יום חמישי , ינואר 23 2020
דף הבית / לנדאו: "הורדנו את הפריצות בסביון ב-80%"

לנדאו: "הורדנו את הפריצות בסביון ב-80%"

ראש מועצת סביון, מוטי לנדאו, מסכם שנה לבחירות עם הישגים בביטחון, בחינוך ובתשתיות. הוא מתקומם על הכוונה של הממשלה לקצץ בתקציבי החינוך ותמה על הדרישה להעלות ב-20% את התמיכה במועצה הדתית בישוב

מוטי לנדאו
מוטי לנדאו

שנה לבחירות. זמן טוב לסבב ראיונות עם ראשי הערים בבקעת אונו. והיום אנחנו עם מוטי לנדאו, ראש מועצת סביון, שמסכם שנה מוצלחת למדי.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


"שמרנו על היציבות הכלכלית של סביון והתקציבים שלנו מאוזנים", אומר לנדאו בגאווה. "סיימנו פרויקט של עבודות ביוב. ממצב שהרבה בתים היו מחוברים לבורות ספיגה היום כל הישוב מחובר לביוב מרכזי. עשינו תאורת לד ברחובות, דבר שחוסך הרבה כסף. גם בנושא עיר חכמה אנחנו מתקדמים מאוד. ולראיה, קיבלנו ציון 100 בדיגיטציה – כמו עיריית תל אביב. זאת, לעומת הממוצע הארצי שעומד על 44. זה אומר שכל התושבים יכולים לקבל מאיתנו שירותים דרך המחשב ולא חייבים להגיע פיזית למועצה".

סביון

עשיתם שינוי בכל מה שנוגע לחינוך עם הקמת קריית החינוך והפרדת יסודי וחטיבה. מדוע? האם המהלך מוגדר כמוצלח עד כה?

"זה היה מהלך מוצלח מאוד. אנחנו עשינו את המהלך הזה אחרי כמה שנים שבהן הגענו למסקנה שצריך לתת תשומת לב שונה לילדים שהגיעו מגן חובה לעומת תלמידים בכיתה ט'. כיום כל אחד מקבל את הצרכים שלו בצורה מדויקת ויש לנו עוד כמה מהלכים שאנחנו מתכננים בנושא".

חינוך בסביון

סביון הוא יישוב יוקרתי ומתוך כך הוא יעד אטרקטיבי לפריצות. מה התנהלות המועצה בכל הנוגע לתחום הביטחון?

"בעבר הישוב היה נגוע בפריצות. בשנה האחרונה היו פחות פריצות ולמעשה אנחנו הישוב הכי בטוח במדינת ישראל. זאת, אחרי שהורדנו את כמות הפריצות ב-80 אחוז".

איך עשיתם את זה?

"עשינו את זה בהשקעה מסיבית במצלמות שנותנות אינדיקציה על תנועות מסוימות. יש שילוב כוחות עם המשטרה, סיירי המועצה ומוקד אמון. יש גם משמר שכונה שעושה עבודה בלתי רגילה. כשיש ניסיון פריצה עשרות תושבים יוצאים לרחובות ולא מאפשרים לאף פורץ לעשות פעולה מסיבית".

סביון בלילה

סביון בלילה

אין ממשלה כבר יותר מידי זמן. איך הדבר משפיע על היישוב?

"אנחנו לא מושפעים יותר מדי מכך כי אנחנו לא נסמכים על כספי ממשלה, פרט לחינוך – שם כבר קיבלנו התרעה על הכוונה לקצץ. מה שתמוה בעיניי זה שבזמן שקיבלנו הודעה על קיצוץ בחינוך קיבלנו דרישה להעלות את התמיכה שלנו במועצה הדתית ב-20 אחוז ובישוב כמו סביון זה נראה לא סביר. אני מקווה שבמלחמה של מרכז השלטון המקומי נצליח להסיר את האיום מעלינו".

הגיל השלישי בסביון
הגיל השלישי בסביון

עד מתי תהיה בפוליטיקה?

"כל זמן שאני מרגיש שיש לי מה לתרום ולעשות ביישוב אני אמשיך".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

דני וידיסלבסקי

הכל פוליטיקה: איך החמאס מנצח את ישראל?