יום חמישי , יולי 9 2020
דף הבית / בלב שכונת יוקרה – איצטדיון כדורגל

בלב שכונת יוקרה – איצטדיון כדורגל

תושבי שכונת גנים בגני תקווה, התעוררו בוקר אחד וגילו, המועצה בונה מגרש כדורגל עם 300 מקומות ישיבה, בלב השכונה. המועמד לראשות המועצה, עו"ד גיל-עד זגר - "בימים הקרובים בכוונתנו לעלות מדרגה במאבק נגד הקמת המגרש ולעשות שימוש בכל האמצעיים החוקיים העומדים לרשותנו"

מה אתם הייתם עושים עם הכסף שהשקעתם בדירה, בבניין יוקרה בעלות של 2.5 מיליון שקל, לפחות, ואז מגלים על תוכנית של מועצת גני תקווה, להקים מול הבית, במתחם החינוך מגרש כדורגל ענק, כזה שיארח משחקי ליגה וקבוצות, עם 300 מקומות ישיבה, הנוף שעומד להשתקף מהחלונות, צעקות וקללות כמיטב המסורת במגרשי הכדורגל בישראל.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


מגרש כדור רגל בגני תקווה הוא סיפור ישן וארוך, כל אחד יירצה לגזור עליו קופון במערכת הבחירות הקרובה, אבל לא בטוח במיקומו הנוכחי. בהסכם הקואליציוני של ראש המועצה, ליזי דלריצה עם סגנה דורון בן דקון, שנחתם ב2015, יש סעיף ברור על הקמת מגרש כדור רגל והקמת תאגיד ספורט עירוני.

התוכנית ב2013

על פי תוכניות שהוגשו ואושרו על ידי הוועדה לתכנון ובנייה מצפה אפק, בשנת 2013 כלל לא מופיע מגרש כדורגל במתחם החינוך. המגרש הופיע בתוכניות רק בשנת 2016, ועבר בהליך רישוי מזורז בתאריך 28.11.2016, ובחודש ינואר 2017 ביקשה המועצה בקשה לשינוי בהיתר, ואז צורפה הבקשה לטריבונות. אין ספק שמועצת גני תקווה, פעלה במרץ רב, בתאריך 20.4.2017 כבר פרסמה מכרז הקמת מגרש כדורגל מדשא סינטטי בתחום המועצה, ארבעה ימים אחריו כבר נקבע סיור קבלנים בשטח.

התוכנית ב2016

אלפי תושבי השכונה החדשה, עומדים עם פיל לבן וספורטיבי במרכז שכונת המגורים היוקרתית, רוב התושבים בעד הקמת מגרש ועידוד הספורט וכדור רגל בפרט, אך המיקום של איצטדיון עם 300 מקומות ישיבה, יגיע ככל הנראה לפתחו של בית המשפט, שיכריע על המשך העבודות במקום, עד כה חתמו על עצומה להפסקת העבודות, מאות מתושבי השכונה.

מגרש כדורגל בגני תקווה

ראש מועצת גני תקווה, ליזי דלריצ'ה פרסמה מסר לתושבים בפייסבוק  – "תושבים יקרים, כמה הבהרות לנושא מגרש הכדורגל- אנחנו מחוייבים למגרש ספורט בצמוד לתיכון לפי הנחיות משרד החינוך ואנחנו חושבים שזהו צעד נפלא ומשמעותי עבור תלמידי החטיבה והתיכון. המגרש ישמש גם את מגמת הספורט.  חוג הכדורגל הולך ומתפתח בגני תקווה ועומד היום על כ 400 ילדים שסוף סוף יכולים להיות גאים ולארח ולקיים משחקים בישוב  שלנו, וחשוב לציין לא מדובר באצטדיון! זהו מגרש סטנדרטי – מקומות הישיבה יהיו רק בצד של התיכון . המגרש נבנה על פי תקן ולכן נקבל תקציבים מהטוטו. לידיעתכם, המגרש מתוכנן מתחילת שנת 2000 ועכשיו הזמן לביצוע. במקום כ 60 מקומות חניה עילית סמוך למגרש. מספר מקומות הישיבה בטריבונות כ 300. יש תכנון לחניון תת קרקעי מתחת לאודיטוריום של 70 מקומות. התאורה תאיר רק בשעות הפעילות וכמובן שלא בלילה. המועצה שומרת את חוק הרעש וחוק שעות המנוחה. אשמח שתארגנו פגישה במועצה וניתן תשובות לכל השאלות כפי שכבר עניתי לתושבים שפנו. אני פה כדי לדאוג שיהיה איזון בין טובת הכלל ודאגה לפרט. שלכם, ליזי דלריצה".

