יום שבת , ספטמבר 21 2019
דף הבית / חינוך / טקס לציון יום השואה בקריה האקדמית אונו

טקס לציון יום השואה בקריה האקדמית אונו

יום הזיכרון לשואה ולגבורה צוין בקריה האקדמית אונו בטקס שהובילה אגודת הסטודנטים בשלושת הקמפוסים- אונו, ירושלים וחיפה. בטקס המרגש שנערך בקמפוס המרכזי השתתפו סטודנטים ומרצים אשר הנציחו את זכר הנספים בסימן "ילדים בשואה

טקס לציון יום השואה בקריה האקדמית אונו

כמיליון וחצי ילדים נספו בשואה, אותם ילדים שלא זכו לגדול ולהגשים עצמם, במותם ציוו לנו את החיים. בטקס, אותו הובילה רמ"ח מעורבות חברתית באגודת הסטודנטים, בת אל איטח, נטלו חלק סטודנטים רבים, ממשיכי דור שכתבו, תיעדו, צילמו ושיתפו כדי שכולנו נזכור, נזכור ולעולם לא נשכח.

"שום דבר בחיים לא מכין אותך לשניה הזו. אותה שנייה ששערי הגיהנום נגלים לנגד עיניך בעודך בחיים", אמר אלעד יוסוב, סטודנט בקריה האקדמית אונו, מתוך קטע שכתב במחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו.
טקס לציון יום השואה בקריה האקדמית אונו

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז וקבלו עדכונים בזמן אמת
יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.com

סתיו פרץ, סגן יושב ראש אגודת הסטודנטים נאם במהלך הטקס והעביר מסר ברור: "אנו ממשיכי הדור, בני הדור השני והשלישי לשואה וחברינו כולם, עלינו מוטלת החובה להעביר בכל עוצמת הרגש, בכל עומק היגון, להנציח את זכר השואה למען הדורות הבאים. כוחנו באחדותנו, כוחנו בשמירה על מדינת העם היהודי הלא היא ארץ ישראל".

את הטקס המרגש סיכמה ניצן אביטן, סטודנטית בקריה האקדמית במילים שלא משאירות מקום לאדישות: "אל תחשבו מה אתם הייתם עושים במקומם, תחשבו אם הם היו שורדים מה הם היו עושים במקומכם? איזה משמעות הם היו נותנים לחיים? במה הם היו בוחרים להתעסק? האם הם היו מתעסקים בשטויות או מנצלים כל רגע בחיים? תחיו למענם את כל מה שהם לא הספיקו לחיות ותעשו את זה הכי טוב שלכם, כי אנו חייבים להם"

יהי זכרם ברוך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

החווה החקלאית ובית ספר שרת

משרד החינוך נותן תקציב מיוחד לגנים ובתי ספר לפרויקטים של יזמות וחדשנות