יום שני , ספטמבר 20 2021
דף הבית / עושים סדר: גובה המלגות לסטודנטים לפי הערים בבקעת אונו

עושים סדר: גובה המלגות לסטודנטים לפי הערים בבקעת אונו

לקראת שנת הלימודים הקרובה ערכנו השוואה בין כלל העיריות בבקעת אונו לגבי גובה המלגות לסטודנטים ומה הקריטריונים לקבלתן. מסתמן כי יהוד מחייבת את הסטודנטים ב-10 שעות התנדבות יותר משאר הרשויות

לימודים אקדמיים. אילוסטרציה
לימודים אקדמיים. אילוסטרציה

שנת הלימודים האקדמית צפויה להיפתח בחודש הבא, אך להבדיל משנים קודמות, בעקבות נגיף הקורונה, הסטודנטים ומוסדות הלימוד להשכלה גבוהה נאלצים להתאים עצמם למצב החדש עם למידה מרחוק בזום.


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


יצאנו לבדוק מה גובה המלגה שמעניקה כל עיר לסטודנטים שלה ותחת אילו קריטריונים הם זכאים לאותה מלגה. כלל העיריות מעניקות עד 10,000 ₪ גובה המלגה כפוף בין היתר לשעות התנדבות בקהילה. בעוד שמרבית העיריות מחייבות 130 שעות התנדבות, יהוד מונוסון הציבה רף של 140 שעות.

יהוד-מונוסון:

קריטריונים לקבלת המלגה:

תושב יהוד מונוסון המתגורר בעיר החל מ-1.1.20

סטודנט מן המניין לתואר ראשון או שני הרשום ללימודים בשנה האקדמית הקרובה במוסד אקדמי מוכר על ידי המל"ג לקראת לימודי תואר ראשון ושני בין הגילאים 35 – 18 בתמורה לקבלת המלגה מתחייב הסטודנט מקבל המלגה לפעול למען הקהילה בהתאם לשיבוץ שייעשה על ידי עמותת פר"ח  בהיקף של בין 4 – 6 שעות התנדבות בשבוע סה"כ  140 שעות בשנה.

המלגה:

ניתנת בשיתוף עיריית יהוד מפעל הפיס ועמותת פר"ח  .סטודנטים הזכאים למלגה יקבלו סכום של 10,000 ₪ בגין שנת הלימודים שבגינה משולמת המלגה לפי הפירוט הבא: מפעל הפיס – 5,000 .₪ פר"ח – 4,000 , ₪ עיריית יהוד –1,000.₪

גני תקווה:

הקריטריונים לקבלת המלגה:

אזרח/ית ישראלי/ת, תושב/ת גני תקווה, שירות צבאי/לאומי מעל גיל 20, סטודנט/ית לתואר ראשון/הנדסאי, לומד/ת במוסד אקדמי מוכר ע"י המל"ג, התחייבות לתרומה לקהילה בהיקף של כ-130 שעות שנתיות, עדיפות למי שלא מקבל/ת מלגה מגורמים נוספים, עדיפות למי שלא קיבל/ה מלגת לימודים מהמועצה בשנים קודמות והסכמה לראיון אישי. זו שנה חמישית שבה המועצה מעניקה מלגות לסטודנטים

המלגה: בסך  10,000 ₪ לסטודנט בעבור 130 שעות התנדבות בקהילה (מסגרות חינוך, רווחה, מועדון גמלאים וכו')

המלגה ניתנת בשיתוף עם מפעל הפיס ל- 32 סטודנטים וסטודנטיות תושבי גני תקווה

השנה הגישו 70 בקשות

הקריטריונים הם: אזרח/ית ישראלי/ת, תושב/ת גני תקווה, שירות צבאי/לאומי מעל גיל 20, סטודנט/ית לתואר ראשון/הנדסאי, לומד/ת במוסד אקדמי מוכר ע"י המל"ג, התחייבות לתרומה לקהילה בהיקף של כ-130 שעות שנתיות, עדיפות למי שלא מקבל/ת מלגה מגורמים נוספים, עדיפות למי שלא קיבל/ה מלגת לימודים מהמועצה בשנים קודמות והסכמה לראיון אישי.

