יום ראשון , אוגוסט 9 2020
דף הבית / חדשות חמות / חושבים להתגרש????

חושבים להתגרש????

עו"ד זוהר כורש, המתמחה בדיני משפחה, מביא נקודות למחשבה לזוגות השוקלים להתגרש ומציע יתרונות בהסכם שנעשה בין בני הזוג

אונו ניוז

במסגרת הסכם הגירושין יש באפשרות הצדדים לסיים את פרק הנישואין בדרך המהירה ביותר, החסכונית ביותר ובמינימום פגיעה נפשית של הנוגעים בדבר.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


יתרונותיו של הסכם הגירושין
הסדרת מלוא ענייניהם של הצדדים. סגירת מלוא המחלוקות. הסדרת נושא סידור הגט והגירושין בבית הדין הרבני. הסדרת חלוקת הרכוש ו/או החובות. הסדרת נושא משמורת הקטינים והסדרי הראיה, קביעת שיעור דמי המזונות והמדור.

אחד מהיתרונות העיקריים של הסכם הגירושין הוא מתן וודאות לצדדים, בני זוג אשר יש לפניהם הסכם גירושין אשר קיבל תוקף של פסק דין, יכולים לכלכל את צעדיהם ובכך לפתוח פרק חדש בחיים כשהם יודעים מהם חובותיהם ומהם זכויותיהם. כאשר אין הסכם גירושין, נוצר הצורך בניהול הליכים משפטיים בבית המשפט. ההליך המשפטי גוזל זמן רב, הוצאות כלכליות רבות ומשאבים ובעיקר תקופה לא פשוטה בחיים האישיים של הצדדים וילדיהם. כאשר אין הסכם גירושין, כל מחלוקת שתהא בין בני הזוג חייבת להיות מוכרעת ע"י ערכאה שיפוטית. אפילו עניינים פעוטים שבין בני הזוג מובאים להכרעה בפני שופט.
הליך של אישור הסכם גירושין בבית המשפט או בבית הדין הרבני
כל הסכם גירושין חייב לעבור את אישורו של בית המשפט או של בית הדין הרבני. הצדדים מוזמנים בפני הערכאה השיפוטית, מביעים את אישורם להבנת ההסכם ותוכנו, הערכאה השיפוטית בוחנת אם ההסכם נעשה מרצון טוב וחופשי, ואם התנאים מאושרים ניתן להסכם הגירושין תוקף של פסק דין.

הנושאים שיוסדרו במהלך עריכת הסכם גירושין
במסגרת הסכם הגירושין עליכם להסדיר את כל הנושאים הקשורים בפירוקו של תא משפחתי, כלומר ענייני משמורת, הסדרי ראייה, מזונות, חלוקת רכוש, חלוקת חובות והנושאים הנובעים מהגירושין כגון כתובה.

  • משמורת במסגרת הסכם גירושין יש להסדיר מי ההורה המשמורן על הילדים או שמא תחול משמורת משותפת. יש להסדיר מהם הימים שבהם ייקח את הקטינים ההורה שאינו המשמורן, מה ההסדרים שיחולו בתקופות חגים, חופשים וכו'
  • מזונות – חשוב מאוד להגדיר מהו הסכום שישולם עבור דמי המזונות, ומהו הסכום עבור המדור. יש להגדיר את מועדי התשלום, הצמדה למדד המחירים לצרכן וכל כמה זמן יעודכן. חשוב לקבוע מהם ההשתתפויות שיחולו מעבר לסכומים שנקבעו – קרי הוצאות רפואיות חריגות, חוגים, גנים, משפחתונים, צהרון, שיעורי עזר וכו'. בין היתר, צריך להבהיר עד מתי ישולמו המזונות, ומה הסכום שישולם בתקופת השירות הצבאי.
  • חלוקת רכוש יש לבחון את הצורך במינוי אקטואר שמחשב את שווי הזכויות שצבר מי מהצדדים, או לחילופין מינוי מומחה כלכלי עם סמכויות על מנת שייתן חוות דעתו לעניין העסק, לרבות מוניטין וכו'.
  • מזונות אישה, כתובה ותוספתה חשוב להגדיר כחלק מההסכם את ההוראות גם לעניין בית הדין הרבני, ואת הסיכום בין הצדדים לעניין מזונות אישה, כתובתה ותוספתה. חשוב לציין כי הנקודות שהוזכרו הן מרכזיות בהסכמי גירושין, יחד עם זאת, כל מקרה לגופו. יש להבין את מכלול הנקודות הרלוונטיות לבני הזוג, ולאחר מכן, יש לערוך הסכם גירושין המתאים לצדדים וילדיהם.

    האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב
    משרד עורכי דין זוהר כורש עוסקים בדיני משפחה הכוללים את הליכי הגירושין, צוואות ירושות והסכמים. כמו כן אנו מטפלים בתחום ההוצאה לפועל הכולל ייצוג חייבים וזוכים.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

רמי לוי במקום קופיקס. צילום: דוברות קניון אאוטלט אור יהודה

עוף בשקל או קפה בשישיה? – סופר רמי לוי בקנאור יחליף את קופיקס