יום שישי , מאי 7 2021
דף הבית / לימודים כן או לא: העיריות מוכנות – ההורים זועמים

לימודים כן או לא: העיריות מוכנות – ההורים זועמים

הרשויות המקומיות מוכנות לכל תרחיש לגבי פתיחת מערכת החינוך, יו"ר ועד ההורים בקריית אונו מבטא את זעם ההורים: "התנהלות הממשלה שערורייתית ומנותקת מהשטח". בדקנו עד כמה מוכנים בעיר שלכם

אין לימודים (תצלום אילוסטרציה Canva)
אין לימודים (תצלום אילוסטרציה Canva)

הסגר השלישי אומנם הסתיים בתחילת השבוע, אך למרות ציפיות ההורים וצוותי מערכת החינוך, טרם התקבלה החלטה על פתיחת מערכת החינוך.


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו


ההורים שכורעים תחת הנטל מעל חודש ימים משוועים לפתיחה ולו חלקית של מוסדות החינוך.

פנינו לרשויות המקומיות לבדוק עד כמה הן מוכנות לפתיחת מערכות החינוך המקומיות בהתאם לצבע הרמזור שלהם.

כמו כן, ביררנו בקרב יו"ר ועדי הורים עירוניים את תחושותיהם לגבי דחיית ההחלטה והאם לדעתם צפוי שינוי בקרוב.

אור יהודה

"עיריית אור יהודה נערכת לכל התרחישים וממתינה להחלטות הממשלה בנושא. אנו ערוכים לפתיחה של מוסדות החינוך, ככל שהדבר יתאפשר מבחינת ההחלטות בממשלה. במקביל, אנו ממשיכים לקדם את ההסברה בנושא צמצום התחלואה והגברת ההתחסנות של האוכלוסייה.

אנו נהיה ערוכים בזמן לפתיחה של בתי הספר וגני הילדים בהתאם למתווה שיאושר".

יו"ר הנהגת הורים באור יהודה, עירית חברוני: "כמו ערים אחרות, אנו ערוכים לפתיחת מערכת החינוך. במידה ואנו נהיה עיר אדומה נפעל עפ"י הנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך. אני סמוכה ובטוחה, שאגף החינוך בעיריית אור יהודה ערוך לכל תרחיש".

קריית אונו

ליו"ר ועד הורים עירוני קריית אונו, אורן מרמור, בטן מלאה על דחיית החלטת הממשלה:

"התנהלות הממשלה מאכזבת ביותר, אבל לצערנו כבר לא מפתיעה. זו אותה התנהלות שמלווה אותנו במשך כל שנת משבר הקורונה – חוזרים בדיוק על אותן הטעויות ועל אותה התנהלות שערורייתית ומנותקת מהשטח.

חודש של סגר ואיש לא חשב על מתווה יציאה למערכת החינוך, מתווים מגוחכים ומנותקים מהמציאות, הנחתות ברגע האחרון, התעלמות מהרשויות המקומיות וגורמי המקצוע וכו'. הממשלה ומשרד החינוך פשוט נכשלו בטיפול בחינוך – וזה כבר ברור לגמרי.

לגופו של עניין, ברור שצריך לאזן בין הצורך להחזיר את מערכת החינוך ואת הילדים למסגרות ובין השמירה על בריאות הילדים.

מקווה שנראה בקרוב מאוד מתווה ראוי, שמחזיר מיידית את שכבות הגיל הצעירות (גני הילדים וחלק משכבות היסודי) ושנותן מענה הולם לשאר שכבות הגיל – למידה במרחבים פתוחים, פעילויות חברתיות, תוכניות ברורות לסגירת פערים והתמודדות עם הקשיים הרגשיים והחברתיים שנוצרו ועוד".

בעיריית קריית אונו אמרו: "באגף החינוך ובעירייה ערוכים ומוכנים לכל תרחיש אפשרי, כאשר נפעל כמובן על פי הנחיות משרד החינוך".

יהוד מונוסון

"מערכת החינוך בעיריית יהוד מונוסון ערוכה להחזרת התלמידים לספסל הלימודים בכל מתווה שיידרש מאתנו על ידי המדינה – אנחנו ערוכים לפתיחה.

עמדנו בקשר עם כל קופות החולים, האצנו, קידמנו ותעדפנו את כל הצוותים החינוכיים להתחסן".

