שבת , אוקטובר 31 2020
דף הבית / חדשות חמות / מה הקשר בין רווקה תלאביבית וחרדית עם עשרה ילדים

מה הקשר בין רווקה תלאביבית וחרדית עם עשרה ילדים

מיזם חדש בשם פרויקט "קרובות קרובות" בקריה האקדמית אונו המחבר בין סטודנטיות חרדיות לחילוניות באמצעות שיחות טלפון שבועיות בהן הן משוחחות על הכל

גלית חדד

מתי בפעם האחרונה הייתה לך שיחה אמיתית וכנה עם חרדית? מה את יודעת על מי שחיה שני מטר ממך אבל מתנהלת ביקום מקביל??כבר חודשיים אלמוג קונקול, רווקה חילונית, מחולון, סטודנטית לחינוך בקריה האקדמית אונו, מקיימת שיחות טלפון שבועיות עם חדוי בוים, חרדית, נשואה עם 2 ילדים מאשדוד, הלומדת מנהל עסקים בקריה. הן מדברות על הילדים, על זוגיות, על אקטואליה ובעיקר על החיים עצמם.

"תמיד עניין אותי מה קורה במגזר החרדי, אבל לצערי לא יצא לי להכיר אף אחד שמגיע מהעולם הזה. עכשיו סוף סוף יש לי הזדמנות על בסיס שבועי לשמוע על העולם הזה, שכל כך זר לי, דרך השיחות עם חדוי", מספרת אלמוג בהתרגשות. "למרות שחשבתי שהשוני בינינו יהיה גדול, מצאנו שיש לנו לא מעט נקודות דמיון ומכנה משותף. השיחות יחד מאוד מסקרנות, ואני תמיד מחכה לשיחה הבאה איתה".

גם גלית חדד, סטודנטית חרדית בת 46, אימא ל-10 ילדים מהדרום, הרגישה כי לאחר שיחות עמוקות עם יעל רם החילונית הפערים והמרחק ביניהן הצטמצמו. "הגעתי למיזם הזה כי אין הרבה פרויקטים שמציגים את האחר בצורה חיובית ומלכדת. אני בעד להוסיף אחדות לעם שזקוק לזה כל כך", מספרת גלית.

החיבור  בין הסטודנטיות החילוניות והחרדיות נוצר לאחר "שידוך" במסגרת המיזם "קרובות קרובות" של הקריה האקדמית אונו, במסגרתו במהלך כל שבוע במשך כשנה מתקיימת שיחה ביניהן שיחה טלפונית במטרה לקרב בין הצדדים. כמו כן, מתקיימים מפגשי חברותות, סיור בבני ברק, במסגרתו יפגשו הסטודנטיות משני הצדדים עם נשים ותחנות מעניינות ויעמיקו את ההיכרות ביניהן, וחלוקת תעודות השתתפות בנוכחות דיקן הפקולטה, פרופ' יובל אלבשן.

ריקי סיטון, מנהלת פרויקט חברותא בקריה האקדמית אונו: "הפרויקט מאפשר חוויית היכרות אישית, כנה, מעמיקה ושוברת מחיצות, במטרה להוביל לשינוי פני החברה בישראל כך שתהפוך לחברה סובלנית, מאמינה ומכבדת". 

המיזם הוא המשך לפרויקט "חברותא-איילת השחר", שנוסד לפני כעשור במטרה לעודד  דו-שיח, גישור והבנה בין אזרחי ישראל החרדים והחילונים. השיח מתרכז בעיקרו בסוגיות מהותיות משותפות, בנקודות החיכוך של אמונה, חברה ומדינה, ובדיון על תרבות יהודית משותפת, באופן שיש בו כדי לעצב מחדש ערכים של סובלנות, אמון וכבוד הדדי. הפרויקט מוצע במסגרת נקודות הזכות של מעורבות חברתית בקריה האקדמית אונו.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מחאת הורים קריית אונו

מחאת ההורים נגד החלטות משרד החינוך: "חינוך לפני מלונות וקניונים"