יום רביעי , יולי 28 2021
דף הבית / מדורים / המומחים / המדדים החשובים ביותר של הלוואות בערבות מדינה

המדדים החשובים ביותר של הלוואות בערבות מדינה

כל בעל עסק שמעוניין להרחיבו, או שכיר שחולם והחליט לפתוח עסק חדש חייבים להכיר את המדדים המובילים שיאפשרו להם לקבל הלוואות בערבות מדינה. שאם לא כן שכרכם בהפסדכם. כל המידע בכתבה הבאה.

cxy happy-young-asian-coupבסט לינקס – freepik le-realtor-agent_7861-1032
קרדיט: freepik

לטובת קוראי בקעת אונו ניוז נסביר כאן שכל המדדים החשובים ביותר של בקשת הלוואות בערבות מדינה נבחנים על ידי הגוף המתאם שנבחר על ידי מדינת ישראל לבדוק את הבקשות שמתקבלות לקבלת הלוואות בערבות מדינה למטרות: השקעה בעסק בציוד או שיפוץ שנדרש לעסק, מימון הון חוזר שנדרש להרחבת פעילות העסק, או הלוואות לפתיחת עסק חדש שבן יזמים צעירים שמעולם לא היה להם עסק מעוניינים לקבל הלוואת בערבות מדינה. למרבה הפלא המדדים שנבחנים על ידי הגוף המתאם הם ברורים. חד ערכיים, ואינם ניתנים לערעור, כך שבדיקה מקדימה פשוטה של המדדים תסגור לכם את הנקודה.


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


נתוני בעל העסק, או השכיר שרוצה לפתוח עסק

ככל שאנחנו מתקדמים עם השנים, המדדים החשובים ביותר וגם הבדיקות והדרישות של הלוואות בערבות מדינה על בעל העסק מטעם משרד האוצר נעשות מחמירות יותר ויותר והדבר מרוכז על יש את המדדים החשובים ביותר שנבדקים, הבנקים והגוף המתאם שאמון על הבדיקות יודעים לאור ניסיון שנצבר במשך שנים, ומשום שהוכח באופן מובהק שלכישוריו של בעל העסק יש את היכולת להכריע בהצלחת העסק או המיזם, הקסם האישי של בעל העסק, היכולות שלו להתנהל נכון מול לקוחות, היכולת שלו להגיע לפרות עם הלקוחות שלו ולתת להם להיות שבעי רצון  מהפעילות העסקית שלו, יבטיחו לו את המשך קבלת העבודות מהלקוח, למה שהלקוח יפסיק פעילות עם סוס מנצח, גם אם יבוא ליו בעל עסק אחר ויורד לו במחיר, מה הוא יודע מה תהיה רמת השירות, איכות השירות, היחס שהוא יקבל, התוצאה שהוא יקבל, אומרים את המשפט " סוס מנצח לא מחליפים" וכאן הוא נכון ובגדול, כל מי שרוצה לקבל הלוואות בערבות מדינה, וזה לא משנה אם אנחנו מדברים על בעל עסק ותיק מקצועי ומנוסה, או מדברים על יזם שכיר שעבד במשל שנים בתחום פעילות העסק שהוא רוצה לפתוח, ועכשיו הוא מבקש  הלוואות לפתיחת עסק חדש.

התנהלותו הפיננסית של בעל העסק, או השכיר שרוצה לפתוח עסק

בניגוד לעבר, אחד המדדים החשובים ביותר שבו המידע הפיננסי על כל אדם התפזר בהרבה מוקדי מידע כמו BDI, דן אנד ברדסטריט, לשכות הוצאות לפועל, מערכת בתי המשפט, משרד האוצר, והכי חשוב לכל לקוח היו הרבה חשבונות בנק, ואף אחד לא ידע מה התמונה הפיננסית של כל לקוח. היו לקוחות שפיזרו את ההלוואות שלהם בהרבה בנקים, לקחו בכל בנק קצת כסף,. וכל בנק חשב שהוא יכול להחזיר הלוואות, אבל הסכום המצרפי של הלוואותיו היה הרבה יותר גדול מיכולות ההחזר של בעל העסק. וכך המידע היה מפוזר על פני עוד ועוד גופים. כל זה נגמר, היום המידע מרוכז במקום אחד במשרד האוצר, מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל יזמה מהפיכה אדירה בזמינות המידע  לכל הגופים שנותנים הלוואות בישראל, וגם מערכת הלוואות בערבות מדינה היא הנהנית הראשית מחשיפת המידע באונליין על כל לקוח, לכן אם אתה מעוניין לקבל הלוואת בערבות מדינה, פשוט מאוד תהיה ישר עם עצמך ותשאל שאלה פשוטה את עצמך, האם היו לך לדעתך בעיות מהותיות שיכולות לפגוע בבקשה. אם אתה חושב שכן סביר להניח שעדיף לך לחכות. ידוע הוא היום שאם הייתה ללקוח בעיה מהותית, הוא צריך להתנהל בצורה טובה במשל תקופת מה ועד שלוש שנים והכל בהתאם לגודל הבעיה הפיננסית אשר הייתה לבעל העסק.

עסק טוב, או עסק חדש טוב

אחד המדדים החשובים ביותר בנוסף הוא, וזה נשמע כמו קלישאה הוא עסק טוב, ברור שיש לי עסק טוב, ברור שהעסק שלי יצליח, אבל זה לא מספיק, אם אתה מעוניין לקבל הלוואה לעסק צריך להוכיח במספרים שהעסק טוב. הוכחת עסק טוב היא פשוטה. יש דוח רווח והפסד, העסק צריך להרוויח רווחים טובים שיתנו לבעל העסק את האפשרות להחזיר את הלוואות בערבות מדינה, אף אחד לא ייתן לך הלוואות בערבות מדינה אם הוא יעשה חישוב ויראה שאין לך יכולת החזר, לא פעם יזמים פונים אלי ואומרים "יש לי הלוואות ואני עומד בכולן" אף פעם לא פספסתי תשלום אחד, הכול אצלי משולם בזמן, אז לאף אחד לא מעניין אם אתה עובד "בשחור" ומשלם את ההלוואות שלך, הכול חייב להיות רשום ומסודר.

האם עמדת בבדיקת המדדים החשובים ביותר שהצגנו כאן? קיבלת הלוואות בערבות מדינה, לא עמדת בבדיקת המדדים החשובים ביותר ? לא קיבלת הלוואות בערבות מדינה. פשוט.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

בסט לינקס קרדיט תמונה: pixabay

הדרך הנכונה לעשות עסקים בדיגיטל ב 2021