יום ראשון , יולי 12 2020
דף הבית / כללי / ערב סיום מרגש לתלמידי המרכז למשפט יהודי ודמוקרטי בבר אילן

ערב סיום מרגש לתלמידי המרכז למשפט יהודי ודמוקרטי בבר אילן

אירוע סיום הסמסטר ותכנית התיכונים למנהיגות במשפט בחסות הפקולטה למשפטים התקיים בתחילת השבוע באוניברסיטת בר אילן

צילום: דוברות אוניברסיטת בר-אילן
צילום: דוברות אוניברסיטת בר-אילן

תלמידי תיכון נרגשים מתכנית התיכונים למנהיגות במשפט, מלאו את האולם בתחילת השבוע באוניברסיטת בר-אילן באירוע סיום הסמסטר ותכנית התיכונים למנהיגות במשפט בחסות הפקולטה למשפטים. במרכז הערב, המרכז למשפט יהודי ודמוקרטי והקונגרס הישראלי, קיים ערב שיא שהיווה את האירוע המרכזי של הערב.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


תכנית התיכונים למנהיגות במשפט של המרכז למשפט יהודי ודמוקרטי נועדה להעמיק את הידע של תלמידי תיכון מרקעים מגוונים על רעיון המדינה היהודית והדמוקרטית, מקורותיו, והאתגרים שהוא מעורר.

התכנית מעודדת לחשוף את התלמידים לאופיו של השיח המשפטי-חוקתי, לפתח תרבות דיון ועבודה משותפת לקראת התנסות חווייתית במחקר משפטי ובהתדיינות חוקתית, ולאפשר היכרות בין תלמידי תיכון מזרמים חינוכיים שונים על-ידי מפגש בלתי אמצעי, שיח מבוסס ומכיל, ועבודה משותפת.

לאירוע הסיום הגיעו התלמידים והצוותים החינוכיים שהשתתפו בתכנית לאורך סמסטר א' תש"פ. בפתחו נשאו דברי ברכה פרופ' אורן פרז, דיקן הפקולטה למשפטים, ופרופ' שחר ליפשיץ, ראש המרכז למשפט יהודי ודמוקרטי והקונגרס הישראלי. פרופ' פרז הדגיש את ערכי הפלורליזם שלאורם מתנהלת הפקולטה ולאורם נערכה התכנית. פרופ' ליפשיץ אתגר את התלמידים להיות החלוצים של שיח חדש של דיאלוג והבנת האחר.

ערב סיום שהגיע לשיא
ערב סיום שהגיע לשיא

בערב ניתן דגש על החוויה האישית של המשתתפות והמשתתפים.  נשאו דברים: מר אבי פינגרהוט, מנהל אורט שלהבת שוהם; מר אהוד נוסן, מורה לאזרחות בישיבת בני עקיבא שדה יעקב; גב' ענת שרון, רכזת אזרחות בתיכון חדש תל-אביב, והתלמידה ורד זיגדון מאולפנת בני עקיבא צפירה.

הדוברים והדוברות הדגישו בדבריהם את החשיבות העצומה של המפגש והחיבור האותנטי בין התלמידים והתלמידות המשתייכים לרקעים שונים מבחינה דתית, תרבותית ואף גאוגרפית וכי התלמידים והתלמידות חשו שהתכנית נתנה להם כלים חדשים ויכולות חדשות, לצד הבנה מעמיקה יותר של השיח ושל היכולת להבין את הצד האחר.

בהמשך הערב התרחש דיון דמה בוועדת החוקה, חוק ומשפט בהצעת חוק תחבורה ציבורית ביום המנוחה. את הדיון ניהל חבר הכנסת לשעבר דדי צוקר, אשר היה שנים רבות יושב ראש ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת, לצד היועץ המשפטי לוועדה, ד"ר אורי אהרונסון.

תלמידות ותלמידים מהמוסדות החינוכיים השונים חקרו את הנושא, והציגו טיעונים שונים בנושא של תחבורה ציבורית בשבת. כך, למשל, התלמידים והתלמידות גילמו את ראש עיריית כפר סבא וראש עיריית בני-ברק, משרד התחבורה, נציגי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, איגוד הנהגים הארצי, איגוד בעלי העסקים הקטנים ואזרחים ואזרחיות המבקשים להביע עמדות שונות בשאלה זו. הדיון היה סוער ושיקף את המחלוקת בשאלה זו. בסופו נערכה הצבעה ב"מליאה", והוחלט ברוב קולות לאשר את ההצעה ולהעביר אותה לקריאה ראשונה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ד"ר ראובן שפירא – רופא שיניים בגבעת שמואל