יום חמישי , יוני 4 2020
דף הבית / ליאת שוחט בראיון: "היו 3 שנים טובות ולפנינו עוד הרבה שנים טובות מאוד"

ליאת שוחט בראיון: "היו 3 שנים טובות ולפנינו עוד הרבה שנים טובות מאוד"

בראיון חגיגי לכבוד החג, מספרת ליאת שוחט, ראש העיר אור יהודה, על המהפכה בחינוך, ההישגים עם בית העלמין וההתחדשות העירונית, הפרויקטים התשתיתיים, ותשובה לשאלה המעניינת: האם היא תיקח שוב את עוזי אהרון לקואליציה אם תזכה בבחירות

ליאת שוחט

ערב ראש השנה עוד מספר ימים, ליאת שוחט, ראש עיריית אור יהודה ואחת משלוש הנשים שעומדת בראש עירייה בבקעת אונו, נמצאת גם היא במערכת בחירות, אך למרות הכל ממשיכה לנהל עיר וחיי משפחה.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


ראשית, נושא שעלה לאחרונה על הפרק – החינוך. שמענו גרסאות לכאן ולכאן. מה עמדתך?

"האמת היא הרבה יותר פשוטה ממה שמועמדים אחרים מנסים להציג – שליש מתקציב העירייה מושקע בחינוך, ולא בכדי אנחנו במקום ה-12 בארץ בהשקעה לכל תלמיד. כל נתוני הבגרות מציגים עלייה בתוצאות מאז כניסתי לתפקיד, אבל יש שני נתונים עיקריים: נתון אחד שעוסק בילדים שלומדים באור יהודה. שם התוצאה של רפורמת יובלים ברורה וחדה – עליה ענקית במספר הילדים שבוחרים להישאר באור יהודה ועליה ענקית בתוצאות הבגרות.

עוזי אהרון בחר להציג נתון אחר, תוך שהוא מטעה ביודעין את הציבור פעמיים. פעם אחת בכך שהוא לא מספר שהנתון שהוא הציג כולל ממוצע של ילדים שאינם לומדים באור יהודה או שאינם ניגשים כלל לבגרות. ההטעיה השנייה של עוזי היא בכך שהוא לא מספר לציבור שגם בנתון שהוא הציג יש עליה בתוצאות מאז שנכנסתי. בסיכומו של דבר התוצאות ברורות – רפורמת יובלים הצליחה בגדול, ילדי אור יהודה בוחרים להישאר בתיכון שלנו ותוצאות הבגרות עולות. לא יעזור לעסקנים של פעם שלא בוחלים בשום אמצעי ובוחרים לפגוע בתדמית העיר ולהוציא שם רע לתלמידים ולצוותי החינוך היקרים. אז יש מי שמדבר בסיסמאות ובוחר לספר לציבור הבוחרים שלו חצאי אמיתות, ויש מי שמתמודד עם נתונים ומביא תוצאות. אני תמיד מעדיפה להיות בחלק השני של המשוואה".

ליאת שוחט

 

אור יהודה חווה בימים אלו הרבה עבודות תשתית, מה תוכלי בפרט בנושא?

"זה נכון. החתימה על הסכם הגג מאפשרת לנו סוף סוף לטפל באופן יסודי בכל הבעיות שאור יהודה סבלה מהן במשך שנים – וזה התשתיות. קבעתי עיקרון ברור כתנאי לכניסתנו להסכם הגג – עיקרון שקובע שהבניה החדשה תיעשה רק אם תהיה השקעה ענקית בתשתיות בשכונות הוותיקים. לי כראש עיר וכילידת אור יהודה יש מחויבות אישית לתושבים הוותיקים שלנו ולשכונות הוותיקות. הם הקימו את העיר, הם הבסיס שלנו. אנחנו רק בתחילת התהליך אבל כבר היום אם תעבור בעיר תראה שאין כמעט שכונה שאין עבודות בה, וזה אחרי הקיץ האינטנסיבי, שחווינו עם שיפוץ של 20 גני ילדים, עבודות בבתי הספר השונים, באולמות הספורט ובמגרשים, הקמת שני גני ילדים חדשים, ועוד.

