יום שלישי , ינואר 21 2020
דף הבית / אם מוכה מקריית אונו מספרת על אטימות הרווחה: "ממשיכים להערים קשיים"

אם מוכה מקריית אונו מספרת על אטימות הרווחה: "ממשיכים להערים קשיים"

תושבת העיר, שהיא וילדיה סבלו שנים מהתעללות פיזית ומינית, משוועת לעזרה מהעירייה, שאמרה: "התושבת מטופלת"

אישה מוכה בקריית אונו אילוסטרציה
בתחילת השבוע צוין יום המאבק באלימות נגד נשים, שקיבל משנה תוקף עם הירצחן של שתי הנערות במהלך השבוע האחרון. נשים רבות ממשיכות את המאבק היומיומי שלהן מתוך תקווה לשרוד את המציאות הקשה.
אחת כזו, מיכל (שם בדוי) תושבת קריית אונו, בשנות ה-30 לחייה, חוותה את נחת זרועה של בעלה לשעבר במשך שנים רבות. בנוסף לאלימות שחוותה ממנו, הוא התעלל מינית בילדיהם. מדובר ב-6 ילדים מגיל פעוט ועד לשנות העשרה. חלק מהילדים הגיעו לעולם כתוצאה מכך שאנס את מיכל.   יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות קריית אונו  – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה? היכנסו לקבוצה  –
 אתר החדשות של בקעת אונו


מיטל כהן, פעילה חברתית, התגייסה לעזור למיכל וסייעה לה גם להתרחק מבעלה, היום הם גרושים. האמא יחד עם הילדים העתיקו את מגוריהם מירושלים, שם שהתה במקלט לנשים מוכות, לקריית אונו.
כהן, המנהלת גם קבוצה ברשת במאבק למען דיור ציבורי, פנתה בקריאה נרגשת לכל מי שיכול לעזור, אם במוצרי מזון ואם במשחקים לילדים.
"עזרתי למיכל עם סיוע בשכר דירה. היינו בקשר עוד לפני שנכנסה למקלט. הבטחתי לה שהיא לא תהיה לבד, אך היא סיפרה לי שברווחה בקריית אונו לא מוכנים לעזור לה, אם זה עם סל מזון או ביגוד. נתנו לה מקרר וזהו", סיפרה כהן. "היא גם ביקשה הסעות, כי קשה לה עם ההתארגנות בבוקר כשהיא צריכה לצאת לעבוד ולהתקיים, וגם לזה סירבו", הוסיפה כהן.

יעניין אותך גם –

כך מוכרים סמים לתלמידי קריית אונו

מתגייסים ביחד – כל המשפחה נרתמת למען הגיוס


תמוה בעיניי שעירייה עשירה כמו קריית אונו לא רוצה לסייע, אמרו שאין לה תקציבים לזה. אולי כי היא גרה רק שנה בעיר", תהתה מיטל כהן.

"אני מגייסת את כל התרומות דרך הפייסבוק ללא גופים. יש לי 2 קבוצות של 5,000 חברים ועוד 4,000 עוקבים בפייסבוק. גמ"ח שערי רחמים ע"ש אבא שלי, שזו קבוצה המיועדת לתרומות ועוד קבוצה שנקראת הכוונה, מפגשים וייעוץ לדיור ציבורי. בנוסף, אני קשורה לקבוצת 'הכוח לתת' בקריית אונו שמנהלת רונית ברק", סיפרה כהן על פועלה.
כהן הוסיפה ואמרה כי אחד הקשיים הגדולים של מיכל הוא ההתאקלמות בעיר. באחד ממוסדות הלימוד סיפקו לה הסעות, אבל אמרו לה שמשנה הבאה היא צריכה להסתדר לבד. במקום שיעטפו אותה, ממשיכים להערים קשיים. מדובר באישה שמנסה לצאת לדרך חדשה, היא יוצאת לעבוד, נורמטיבית", ציינה כהן.
"אני הצלחתי עם 6 ילדים, היא יכולה גם. אישה עם כוח רצון שדוחפים אותה קדימה, גם אם היא חד הורית, גרושה או חוותה אלימות – יכולה להגיע גבוה מאוד", הדגישה הפעילה החברתית המסורה.
תגובת עיריית קריית אונו: "התושבת מטופלת על ידי הרווחה ומקבלת את כל אשר ניתן ואפשר על פי החוק. בהמשך לפנייתכם ניזום פגישה נוספת עימה על מנת לבדוק האם ניתן לסייע בנושאים נוספים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

בור ליד המעונות

קריית אונו: בור נפער ברחוב שלמה המלך