שבת , ספטמבר 25 2021
דף הבית / כל מה שצריך לדעת לקראת פתיחת שנת הלימודים בבקעת אונו מחר

כל מה שצריך לדעת לקראת פתיחת שנת הלימודים בבקעת אונו מחר

מי לומד במוסד החינוכי ומי לומד מרחוק? האם הילדים נדרשים לבצע בדיקת אנטיגן? ומה עם צוות ההוראה? התשובות לפניכם

יום הלימודים הראשון בבית הספר גנים בגני תקווה בשנה שעברה. צילום: דוברות מועצת גני תקווה
יום הלימודים הראשון בבית הספר גנים בגני תקווה בשנה שעברה. צילום: דוברות מועצת גני תקווה

כ-40 אלף תלמידים מבקעת אונו יחלו מחר (1.9) את שנת הלימודים תשפ"ב. בדומה לשנת הלימודים הקודמת גם השנה הזאת נפתחת בצל הקורונה וברוב יישובי בקעת אונו ילמדו התלמידים כרגיל במוסדות החינוך פרט לאור יהודה שהיא עיר אדומה. באור יהודה ילמדו חלק מתלמידי כיתות ח' עד י"ב שבהן אחוז המחוסנים נמוך מ-70% באופן מקוון מרחוק, בהתאם להוראות משרד הבריאות. מעיריית אור יהודה נמסר כי תלמידי בתי הספר בית יעקב, בית אקשטיין וברנקו וייס בעיר ילמדו מחר כרגיל; בבית הספר יעדים כיתות ז', י', י"א ו-י"ב ילמדו כרגיל וכיתות ח' ו-ט' ילמדו מרחוק; בבית הספר אור חנה כיתות ח' ילמדו מרחוק וכיתות ט' עד י"ב ילמדו כרגיל; ובבית הספר יובלים כיתות ז', י', י"א ו-י"ב ילמדו כרגיל וכיתות ח' ו-ט' ילמדו מרחוק. בשאר מוסדות החינוך הלימודים יתקיימו כרגיל.


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


בימים האחרונים חילקו הרשויות בדיקות אנטיגן ביתיות לתלמידים בגיל 16-3. התלמידים – גם המחוסנים והמחלימים, מתבקשים לבצע את הבדיקות היום בערב ולדווח על תוצאותיהן בטופס המצורף לבדיקה ולמוסרו במוסד החינוך. נציין כי אין חובה לבצע את הבדיקה אך כדאי לבצעה כדי למנוע הדבקה בנגיף הקורונה במוסדות החינוך ואת התפשטות הנגיף. הערכה כוללת קסטת בדיקה, מבחנה בופר מיצוי, מכסה זרבובית, מטוש סטרילי, עלון הוראות שימוש, עלון משרד הבריאות ואישור הורים על ביצוע בדיקת אנטיגן ביתית.

קסטת בדיקת האנטיגן הביתית, המטוש והמבחנה. צילום: אונו NEWS
קסטת בדיקת האנטיגן הביתית, המטוש והמבחנה. צילום: אונו NEWS

איך מבצעים את הבדיקה?

מכניסים את המטוש לשני נחירי האף ומסובבים אותו מספר פעמים תוך נגיעה בדפנות הנחיריים. לאחר מכן מכניסים את המטוש למבחנה ומסובבים אותו מספר פעמים ולפני ההוצאה "סוחטים" אותו באמצעות לחיצה עדינה על המבחנה כדי שיישארו בה כמה שיותר חלקיקים חלבוניים מהווירוס, אם הם קיימים. מחברים את הפיה למבחנה ומטפטפים מספר טיפות (לפי ההוראות) למקום הייעודי בקסטת הבדיקה. יש להמתין כ-30-15 דקות בהתאם להוראות של היצרן של הערכה. אם מופיע רק פס אחד על הקסטה – התוצאה שלילית. אם לא מופיע שום פס אז הבדיקה אינה תקינה ויש לבצעה שוב. אם מופיעים על הערכה שני פסים כאשר האחד כהה והאחר בהיר – התוצאה חיובית. במקרה של תוצאה חיובית ההורים מתבקשים לבצע לילדיהם בדיקות PCR באחד מהמתחמים המיועדים לכך ולהמתין בבית לתוצאות שיישלחו על ידי משרד הבריאות.

האם כל מי שנכנס לבית הספר מחיוב לעשות בדיקת קורונה?

כל הבאים לגני הילדים ולבתי הספר ובכלל זה עובדי הוראה, מפעילים חיצוניים והורים, יציגו תו ירוק או תוצאת בדיקה שלילית בכניסה, פרט לתלמידים הלומדים במקום. רק תוצאה של בדיקה מהירה (אנטיגן) שבוצעה בתחנת בדיקה ויש לה אישור ממשרד הבריאות (באמצעות אימות או ברקוד), תתקבל. מי שמחויב בבדיקה ולא יבצעה ולא יציגה לא יוכל להיכנס אל מוסד החינוך, כולל עובדי הוראה.

מהן הנחיות משרד הבריאות לגבי עטיית מסכות במוסדות החינוך?

בבתי הספר (החל מכיתה א') כולם מחויבים לעטות מסכות בכל זמן השהות בתוך המבנה. בעת היציאה לחצר אין חובה לעטות מסכה אלא אם יש צפיפות גדולה. בגנים התלמידים אינם מחויבים לעטות מסכות אך אנשי הצוות החינוכי, מפעילים חיצוניים והורים מחויבים. גם בהסעות לבית הספר ובתחבורה הציבורית יש לעטות מסכות.

האם הורים לתלמידים בתקופת הסתגלות מורשים להיכנס למוסדות החינוך?

במהלך שבעת ימיו הראשונים של התלמיד בגן או בבית הספר תותר כניסה ושהייה של עד 10 דקות להורה/אחראי על הקטין שמתקשה בהסתגלות או יש לו קושי רגשי ובלבד שלא ימצא יותר מהורה/אחראי אחד על תלמיד בשטח הסגור בגן/כיתה במוסד בכל נקודת זמן זו. ליווי התלמידים עד לפתח הכניסה לגן/ביה"ס לרבות בחט"צ יתאפשר למספר דקות בלבד. להורה יתאפשר ללוות את ילדו רק בשטח פתוח של הגן או בית הספר, בחצר למשל, גם אם אין לו תו ירוק או תוצאת בדיקת קורונה שלילית.

האם יצטרכו התלמידים לעבור כל יום בדיקת אנטיגן ביתית?

כרגע התלמידים מתבקשים לבצע את הבדיקה רק בערב שלפני תחילת שנת הלימודים (31.8 בערב).

אונו NEWS מאחל בהצלחה לכל התלמידים, המורים והמנהלים בשנת הלימודים החדשה!

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבזק תאונת אופנוע

כביש 471: רוכב אופנוע נפצע בינוני