יום שלישי , ינואר 21 2020
דף הבית / חדשות חמות / כיצד למנוע טביעה של ילדים

כיצד למנוע טביעה של ילדים

על פי נתוני ארגון "בטרם לבטיחות ילדים" עולה, כי מ-2008 מתו 148 ילדים בישראל כתוצאה מטביעה: ב-2016 מתו 16 ילדים וב-2017 שבעה. 5 דברים שלא ידעתם על מקרי טביעה

צלילה

כשהטמפרטורות עולות, החמסין מעיק והילדים בחופש אין כמו לבלות בים או בבריכה- מקומות צוננים. הבילוי במים הוא מקור להנאה, שמחה ואף פעילות גופנית אך כולל בתוכו סכנות רבות. מחקרים מראים כי 45% מההורים אינם נוקטים באמצעי הזהירות הנכונים בעת שהות הילדים במים: צופים בילדיהם מחוץ למים בבריכה, נחים על שפת הבריכה, לא משגיחים על הילדים בעת שהייה באמבטיה או בבריכה ביתית וכדומה. על פי נתוני ארגון "בטרם לבטיחות ילדים" עולה, כי מ-2008 מתו 148 ילדים בישראל כתוצאה מטביעה: ב-2016 מתו 16 ילדים וב-2017 שבעה. רשת מרכזי עולם המים ללימוד שחיה של אורי סלע, מציגים חמישה דברים שלא ידעתם על טביעה.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


להבדיל מהסרטים בהם רואים את הילד מנופף וצועק בעת טביעה, במציאות טביעה נקראת "המוות השקט". הטביעה מתרחשת במהירות ובדממה ובדרך כלל לא ישמעו בכי או צעקות מצוקה
טביעה אינה מתקיימת רק במים עמוקים, אלא גם במים רדודים. מספיק שהמים יכסו את פיו ואפו של הילד כדי שיטבע. ילד יכול להתהפך בקלות במים (גם באמבטיה), ו2 דקות מספיקות על מנת שהוא יאבד את ההכרה.
הכלל הכי חשוב במניעת טביעה הוא ההשגחה הצמודה. ילדים נמשכים למשחקים במים ולכן המודעות שלהם נמוכה: במצב בו – באמצע משחק בין שני ילדים, אחד מהילדים יטביע את השני (לא במכוון), תשומת הלב של ההורה המשגיח תהיה בטלפון, עלול לקרות אסון.
במקרה של טביעה הסימנים יהיו: ראש בגובל קו המים ופה פעור, הפה יהיה בגובה קו המים, שיער הראש יכסה את הפנים או את המצב, עיניים מזוגגות או עצומות, הנשימות מהירות ושטחיות, תנועות טיפוס בסולם וכל תגובה שאינה דיבור עלולה לרמוז על טביעה.

גם ילד שלמד לשחות, חייב בהשגחת מבוגר.

אמצעי הבטיחות למניעת טביעה החשוב ביותר הוא ההשגחה הצמודה. על ההורה להתעסק אך ורק בילד שלו ולא בספר, טלפון או עיתון. אין להשאיר ילדים לבד ללא השגחה בקרבת מקור מים – בשנייה אחת הילד עלול להחליק למים. מומלץ בעת מסיבות בריכה פרטיות, לסגור את הבריכה בעת השהייה בתוך הבית וכשאין השגחה של מבוגר במתחם הבריכה. יש לשים לב ששחייה בבריכה שונה משחייה בים. בים יש לשים לב לזרמים ומערבולות. ההמלצה בבילוי בים הוא להימצא צעד אחד אחרי הילד עם הפנים לחוף. ואחרי כל ההפחדות מה כדאי לעשות בכל זאת עם הילדים שלכם אם נאלצתם להגיע לבריכה "ולסבול את החום הנורא" תהפכו את החוויה של הילדים שלכם לחוויית הורה ילד: תביאו כדורים , דגים שוקעים, חישוקים שוקעים ותנסו לזרוק לילדים שיתפסו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מוסכים מומלצים באור יהודה

המוסכים המומלצים ביותר באור יהודה