המועמד לראשות המועצה,עו"ד  גיל-עד זגר – "תושבי שכונת גנים אינם מעוניינים במגרש כדורגל בלב השכונה, שיתקיימו בו משחקי ליגה בשישי ושבת. מגרש הכדורגל המתוכנן ע"י המועצה יחמיר את בעיית החנייה בשכונה, יעמיס תנועה נוספת על כבישי השכונה העמוסים גם ככה (נתיב אחד לכל כיוון) וייצור בעיות רעש ותאורה שיפגעו באיכות חיי התושבים. בנוסף צריך לזכור גם את העלות הכבדה של הקמת המגרש כ-6.5 מיליון ₪ ואת עלות אחזקתו השוטפת, שעלולה להגיע למאות אלפי שקלים בשנה. אמנם אין מחלוקת לגבי הצורך של היישוב במגרש כדורגל תקני, אך עדיף היה שבמיקום הנוכחי המועצה תסתפק במגרש ספורט בית ספרי סטנדרטי (כמו שיש בכל בתי הספר ביישוב) ובשאר השטח (שע"פ התב"ע אמור לשמש לצרכי ציבור) תקים מוסדות ציבור נוספים, החסרים בשכונה. התושבים קוראים למועצה לבטל את הקמת המגרש במיקומו הנוכחי ולפעול להקמת מגרש חלופי במסגרת תכנון הגוש הצפוני, שתכנונו מתבצע בימים אלה. בימים הקרובים בכוונתנו לעלות מדרגה במאבק נגד הקמת המגרש ולעשות שימוש בכל האמצעיים החוקיים העומדים לרשותנו.
יניב שחר, פעיל חברתי – "יש לקחת בחשבון שחוק הרעש וחוק שעות עבודה ומנוחה יאפשרו לקיים אימונים ואירועים עד השעה 23:00 בלילה. פעילות המגרש בסופי שבוע יכולה להתבצע משעות הבוקר המוקדמות ולהפר את השקט שממנו נהנים התושבים בשבתות ואף להפר את הסטטוס קוו ביישוב. הגעת אורחים לצפייה במשחקים תעמיס, ברכבים רבים, את כל השכונה שגם ככה חסרות בה חניות רבות.
ובנוסף, כדי לממן את הפעלת המגרש לא מן הנמנע שהוא יושכר לקבוצות חוץ, שאין להן מגרש בייתי, מה שיגביר את ההפרעה לתושבי השכונה. אין ספק שיש צורך במגרש כדורגל ביישוב, אבל מיקומו אינו יכול להיות במרכז שכונת מגורים!

תגובת מועצת גני תקווה – ראשית, המועצה מבקשת לברך על יציאתו לדרך של מגרש כדורגל לרווחת תושבי גני תקווה. עובדת הקמת המגרש ידועה לציבור מזה 17 שנה, אז הוכרז על הקמתו והוא מופיע בתכניות הפיתוח ולו ממתינים צעירי הישוב כבר זמן רב. המגרש מוקם בהנחיית משרד החינוך בצמוד לתיכון והוא צפוי לשרת את כל תלמידי החטיבה, התיכון, תלמידי מגמות הספורט, ילדי החוג לכדורגל ותושבים בכלל. המגרש שסביבו 300 מקומות ישיבה בלבד, מוקם תחת הנחיות מקצועיות ותקן מחמיר על מנת לתת מענה לכל המבקשים לעשות בו שימוש בתחומי הספורט והפנאי. הקמת המגרש הינו צעד חיובי ומשמח עבור תושבי גני תקווה והוא ביטוי נוסף לצמיחתה של גני תקווה המפתחת כל העת מגוון שירותים פעילויות ושירותים להעצמת חיי התושבים בה בכל התחומים. המועצה אוכפת את חוק הרעש וחוק שעות המנוחה ותדאג לאיזון בין השימוש במגרש לבין שמירה על איכות חייהם של התושבים באזור. שעות פעילות המגרש, תוכן הפעילות בו ומדיניות הפעלתו יקבעו בשיתוף עם הציבור לאחר הקמתו.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

3 תגובות

 1. תושב שכונת גנים

  ביזיון….. ניפגש בבחירות

 2. חוצפה!!! עושים על חשבוננו הון פוליטי. ליזי- נתראה בבחירות 2018

 3. טעות ענקית של מועצת גני תקווה אשר תוביל להחלפת ראשת המועצה, וכל הגורמים הפוליטיים המעורבים בשערוריה הזאת.
  עוד שנה בחירות.
  התושבים לא ישכחו את ההתעמרות בהם הן בנושא הארנונה בשכונת גנים והן במחדלים הרבים הקשורים בהשמת תלמידים בבתי ספר מרוחקים ועתה במגרש הכדורגל.
  הפינקס פתוח והיד רושמת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

משרד הבריאות פרסם מסלולים נוספים לחולי קורונה מאומתים באור יהודה

משרד הבריאות – כמה חולים נוספו בבקעת אונו ביממה האחרונה