יום רביעי , אוקטובר 28 2020
דף הבית / בית המשפט הרשיע את יוסי בן דוד

בית המשפט הרשיע את יוסי בן דוד

ראש העיר הקודם של יהוד מונוסון, יוסי בן דוד הודה בכתב אישום מתוקן וישלח ל- 7 חודשי עבודות שירות

יוסי בן דוד בבית המשפט
בן דוד בבית המשפט - צילום ארכיון

בית המשפט השלום בראשון לציון קיבל את הסכם הטיעון בין ראש עיריית יהוד מונוסון לשעבר,יוסי בן דוד, לפרקליטות בו ירדו סעיפי אישום שהיו בכתב האישום המקורי.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


על פי הסדר הטיעון, בן דוד הודה בעבירת הפרת האמונים, יתפטר מתפקידו הציבורי כחבר מועצת עיריית יהוד-מונוסון וירצה עונש מוסכם בגובה 7 חודשי מאסר שניתן יהיה לרצותם בעבודות שירות, בכפוף לחוות דעתו של הממונה על עבודות השירות, וכן מאסר על תנאי וקנס בגובה 50,000 ש"ח.

פרוטוקול הדיון

לפי כתב האישום המתוקן בו הודה בן דוד, במהלך השנים 2009- 2013, במסגרת תפקידו כראש עיריית יהוד וכיושב ראש הוועדה המקומית לתכנון ובנייה יהוד-מונוסון, פעל בן דוד לקדם את ענייניו של חברו אליהו עזרא, קבלן בנייה בעיר, במסגרת פרויקט בניה במתחם מלון אוויה בעיר יהוד, זאת למרות החברות ששררה ביניהם וסיוע כלכלי שהעניק עזרא לבן דוד. כך, במסגרת פעולותיו של בן דוד בעסקת נדל"ן פרטית במרכז יהוד, הכוללת שני בתים ושתי חלקות מקרקעין המיועדות לבניה, העמיד עזרא לבקשת בן דוד ערבות בנקאית ללקיחת הלוואה בסך של כ- 2 מיליון ש"ח, שיועדה להשלמת קניית שני הבתים באותם מקרקעין לטובת בן דוד.

בנוסף, חרף מגעים שונים של בן דוד עם בעלי הזכויות בקרקע לקניית שתי חלקות נוספות באותם מקרקעין המיועדות לבניה, נמכרו אותן חלקות בסופו של יום לעזרא בהתאם לתנאי המכירה שסוכמו עם בן דוד. בהמשך נמכרו זכויותיו של עזרא במקרקעין לקרובי משפחתו של בן דוד, בתמורה לכ- 1,900,000 ש"ח. עד מועד הפתיחה בחקירה לא הועברו כל התשלומים המוסכמים בחוזה המכירה לעזרא.

פרוטוקול הדיון
על אף ניגוד העניינים שנבע מקשריו האישיים של בן דוד עם עזרא והסיוע הכלכלי שעזרא העניק לו, פעל בן דוד במסגרת תפקידו כראש העירייה לקידום ואישור פרויקט הבנייה במתחם מלון אוויה ביהוד בפני הועדות לתכנון ובנייה, מנהל מקרקעי ישראל, היועץ המשפטי לממשלה וגופים רשמיים נוספים, מבלי שדיווח על ניגוד העניינים המהותי לאף אחד מן הגורמים מולם פעל, ותוך פגיעה ממשית בטוהר המידות של עובדי הציבור, אמון הציבור בעובדי הציבור ותקינות פעולת המנהל.

בין שיקולי הפרקליטות להגיע להסדר הטיעון נלקחו בחשבון העובדה שבן דוד הודה בביצוע העבירות, לקח אחריות על מעשיו ויתפטר מתפקידו הציבורי, לצד חלוף הזמן מביצוע המעשים והחיסכון בזמן השיפוטי של ניהול הליך.
החקירה בוצעה על ידי משטרת ישראל יחד עם יחידת יהלום וחקירות מע"מ ירושלים ברשות המיסים. התיק מנוהל בידי עו"ד עדי אפלבוים-גרוזמן ועו"ד לנא עואדיה מפרקליטות מיסוי וכלכלה.

פרוטוקול הדיון

בן דוד הודה במיוחס לו ואמר: "אני מבין את הסברו של בית המשפט והדבר הוסבר לי על ידי באי כוחי. אני מודה בכתב האישום המתוקן".

נוכח הודאת הנאשם החליט השופט כי – "בהתאם להסדר הטיעון, אני מורה לממונה על עבודות שרות להכין חוות דעת אודות התאמת הנאשם לריצוי עונש מאסר בעבודות שרות"."

עורכת הדין אירית באומהורן, באת-כוחו של מר יוסי בן דוד: "הפרקליטות הסכימה להסתפק באישום בגין ניגוד עניינים, בלא לטעון כי מר בן דוד פעל לטובת אדם כלשהו. כמו כן הוסכם, כי עבירת המס תימחק, ועל עבודות שירות בלבד. וכל זאת, ללא קביעת קלון. בנסיבות אלה, בחר מר בן דוד לסיים את התיק ולהימנע מהליך משפטי ארוך ומתיש."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

תגובה אחת

  1. חבל מאוד שאתר חדשותי לא נוקט במשנה זהירות, ומסתיר פרטים מזהים אישיים (מספר ת"ז, טלפונים אישיים וכו'). אמנם מדובר ברשומות פתוחות לציבור, אבל חזקה על גוף תקשורת שיקפיד על פרטיותו של אדם כלשהוא, כאשר מדובר בפרטים שאין בהם בכדי להוסיף לתוכן הידיעה עצמה.
    כבוד האדם והזכות לפרטיות הם זכויות שמורות לכל אדם, ללא קשר למעמדו הציבורי ו/או לפסק דין זה או אחר.
    יהיה נחמד לראות את הפרטים הללו מטושטשים ..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

IMG-20201027-WA0022

קורונה באור יהודה: עלייה בנפטרים מול ירידה בחולים מאומתים