אנחנו מתקדמים עם פתיחת כביש יצחק רבין שסוף סוף יאפשר יציאה נוספת מהעיר לכביש 412. ברחובות יקותיאל אדם, אצ"ל, חטיבת אלכסנדרוני, יוסף קארו כבר עובדים ומתקיימות שם עבודות פיתוח כדי לחדש את הכבישים והתשתיות, ובהמשך ברחובות נוספים כמו הרצל ויהדות קנדה שמחכים כבר המון זמן לשדרוג וגם לשם ייכנסו צוותים. בנוסף, אנחנו מקימים מגרש קט-רגל ברחוב יקותיאל אדם, מסיימים את הקמתו של מרכז קזז לצעירים במתחם סחל"ב".

באדיבות עיריית אור יהודה

נושא שמעסיק רבות את תשובי אור יהודה הקמת בית עלמין, איך מתקדם הנושא?

"ההתקדמות מהירה אפילו מעבר לציפיות שלי, בעיקר לנוכח העובדה שהשגנו את כל האישורים הנדרשים להקמת בית העלמין. הוא יוקם מדרום לכביש 412 יחד עם עיריית קריית אונו ואנחנו עתידים להעביר את התכנית לאישורו בוועדה המקומית בדרך לוועדה המחוזית.

אני מעריכה שתוך כשנה כבר ניתן יהיה לבצע קבורה במקום, וזה הישג אדיר לעיר. גם בנושא הזה כולם דיברו על בית העלמין, אבל רק בקדנציה הזו השגנו את פריצת הדרך שתאפשר לנו להשלים את הפרויקט הכל כך חשוב הזה שישרת את הציבור".

הסכם גג אור יהודה

איך אתם מתמודדים עם נושא ההתחדשות העירונית?

"נושא ההתחדשות העירונית הוא אחד החשובים שטופלו על ידי בקדנציה הזו.  לשמחתי הרבה, סוף סוף לתושבי אור יהודה יש מענה בנושא, אחרי שבמשך שנים מי שרצה לקדם תכניות, נחסם. בשבוע שעבר אישרנו בוועדה המקומית את מסמך המדיניות לגבי התחדשות עירונית בקריית גיורא, שמגדיר אילו רחובות יכולים לקדם תכניות תמ"א 38 ואילו תכניות פינוי-בינוי. המטרה היא לקדם את התכניות בצורה מושכלת, תוך מתן מענה לכל הנושאים החשובים – מוסדות ציבור וחינוך, חנייה, תנועה, שטחים ירוקים, וכדומה. במקביל, אנחנו עומלים על פתרון יחד עם המדינה לקדם התחדשות עירונית גם בשכונות הדרומיות, ואני מאמינה שאהיה אשת בשורות בקרוב".

איך את רואה את המאבק בינך לבין שאר המועמדים על ראשות העיר?

"סיסמת הבחירות שבחרתי לקמפיין הזה נקראת 'התוצאות מדברות', ואני באמת מאמינה שכל אחד מהמועמדים ראוי שיציג בפני התושבים את המעשים שעשה, לא את המעשיות. מתמודדים מולי אנשים שנמצאים בחיים הציבוריים שנים רבות. מה ההישגים שלהם? איזה תוצאות יש להם להראות לציבור? הם בוחרים להמשיך לעסוק בפוליטיקה של פעם – הם מומחים בכל הקשור למריבות, השמצות, מאבקים על עמדות כוח ומשכורות, אבל מה לגבי התושבים? מה הם עושים למענם? הבחירות האלה הן על דרך – מה אנחנו רוצים לראות בבניין העירייה – עשיה או עסקנות? יצירה או את הקומבינות של פעם שכולנו זוכרים? אני מאמינה שאור יהודה ממשיכה קדימה ומשאירה את העסקנים של פעם מאחור – מה שאנחנו רואים עכשיו זה הצעקות האחרונות שלהם, כאשר הם מבינים שהחגיגות של פעם נגמרות".