 

אור יהודה:

הקריטריונים לקבלת המלגה:

תושב אור יהודה המתגורר בעיר לפחות 3 שנים, סטודנט לתואר ראשון או שני במוסד להשכלה גבוהה בארץ המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. כמו כן, על המועמד ללמוד לפחות 12 שעות שבועיות, סטודנט באוניברסיטה הפתוחה צריך ללמוד לפחות 4 קורסים אקדמיים בשנה.

המלגה: עיריית אור יהודה באמצעות מרכז קזז לצעירים מקדמת חלוקת מלגות לסטודנטים מדי שנה תוך דגש על נתינה ותרומה לקהילה. המלגות הבסיסיות עומדות על 500 שקלים לכל סטודנט, אך בהתאם לשעות התנדבות בקהילה מחולקות מלגות נוספות בשיתוף מפעל הפיס עד סכום של 10 אלף שקלים.

הלימודים במכללת אור יהודה – מכללת אור יהודה פועלת על פי הנחיות משרד הבריאות לקיום לימודים פרונטאליים. הלימודים הפרונטאליים מתקיימים רק בקורסים המקצועיים. הלימודים האקדמיים נלמדים באופן מקוון מתחילת הגל הראשון במרץ 2020 וימשיכו באופן המקוון גם בסמסטר א' 2021. במצב של סגר, המכללה תקיים גם את הקורסים המקצועיים באופן מקוון. קורסים בגמולי השתלמות חלקם נלמדים פרונטאלי וחלקם באופן מקוון.

נחנך מרכז קזז לצעירים
מרכז קזז לצעירים. צילום: אונו ניוז

קריית אונו:

הקריטריונים לקבלת המלגה:

ועדת המלגות של עיריית קריית אונו מעניקה מלגות לסטודנטים וסטודנטיות תושבי העיר על פי הקריטריונים הבאים: אזרח ישראלי מגיל 20 ומעלה, שירות צבאי או לאומי מלא, תושב קריית אונו 5 שנים לפחות שקדמו לתחילת הלימודים , לימודים במוסד המוכר מטעם המועצה להשכלה גבוהה , לימודים לתואר ראשון או הנדסאי (במלגות בשיתוף מפעל הפיס יתקבלו בקשות גם לתואר שני)

הוועדה דנה גם במקרים חריגים מהקריטריונים ומאשרת או שוללת בקשות. (בעיקר לגבי גיל הסטודנט וגם לגבי מסלול הלימודים)

פרסום בדבר כוונת הוועדה להעניק מלגות יוצא לציבור הסטודנטים במהלך חודש נובמבר כל שנה. הועדה מסיימת את עבודתה עד חודש ינואר ואז מעניקה את המלגות.

בקריית אונו קיימים שני מסלולים להגשת בקשה:

  1. מלגה בשיתוף מפעל הפיס על סך 10,000 ₪  המחייבת 130 שעות התנדבות בקהילה על פי שיבוץ של מחלקת ההתנדבות בעירייה. מוענקת ל-20 סטודנטים שנמצאו מתאימים על פי שיקול דעת הוועדה ובעיקר על פי נותנים סוציואקונומיים.
  2. מלגה של העירייה בשיתוף הקריה האקדמית אונו, המחייבת בשעות התנדבות בקהילה בכפוף לגובה המלגה.

עיקרון חשוב של הוועדה הוא שכל סטודנט העומד בקריטריונים מקבל מלגה בגובה התואם את הנתונים שלו וזאת מתוך כוונה לעודד לימודים להשכלה גבוהה בקרב בני ובנות העיר.

סה"כ מספר מקבלי המלגות מידי שנה נע  בין 40- 50 סטודנטים, כולם ממלאים משימות התנדבות בתחומי החינוך והרווחה. טקס חגיגי להענקת המלגות מתקיים מידי שנה בהשתתפות ראש העיר ישראל גל ומ"מ ראש העיר רון מלכה העומד בראש ועדת המלגות.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

עמית עשהאל. צילום: באדיבות עמית עשהאל

הנס של עמית עשהאל