גני תקווה

האם אתם ערוכים לפתיחת מערכת החינוך?

"בהחלט כן, כפי שקרה בכל אחת מהפעמים שבהן הותר לפתוח את מערכת החינוך. ברגע שיתאפשר -מערכת החינוך בגני תקווה תפתח ברמה שהממשלה תתיר לנו לפתוח".

כיצד אתם נערכים לפתיחה ביישוב, כאשר לאחרונה נודע כי הדבקות רבות הן בגילי ילדים ונוער?

ראשית כל, אנו מעודדים את כלל הצוות החינוכי ללכת ולהתחסן כנגד הקורונה. כיום מחוסנים מעל 70% מאנשי צוות החינוך ביישוב. בנוסף, אנו ממשיכים להקפיד על ההנחיות בבתי הספר. הילדים יעטו מסיכות וצוות בית הספר יפקח על כך בצורה צמודה".

מה דעתכם על כך שלפי הצפי הפתיחה תתאפשר רק בערים צהובות וירוקות?

"אנחנו מאמינים שהמדיניות הממשלתית צריכה להיות דיפרנציאלית, להתאים את ההגבלות לרמזור. מודל הרמזור צריך להתעדכן ולהכיל בתוכו את אחוז המתחסנים בקרב אנשי החינוך והאוכלוסייה בכל רשות מקומית – רק כך נוכל לחזור לשגרה.

הדבר יהווה תמריץ גם לתושבים להמשיך לקחת חלק פעיל במאבק נגד המגיפה, להתחסן ולשמור על ההנחיות, לא רק דרך אכיפה והסברה פעילה מצד המועצה".

במידה ומאשרים את פתיחת מערכת החינוך בקפסולות בחוץ, האם אתם ערוכים לפתיחה בבתי ספר וגם בגנים במתווה הזה?

"מערכת החינוך בגני תקווה ערוכה לכל מתווה עליו יוחלט על ידי משרד החינוך.

בגני תקווה רואים חשיבות עליונה למתן מענה לילדים ולהוריהם על מנת להקל על החזרה לשגרת החיים, ככל שזו תתאפשר. על כן, מנהלים בכל בתי הספר נערכים בהתאם למתווים אשר נמצאים כיום בדיונים לפתיחת כיתות חוץ, חלוקת חצרות והקצאת מרחבים לכל כיתה.

המטרה היא לייצר למידה חווייתית בחוץ ולנצל את הסדר החדש לטובת משחקים, תנועה ועוד".

סביון

האם אתם ערוכים לחזרה של מערכת החינוך?

"מערכת החינוך בסביון ערוכה לחזרת כלל מערכת החינוך בכל צבע בהתאם להחלטת הממשלה. לאחר שיתוף פעולה עם צוותי החינוך ועם המרכז הרפואי שיבא הגענו לנתון מתחסנים של 99% מצוותי החינוך. נתון זה מקל על החזרה האחראית".

כיצד אתם נערכים לפתיחה בפועל?

"בדומה ליציאה מהסגר הקודם, מועצת סביון נערכת לפתיחה רחבה ככל הניתן בהתאם להנחיות משרד הבריאות. חזרת הגנים יכולה להתבצע בחלוקה בתוך הגן. חזרת בית הספר היסודי – מכיתה א' עד ו' בקפסולות 6 ימים בשבוע. חזרת חטיבת הביניים 6 ימים בקפסולות. הגנים ובתי הספר ערוכים, מאורגנים ונוקו היטב לקראת החזרה".

במידה ומאשרים את פתיחת מערכת חינוך בקפסולות בחוץ ברשויות כתומות ואדומות, האם אתם ערוכים לפתיחה בבתי ספר וגם בגנים במתווה הזה?

"כפי שציינו, ערוכים לכל מצב. במצב שכזה, נפעל במתכונת של 3 ימים בשבוע לכל מסגרת חינוכית על פי הנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך".

* מעיריות קריית אונו וגבעת שמואל לא התקבלו תגובות

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

אביטל חורב משפחת פרג'ון צילום רונית תמם

15 שנה לנפילתו של סמ"ר רועי פרג'ון ז"ל: מרוץ אביב לזכרו יתקיים מחר ביהוד