יום חמישי , פברואר 22 2024
דף הבית / איך לנקות את הבית שלכם מאנרגיות שליליות?

איך לנקות את הבית שלכם מאנרגיות שליליות?

האביב הוא הזדמנות מצוינת להיפטר מכל הוויברציות השליליות בבתים שלנו. אני מתכוונת לכל אותה אנרגיה המושכת לעברנו חובות, תסכולים, וירוסים ובעיות נוספות. איך מושכים אנרגיה חיובית? כל התשובות בפנים

צילום אילוסטרציה Canva
צילום אילוסטרציה Canva

ניקיון אביב עוסק בניקוי עמוק של הבית מהתקרה ועד לרצפה. כולם מנסים להיפטר מאבק ולכלוך שהצטברו בעונת החורף. אבל עבור אנשים בחצי הכדור המזרחי, ניקוי אביב הוא יותר מסתם סילוק זבל ולכלוך מגעיל שמגביר תגובות אלרגיות. אולי תופתעו לגלות שניקיונות האביב נטועים עמוק במזרח.


רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


אז, למה זה נקרא ניקיון אביב?

הניקיון בפועל מתחיל ביום הראשון של האביב. יש דחף ביולוגי לנקות באביב אחרי חודש ארוך של הפסקה. הגוף שלנו מייצר יותר מלטונין במהלך החורף וכתוצאה מכך אנו מרגישים ישנוניות כזו במהלך החורף. לכן כשהאביב מגיע, הגוף מקבל אנרגיה קוסמית כזו, לאחר שאגר אנרגיה במהלך החורף הקר.

אז, מאיפה מגיע מנהג זה?

לניקיון האביב יש מספר מקורות דתיים ותרבותיים עמוקים:

המסורת היהודית: חג הפסח

מנהג יהודי לחגוג את חג הפסח לציון שחרור היהודים מעבדות במצרים. הבתים עוברים ניקוי עמוק לפני תחילת החג. לאחר מכן, מבצעים ביעור חמץ כדי להסיר כל זכר לחמץ בבית. המסורת מתוארכת לתקופת המקרא. כאשר בני ישראל מיהרו לברוח ממצרים. לא היה להם זמן לחכות עד שהלחם יתפח. לכן, הם הסתמכו על המצות במסעם.

מסורת נוצרית

הקתולים מנקים את המזבח לפני חגיגת הפסחא, שחופפת לאביב. הכנסיות לרוב ישטפו את המזבח כהכנה לאירועי השבוע הקדוש. לעומתם, עבור הכנסייה האורתודוקסית מדובר יותר בצום ובניקוי הגוף והרוח יותר מאשר בניקיון הבית.

חג השנה החדשה הפרסי (איראני): נורוז

חל ביום הראשון של האביב. זה גם היום הראשון בלוח השנה הפרסי. המקומיים עושים טקס ניקיון אביב המכונה חאן-תקני (מרעיד את הבית) לפני חגיגת השנה החדשה. בני המשפחה עושים את חלקם בניקיון כל פינה ופינה בבית. זה הזמן לנקות את כל החפצים הביתיים שלא מנקים לעתים קרובות כל כך. שטיחים, סירים ומחבתות, רהיטים ואפילו פסולת גינה מנוקים כולם, חאן-תקני מסמל הרחקת רוחות עבר ורוחות רעות.

קונג היי פט צ’וי בסין

בסין, ניקוי האביב הוא לפני היום הראשון של ראש השנה הירחי. מנהג זה אמור לסייע להיפטר מהמזל הרע ולסייע להכניס מזל טוב לשנה החדשה. בתקופה זו הם צובעים מחדש את הבית ומתקנים כל דבר שבור.

טיהור קדוש בתאילנד

בתאילנד, ראש השנה הוא החג של סונגקראן – פסטיבל היטהרות – שחל באביב. אנשים שופכים מים זה על זה ברחובות. הם גם שופכים מים על פסלי בודהה, מתוך אמונה שברכות ומזל טוב יגיעו בשנה החדשה. את הבתים מנקים מלמעלה למטה. זה מסמל שטיפת חטאים והסרת מזל רע.