עוזי אהרון, היה סגנך בעבר, במידה ותזכי בבחירות תמני אותו שוב לסגן?

"עוזי אהרון מייצג בדיוק את מה שדיברתי עליו כרגע – הוא העסקנות הישנה ולכן באופן ברור התשובה היא לא, והיא מוחלטת. אין יותר מקום לעוזי אהרון בקואליציה! עשרות שנים הוא התרגל לקבל משכורת מהציבור – זה חייב להיגמר.

לסיום – מה תאחלי לתושבי אור יהודה לשנה החדשה?

"אני מקווה בשביל העיר שלנו שהתוצאות של הבחירות יביאו לכך שתהיה מועצה חדשה ומחויבת לתושבים בלבד. אז תהיה לנו שנה טובה, שנה של צמיחה וחיזוק העיר ואיכות החיים של כולנו. ובעיקר – יהיה נעים יותר בעיר. אז שתהיה לנו שנה טובה – בעצם שיהיו עוד 5 שנים טובות".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

3 תגובות

 1. ליאת היא קודם כל אשה מקסימה, לבבית, חמה, מדברת עם כולם בגובה העיניים. פתוחה להקשבה!!! ומוכנה לקדם כמעט כל דבר אם הוא לתועלת התושבים בעיר.
  אני מכירה אותה עוד כנערה פעילה, גדלנו כילדות מתנ״ס, כאלו שפעילות בכל מסגרת המאפשרת לתרום לקהילה ולכן אני יודעת לומר בלב שלם שהיא נמצאת בתפקיד שהוא מתאים לה מאוד, היא מתייחסת לכל עניין בשיקול דעת מעמיק, בוחנת את צעדיה ומתקנת כשמגלה טעות. היא באמת אוהבת את אור יהודה!!!! ותעשה הכל כדי להטיס את העיר הזאת קדימה!!! ואין לי ספק שבעזרת ה׳ היא גם תצליח!!! וכולנו נרוויח!!! שנה טובה ומתוקה.

 2. שנתיים וחצי בתפקיד אין ספק שרואים עבודה בשטח.
  אך מה עם הכניסה המזרחית הראשית(נווה רבין) הוזנחה לחלוטין הכל חול ואין כלל פיתוח/גינון.
  האם יראו שינוי אם תבחר לקגנצייה נוספת?!
  השכונה שמתיימרת להיות במקום הראשון בעיר
  הוזנחה לחלוטין!!!!!

 3. ליאת, שמו לי על הדלת (פלייר) את מצב החינוך האמיתי באור יהודה. ממליץ לך להיכנס לאתר משרד החינוך ולראות כיצד ריסקת את אור יהודה למקום ה193. חבל ועצוב שאת טועה ומטעה… אבל בקלפי נראה לך בדיוק אבל בדיוק מי יוביל את החינוך בעיר רק ד"ר ניסים ארביב שהוא מס'2 ברשימה של עוזי. הוא חילוני כמונו …. משכיל פי10 ממך …. רהוט חכם ובעיקר מדבר דברי אמת ולא מוכר לנו עליות ועליות בחינוך שבפועל אנחנו מקום 193 מתוך 221 רשויות…. מה הילדים שלנו פחות טובים מהילדים באום אלפחם? (אום אלפחם מדורגת הרבה הרבה יותר גבוה מאור יהודה) נראה לך רק בקלפי….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

GINDI. צילום: יח''צ

שלמו 100,000 ₪ ותוכלו לגור בשכונה המבוקשת ביותר בישראל