים לא רוצים אותך, ראש העיר לא רוצה אותך ועכשיו משרד החינוך מתנער ממך. כמה התלמידים שלנו צריכים לסבול. אנו דורשים מראש העיר לערער על החלטת בית הדין לעבודה, לאפשר לעדי מינץ לפתוח את שנת הלימודים עד החלטת הערעור. אם נצטרך נחסום פיזית את כניסתה לבית הספר"

כתב התביעה אותו הגישה המנהלת נגד משרד החינוך

 

בצעד חריג ביקשה עיריית יהוד להצטרף את ההליך המשפטי למרות שהתביעה של המנהלת היא נגד ממשרד החינוך. אל הדיון המשפטי הגיע סגן מנהל אגף החינוך מעיריית יהוד מונוסון. עו"ד זוהר גיפס המייצג את העירייה – "אני בא להרים דגל אדום, העירייה מזה מס' חודשים מקבלת התראות מההנהגה המקומית של בית הספר….טענתם היא חוסר היציבות בבתי הספר, כי כל שנה מתמנה מנהלת אחרת. כרגע יש איום על אי פתיחת שנת הלימודים. נציגות ההורים הודיעה לי כי יש 400 חתימות של הורים".

במהלך ההליך המשפטי, ביקש בית המשפט מהצדדים להגיע להבנות מחוץ לכותלי הדיון המשפטי. כעבור דקות ארוכות, הגיעו נציגי המנהלת ומשרד החינוך להבנות, כי בתמורה לסילוק התביעה, "מסכים משרד החינוך לבקשת המבקשת לפיה בשנת הלימודים הקרובה המתחילה ביום 1/9/19, תשובץ המבקשת במשרת מנהלת בית ספר "הרצל" ביהוד , על כל המשתמע מכך, לרבות קיום חפיפה מסודרת. המבקשת תמציא לפרקליטות, באמצעות באי כוחה תוך 10 ימים מהיום, אישור רפואי לפיו היא כשירה לעבודתה מבחינה רפואית".

עו"ד זוהר גיפס – העירייה  מתנגדת להסכמות. מתנגדת לשיבוצה של המנהלת בביה"ס הרצל בתחילת שנה"ל. כפי שעולה מהבקשה עצמה, לרבות מנספח ב' 1 שם, קיימות טענות משמעותיות  כנגד המבקשת הן בהיבט הפדגוגי והן בהיבט ההתנהלות הבין אישית בינה לבין צוות  ביה"ס ובינה לבין נציגי אגף החינוך ברשות המקומית….

מן הראוי לערוך בירור לגופו של הטענות בהליך זה, לשמוע את נציבות הנבחרת של ההורים, לשמוע את העירייה ואת הטענות לגבי תפקודה של המבקשת ולפתור את הסוגיה על כלל האספקטים שלה ולא רק במובן הצר של המבקשת עצמה, זכויותיה והעסקתה".

במהלך הדיון המשפטי, דרשו עורכי דינה של התובעת לקבל את שמות ההורים אשר נכחו בדיון. עורך הדין מטעם העירייה סרב וטען שמדובר באיומים.

נשיאת בית הדין לעבודה, הדס יהלום כתבה בפסק דינה – ניתן תוקף של פסק דין להסכמת הצדדים . לעניין עמדת העירייה, משהושגה הסכמה עם המעסיק, אין מקום עוד לדון בטענות העירייה. מעבר לדרוש נציין כי מדובר בהסכמה ראויה מבחינה משפטית ומבחינה נורמטיבית ומן הראוי שהעירייה וההורים יפנימו זאת לקראת שנת הלימודים הקרובה ופתיחתה באופן סדיר.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

3 תגובות

 1. בושה וחרפה למדינת ישראל ולמשרד החינוך בפרט , עם כל הכבוד שיש למנהלת הקודמת ויש להתנהל לפי החוק , אבל יש משהו שהוא מעל כל דבר , בית הספר הזה היה פסגת ההשגים במדינת ישראל והוא נהפך לשבר כלי במשך השנים האחרונות , ואני לא בא להפיל את זה על המנהלת המדוברת , אבל מה לעשות שהחליפה אותה מנהלת שתחתיה הניהול ורמת הלימודים עלתה , ההורים אוהבים את הדרך החדשה שהיא הובילה , אבל התעקשות של המנהלת הקודמת לחזור לתפקיד ולא לראות את טובת הילדים אינה ערך יפה לדעתי בחינוך , משרד החינוך צריך למצוא לה בית ספר אחר ,ולהשאיר את המנהלת הקיימת .

  • ואתה תשלם לה משכורת ?
   או שהערכים שלך הם מעל השכר של הזולת ? מעניין אם גם במקום העבודה שלך אנשים מבחוץ מחליטים האם אתה מתאים להם.

   יש חוק ויש הסכמי עבודה

 2. בושה וחרפה שאתם מפרסמים רק תגובות שנוחות לכם.

  שכרו של מנהל הוא פחות משכרו של מורה (הזוי, אבל זו המציאות)
  אחריות המנהל מטורפת ואף אחד לא רוצה את התפקיד (להוציא, אנשים שלא מבינים את התפקיד ואנשים שחשוב להם שיקראו להם מנהל)

  למשרד החינוך אין ברירה ובשנים הראשונות הוא לא מפקח כנדרש ממנו על המנהלים (ברוב המקרים בשנים הראשונות ההורים מרוצים מהמנהל שהחליף את המנהל ה"מוכר" שההורים שמחו שיצא לשבתון לאחר 6 שנים)
  לאחר 3 שנים המנהל מקבל קביעות ואז אין כמעט אפשרות לסלקו ובפרט לאור ההסכם שמחזיר את המנהל להוראה תוך התעלמות מוחלטת מהשנים בהם היה מנהל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ירין כהן אח של הדר כהן ז"ל. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

בדרכה של הדר כהן ז"ל: אחיה ירין סיים קורס לוחמי מג"ב