שבוע הזהב ביפן

האביב היפני הוא הזמן בו מנקים את הבתים במהלך שבוע הזהב כדי לקבל את פני האלוהות של השנה החדשה.  מנהג זה מתקיים במהלך שבעה ימים מסוף אפריל עד תחילת מאי, כאשר בימים אלה נחגגים ארבעה חגים לאומיים.

המסורת הבריטית

ניקוי האביב מתבצע באביב או בתחילת הקיץ. ראשית, הבית עובר ניקיון תקופתי יסודי, קרצוף הרצפה, וניעור מיטות ומזרונים. לאחר מכן מבצעים חיטוי יסודי של כל רהיט לפני החזרתו למקומו.

מסורת צפון אמריקה

במאה ה-17, ניקיון בתים שנתי התקיים באביב מתוך צורך. זו הייתה הפעם הראשונה שהיה חם מספיק כדי לפתוח חלונות ודלתות ולטאטא אבק, אבל עדיין קריר מספיק כדי שהחרקים לא יצליחו להיכנס פנימה. כשהבתים חוממו על ידי קמינים ותנורים של עצים או פחם – והאור הגיע מנורות נפט או נפט, מה שנשאר לאחר החורף היתה שכבה עבה של פיח וזוהמה שיש לנקות.

עכשיו, לאחר שסיימנו לנקות את הבית שלנו, את החלל הפיזי הסובב אותנו, הגיע הזמן לעשות גם ניקיון אנרגטי, גם לבית שלנו, גם למשפחה וכמובן גם לעצמנו.

האביב הוא הזדמנות מצוינת להיפטר מכל הוויברציות השליליות בבתים שלנו. אני מתכוונת לכל אותה אנרגיה המושכת לעברנו חובות, תסכולים, וירוסים ובעיות נוספות.

ניסיתי לחשוב למה זה בעצם קורה.

אם חושבים על זה, הבית שלנו, המרחב הפיזי שלנו, יש לו אנרגיה גם כן, וכאשר האנרגיה שבו דלה ועכורה, אז כל מי שגר בו מרגיש זאת גם כן.

ישנם מספר גורמים אשר יוצרים את אותן אנרגיות שליליות בבית שלנו, כל הדברים האלה מגבילים את זרימת האנרגיה החדשה וחוסמים הגעה של שינויים חיוביים:

 1. כאשר בית מלוכלך ומבולגן, הוא מושך, לפי חוק המשיכה, דברים דומים: מצבים שליליים.
 2. תרופות שפג תוקפן אינן מועילות תרתי משמע
 3. בגדים שלא אהבתם או שלא לבשתם הרבה זמן
 4. מיטות שבורות, קירות שבורים ו/או סדוקים
 5. צמחים מתים או גוססים
 6. עיתונים/מגזינים ישנים
 7. גרביים ישנות, עם חורים בהן
 8. נעליים קרועות, מאובקות ו/או פגומות
 9. גרוטאות או ערמות לכלוך וזבל
צילום אילוסטרציה Canva
צילום אילוסטרציה Canva

אז, איך מושכים אנרגיה חיובית?

מוזיקה בבית: למרות שזה אולי נשמע נדוש ולא רציני, בפועל, כשאתה אנו מאזינים למוזיקה ברמקולים (ולא באוזניות), אנו בעצם יוצרים ויברציות אנרגטיות מסוימות. בחרו מוזיקה מרוממת ומעוררת מוטיבציה, לא משנה מה הז’אנר שלכם, או מהי ההעדפה המוסיקלית שלכם, גלי הקול יכולים להשפיע ברמות רבות גם על הבית שלכם וגם על כל מי שגר בו. אז הימנעו משירי כאב או דכדוך, הימנעו אף משירי מחאה פוגעניים, זכרו שוב את חוק המשיכה, אל תמשכו אליכם כאב וסבל, זמנו לכם אהבה, קצב, התרוממות רוח, פנטזיה, חלום, אושר.

משיכת אנרגיה חיובית מתרחשת גם בזמן ניקיון פיזי של הבית שלכם. הניקיון בתוך הבית שלכם משתקף דרכם אל העולם. שאנחנו מנקים את הבית הפיזי שלנו, גם המוח והלב שלנו נכנסים לכושר!

