יום רביעי , ינואר 29 2020
דף הבית / חדשות יהוד מונסון / חינוך / תכנית אב עירונית חדשה לחינוך ביהוד מונוסון

תכנית אב עירונית חדשה לחינוך ביהוד מונוסון

בימים אלה מתחיל אחד התהליכים החשובים ביותר ביהוד מונסון בהובלתה וביוזמתה של ראש העיר,יעלה מקליס, גיבוש תכנית אב חדשה לחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי בעיר לעשור הקרוב

תכנית אב חינוך יהוד מונסון

במסגרת החזון החינוכי לפיתוח וצמיחה במישור הפדגוגי, האנושי, הפיזי והכלכלי והכשרת בוגרים בעלי סיכויי השתלבות גבוהים במוסדות להשכלה גבוהה, אותו מובילה ראש העיר, יעלה מקליס, פנתה העירייה למומחים בהובלת מערכות פדגוגיות וקהילתיות על מנת שיציגו הצעות לתכנית אב חדשה לחינוך ביהוד מונסון. לתהליך שותף גם חבר המועצה גדי מילר מ"מ יו"ר ועדת החינוך שהינו שותף מלא לחזון ראש העיר.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


בפניה נדרשים המומחים להציג תוכנית יישובית כוללת לפיתוח ולצמיחה של תלמידי העיר במתן דגש לסגירת פערים וחיזוק השוויון. כל זאת, תוך מתן מענה מיטבי ליכולות של ילדים בגילאי הכיתות הנמוכות, בני נוער בתיכונים ומבוגרים במסגרת החינוך הבלתי פורמאלי. התכנית נדרשת להבטיח רצף בהתפתחות לאורך השנים (מהגן ועד ללימודים גבוהים) ולאורך היום (חינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי). כמו כן, על התכנית לשקף את הערכים והשאיפות המוסכמות של הקהילה החינוכית הרחבה ושל הרשות המקומית בראיה כוללת ולטווח ארוך.

נענו לפניית העירייה מיטב המומחים בתחום שיציגו הצעותיהם בפני העירייה השבוע. ביניהם: ד"ר יעל בדואן, מרצה בכירה בבית הספר לעסקים במרכז הבינתחומי בהרצלייה ובאוניברסיטת חיפה. מייסדת ומנכ"לית של או-ווקס ייעוץ ארגוני, ומומחית לייעוץ ארגוני בסקטור העסקי, הציבורי ובמגזר השלישי. כיהנה כיו"ר איפ"א – האיגוד הישראלי לפיתוח ארגוני. ניסן ספן, מומחה לייעוץ למערכות חינוך, ייעוץ אסטרטגי והכשרת מנהלים. בעל ניסיון עשיר ורב שנים בחניכת מנהלים במגזר הפרטי והציבורי ופרויקטים חינוכיים במגוון של רשויות מקומיות.  דוד כספי, מומחה לניהול מערכות חינוך ברשויות מקומיות, מנהל מרצה ומנחה בקורסים להכשרת מהלים באוניברסיטת ת"א ובמכללת אחווה. מנהל אגף חינוך  בהרצליה וביבנה.

ראש העיר יעלה מקליס: "השקעה בחינוך היא ההשקעה החשובה ביותר בתשתית האנושית והקהילתית שלנו. אני רואה בזה משימה בעלת חשיבות עליונה. גיבוש תכנית האב החדשה לחינוך תכשיר את הילדים שלנו בצורה המיטבית למאה ה21".

ד"ר יגאל צדוק מנכ"ל עיריית יהוד מונסון הוסיף ואמר כי, הוא פועל בהתאם לחזונה של ראש העיר לקדם באופן  מתמיד את החינוך ולתת מענה מיטבי לצורכי הילדים על מנת שיהפכו ביום מן הימים לבוגרים שתורמים לחברה ולקהילה בה הם חיים ובנוסף בכל הקשור להשכלת מבוגרים. ד"ר צדוק בחר לסיים את דבריו בציטוט של יאנוש קורצ'ק שאמר כי "הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים, הדואג לדורות מחנך אנשים", משפט שמגלם בעיניו את תמצית החזון העירוני בכל הקשור לחינוך הדור הצעיר .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מפגע בטיחות במונוסון

הורים במונוסון חוששים לבטיחות הילדים בגלל משאיות כבדות