יום ראשון , מאי 16 2021
דף הבית / חדשות חמות / טיפ משפטי – חוששים שנפגעתם מרשלנות רפואית? מה חשוב לדעת!

טיפ משפטי – חוששים שנפגעתם מרשלנות רפואית? מה חשוב לדעת!

עו"ד דוד פייל, מומחה ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ונזקי גוף. כיצד תדעו שמדובר ברשלנות רפואית? ומה הצעדים הראשונים שיש לעשות לפני התביעה בבית המשפט?!

אירוע בבית החולים תל השומר

פניתם לקבל טיפול מרופא? אתם לאחר הליך רפואי (ניתוח, טיפול שיניים, מחלה וכדומה) אך למרות זאת, הרגשתם שהבעיה הרפואית לא נפתרה או אפילו החמירה? האם ככל שהימים חולפים מתברר כי התוצאה הסופית של הפרוצדורה הרפואית לא פתרה את הבעיה ואולי יצרה בעיה חדשה?


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו


אולי מדובר ברשלנות רפואית.

יתרה מזו, ישנם מקרים של רשלנות רפואית שמתגלים שבועות, חודשים או שנים לאחר התרחשותה, או שהבעיה הרפואית  עצמה מתגלה באיחור, גם אז מדובר ברשלנות שמסבה נזק רב למטופל/ת.

כיצד תדעו שמדובר ברשלנות רפואית? ומה הצעדים הראשונים שיש לעשות לפני התביעה בבית המשפט?!

ראשית, לאחר שהבנתם כי ככל הנראה ההליך הרפואי שאתם או יקירכם עברתם, לא הניב את התוצאות הרצויות, כלומר הבעיה הרפואית לא חלפה או אף חלה החמרה משמעותית במצבכם הבריאותי, זו נורת אזהרה שצריך לשים לב אליה ולהיערך בהתאם.

בטרם תיגשו להליך המשפטי, זכרו כי הדבר החשוב ביותר הוא תיעוד!. עליכם לאסוף כל תיעוד הקשור במצבכם הרפואי. חובה לשמור באדיקות את כל המסמכים הרפואיים,  הפניות, תוצאות בדיקות, מרשמים, קבלות, תשובות שקיבלתם וכיוצ"ב. כל מסמך שכזה יכול להיות משמעותי בעת הגשת התביעה המשפטית ויכול אפילו להכריע את הכף.

עורך דין דוד פייל
עורך דין דוד פייל

למה חשוב להיות מודע?

כשמחליטים להגיש תביעה, הצד השני ישלח חוקרים פרטיים שיחפשו את כל המידע האפשרי כדי לסתור את התביעות שלך. טענת שכואב לך הגב? יחפשו לצלם אותך סוחב שקיות בקניון…. לטענתך הניתוח ברגל גרם לך לפציעה נוספת? יחפשו לצלם אותך רץ בגינה אחרי הילד.. וכדומה. לכן, חשוב מאוד לשים לב לנהוג בהתאם  למצבכם הבריאותי ובהתאם לטענות ולתלונות שהועלו  בהליך המשפטי .

למה לא כדאי להתפתות להצעות כספיות כאלה ואחרות?

במקרים בהם ביצעת ניתוח במסגרת פרטית, אך התברר כי גם שם חלה רשלנות רפואית, על תוותר על זכויותיך. ישנם מבקרים בהם  נציגים של חברות לניהול סיכונים, כאלו הקשורות בחברות הביטוח של הקליניקות הפרטיות השונות, מבקשים לכסות את כל הוצאות ההליך הרפואי שעברת, ובלבד שתחתום על התחייבות שלא לתבוע אותם בגין רשלנות רפואית בהמשך.

חשוב מאוד לשים לב למקרים שכאלו ולא לחתום. עלותן של ההוצאות עליהן ימחלו לכם, לכאורה, עשויות להיות בסכום של אלפי  שקלים (ואף יותר),אך הן יכולות להיות טיפה בים לעומת סכום הפיצוי שהגוף הפוגע יידרש לשלם לכם במקרה של תביעת רשלנות רפואית.

כדי להימנע ממלכודות וכדי לשמור על בריאותכם, חשוב לתת לאנשי מקצוע לטפל בענייניכם הביורוקרטיים והמשפטיים. במקרה של חשד לרשלנות רפואית, בין שאירעה במוסד ציבורי ובין שקרתה במקום פרטי, חשוב לקבל ייעוץ משפטי ולהבין את כל האפשרויות העומדות לרשותכם.

עו"ד דוד פייל עומד בראש משרד פייל ושות' המייצג בהצלחה ,ב 20 השנה האחרונות ,נפגעי חברות ביטוח, רשלנות רפואית ונזקי גוף. www.df-law.co.il   073-2291380

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ביי פוסט – קרדיט דפוסיט פוטו למה חובה לרכוש ביטוח נסיעות לחול בתקופה הקורונה

למה חובה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל בתקופה הקורונה?