✓ הבריאות משתפרת

✓ יצירתיות זורמת בקלות

✓ מערכות יחסים משתפרות

✓ יש יותר הקשבה והבנה

✓ יש קלילות ברוח ובהומור

כדי לרפא את הבית שלכם מהאנרגיות השליליות האלה ולתת לאנרגיה החיובית להתחיל לזרום בצורה הרמונית יותר, אתן מספר טיפים לניקיון אנרגטי:

מומלץ בזמן ניקוי הבית, להשתמש בחומץ לניקוי רצפות ומשטחים:

חומץ מושלם להיפטר מאנרגיה שלילית. הניקוי צריך להתחיל בחדרי הבית האחרונים ולהסתיים בדלת הכניסה או בכניסה הראשית. יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לפינות, במיוחד לאפלות ולחללים שבדרך כלל סגורים או מאוכלסים.

קמעות בדלתות וחלונות: סמל ה’אום’, סמל היין יאנג, פרסת סוס, חמסה, או כל סמל אליו אתם מחוברים, כל אלה יכולים לשמש כסמלי הגנה שתוכלו להציב על הדלת שלכם (בפנים או מבחוץ).

ניתן להניח מקל קינמון ליד דלת הכניסה כדי למנוע סכסוכים ועימותים מצד אורחים או שותפים לדירה.

מומלץ להניח ראש שום ליד הכניסה או חלונות הבית שלכם, הוא ישמש כמגן מפני שליליות שלא תחדור אליכם הביתה.

צמחי מגן: יש הרבה צמחים מומלצים להגנה על הבית, אבל אני אישית ממליצה על לבונה, מרווה, פיגם, אלוורה ופרחים צהובים.

צמח הפיגם הוא צמח מיוחד במינו, וכל גינה תרוויח מנוכחותו. שמותיו השונים מעידים על תפקידו החשוב. הפיגם (הידוע גם כרודה או רוטה) נקרא בערבית פייג’ם, שפירושו ‘יש בו שד’. היסטורית, הפיגם שימש את תושבי אגן הים התיכון כ”צמח לשעת משבר” – כזה שמרפא מחלות ומסלק אנרגיות רעות. הצמח  צריך להיות ממוקם ליד כניסת הבית, הוא דוחה אנרגיות שליליות מטבעו.

פרחים צהובים: קשטו את ביתכם בכמה פרחים צהובים, רצוי חמניות.

חמניות. צילום אילוסטרציה canva
צילום אילוסטרציה canva

לבונה – סגולתה של הלבונה (ע”פ מחקרים ) לפוגג תחושות ייאוש, חרדה, דיכאון, הלבונה מלבינה את השדה האנרגטי של הבית ומעניקה ריענון, התחדשות, ברכה ומחדירה שמחה. מומלץ לשימוש יומי ועל פי מידת הצורך.

אלוורה: ניתן לתלות ליד כניסת הבית. צמח זה סופג השפעות רעות.

ניקוי עשן של הבית: ניקויים עם עשן הם מהמועילים והמלאים ביותר.

מרווה היא חומר מגן ומנקה רב עוצמה למישור האנרגטי, הנפשי והפיזי. הוא מקדם חוכמה, מביא בהירות לפתרון בעיות ונסיבות סותרות.

כמו בשטיפה עם החומץ, תתחילו מהחדר האחרון של הבית שעושים את דרככם לכניסה הראשית. שמרו על דלתות וחלונות פתוחים לכל אורך הניקוי ובמיוחד לאחר מכן.

זכרו, אם תמלאו את הבית בייאוש וכאב, אתם מזמנים אליכם את הכאב והייאוש, מאידך, אם תהיו בשמחה, תזמנו אליכם אושר ושפע.

רחלי דרור דגני. צילום פרטי
רחלי דרור דגני

הכותבת: רחלי דרור דגני-קריאה בקלפי טארוט וראיית הנסתר

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

תגובה אחת

 1. שלום, הגעתי לכאן דרך חיפוש על ניקיון אנרגטי בגוגל. בהתחלה לא הייתי בטוחה אם לבדוק את הלינק אבל אני שמחה שנכנסתי.
  לדעתי בלי קשר לפסח, תמיד זה טוב לעשות ניקיון שכזה.
  כל הכבוד מאוד מעניין והכנסתי את האתר למועדפים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מופע הג’אז הברזילאי.באדיבות מרכז התרבות סביון

לרגל יציאת סדרת מופעי הג׳אז בסביון: ראיון עם מפיק הסדרה עמיקם קימלמן

תפריט נגישות