יום שישי , פברואר 23 2024
דף הבית / חדשות פתח תקווה / מדוע משקיעים מעדיפים לקנות דירה להשקעה ליד בתי חולים?

מדוע משקיעים מעדיפים לקנות דירה להשקעה ליד בתי חולים?

מחפשים דירה להשקעה בטוחה? כאשר בודקים מה משפיע על הביקוש של נכסים מסוימים, מסתבר שאחד הגורמים שצריך לבחון ברכישת דירה להשקעה הוא הקרבה לבתי חולים. מחקרים שנערכו בארה"ב ובאירופה מראים כי נכסים שממוקמים בסמיכות לבתי חולים נוטים לעלות כ-5% עד 10% יותר מנכסים דומים המרוחקים מבתי חולים, ומבטאים ביקוש לדירות באזורים אלה

בית החולים שיבא תל השומר. צילום ארכיון: דוברות בית החולים
בית החולים שיבא תל השומר. צילום ארכיון: דוברות בית החולים

במחקר של אוניברסיטת ברקלי האמריקאית נמצא כי בתי החולים שהנכסים בסביבתם היו אטרקטיביים יותר ועלותם גבוהה יותר, הם בעיקר בתי החולים הטובים ביותר שממוקמים במרכזי הערים ולא בפרברים. העלות של הדירות הסמוכות לבית חולים אמנם גבוהה יותר, אבל עבור מי שרוכש דירה להשקעה ליד בית חולים יש גם הרבה יתרונות.

יתרונות של דירה להשקעה ליד בתי חולים טובים

ישנן מספר סיבות מדוע נכסים ליד בתי חולים אטרקטיביים במיוחד למשקיעים.

סיבה ראשונה: זרם יציב של שוכרים, שהוא חשוב מאד עבור רוכשים של דירה להשקעה –  בתי חולים תמיד זקוקים לעובדים, ולכן יש תמיד ביקוש לדירות באזורי בתי חולים. העובדים בבתי חולים מגיעים מרקעים וממקצועות שונים, כך שהם מספקים זרם מגוון של שוכרים, המתאים למגוון דירות.

סיבה שנייה: הגנה מירידות ערך – בתי חולים נחשבים לנכסי נדל”ן איכותיים, ונכסים בסביבתם נוטים להיות מוגנים מפני ירידות ערך. הסיבה לכך היא שבתי חולים תמיד יהיו נחוצים וימשכו אל סביבתם אוכלוסייה של עובדים עם שכר קבוע. דירה באזור בית חולים נחשבת דירה להשקעה בטוחה.

סיבה שלישית: תשתיות טובות. בתי חולים ממוקמים לעתים קרובות באזורים עם תשתיות טובות שרק הולכות ומתפתחות, כמו תחבורה ציבורית, מרכזי קניות, בתי ספר וכו’. הרבה פעמים התשתיות הטובות הן שהופכות את המהלך של  קניית דירה להשקעה ליד בית חולים לאטרקטיבי – הן מעלות את ערך הנכס.

סיבה רביעית – תשואה :  נמצא כי התשואה על ההשקעה  בדירה ליד בית חולים גבוהה יותר מאשר בדירות שאינן ליד בתי החולים, וגם עליית הערך של דירות באזור בית חולים הייתה גבוהה יותר.

השקעה בנכס המשמש ל’תיירות מרפא’.

ישראל היא אחד היעדים הפופולאריים לתיירות מרפא, שכן היא מציעה שירותי בריאות איכותיים, טכנולוגיה מתקדמת ומחירים נוחים. על פי נתוני משרד התיירות, בכל שנה מגיעים מחו”ל 30 אלף אנשים לצורך טיפולים רפואיים במרכזים הרפואיים המתקדמים הנמצאים בישראל, מלווים בבני משפחה. הם וזקוקים למגורים בסמוך למרכזים הרפואיים הללו למשך תקופת האשפוז וההתאוששות.  כמו כן, גם חולים המתגוררים בישראל ומאושפזים למשך כמה שבועות, כאשר קרוביהם אינם גרים בסמוך לבית החולים, זקוקים לעיתים לדיור קצר מועד בסמוך לבית החולים. כך נוצרה ‘נישה’ רווחית מאד של השכרת דירות לתקופות בינוניות בסמוך לבית החולים.

היתרונות של השכרת דירה לתיירות מרפא היא שמדובר בקהל יעד שזקוק לדירות במהלך כל חודשי השנה (לא רק סביב חגים וחופשות), ואשר שוכר את הדירה לרוב לתקופות של שבועות ואף חודשים, בעלות גבוהה יותר מעלות של שכירות שנתית ‘רגילה’. זוהי נישה מעניינת ביותר עבור רוכשים של דירה להשקעה, מתאימה למשקיעים אשר מעוניינים לקבל תשואה גבוהה יותר על ההשקעה, עם פחות סיכון ופחות עבודה מאשר בענף התיירות הקלאסי.

דוגמא לדירות איכותיות להשקעה באזור המרכזים הרפואיים המתקדמים בישראל

בישראל יש כמה מרכזים רפואיים ברמה בינלאומית המושכים אליהם תיירים, ביניהם המרכז הרפואי רבין הממוקם בפתח תקווה, והמרכז הרפואי שיבא, שהוא המרכז הרפואי הגדול בישראל, הממוקם ברמת גן.

ערכנו בדיקה בנוגע לנכסים הממוקמים בסמיכות אליהם

קרית קריניצי – ממוקמת בין קריית אונו והמרכז הרפואי תל-השומר, היא שכונה מבוססת ומטופחת ברמת גן, המציעה גם בתים פרטיים ומעט בבניינים ברמה גבוהה. ברמת אפעל החדשה, הסמוכה למרכז הרפואי תל-השומר ולאוניברסיטת בר-אילן, נבנית גם קרית חינוך מתקדמת. השכונה כוללת מרחבים ירוקים וקשת רחבה של אפשריות חינוך מגיל הגן ועד לבגרות.

בסמוך לתחנת הקו הסגול העתידי. זוהי שכונה צעירה המתאימה למשפחות, במרכזה פארק ענק של 40 דונם, מוסדות חינוך איכותיים, ויש בה גישה נוחה לנתיבי תחבורה ראשיים. צפויה גישה נוחה לתל-אביב ועליית ערך לאחר השלמת הקו הסגול.

כך למשל דירת 4 חדרים במגדל בן כ5 שנים בקומה 7 נמכרת סביב 3.5 מליון שח

דירות 5 חד בקומות הגבוהות סביב 4.3 מיליון שח

הדמיה שי עגנון פ”ת. באדיבות קבוצת תום הרוש
הדמיה שי עגנון פ”ת. באדיבות קבוצת תום הרוש

רמת ורבר – שכונה מבוקשת בפתח-תקווה, הממוקמת בסמוך למרכז הרפואי ‘רבין’, ובקרבת “הקניון הגדול”, ובין שת תחנות “הקו האדום” של הרכבת הקלה. מחירי הדירות בשכונה נמצאים במגמת עליה וצפויים להמשיך לעלות. בשכונה מוקמים מתחמי מגורים חדשים ברמה גבוהה ובמחירים אטרקטיביים.

כך למשל תוכלו למצוא דירות 4 חד  חדשות מקבלן במחירים שנעים בין 2,500,000 ל3,000,000 מיליון שח

קבוצת תום הרוש – מומחי נדל”ן המספקים מעטפת של פתרונות מיטביים בעסקאות נדל”ן מגוונות, באמצעות שלוש חברות:

SUPERB – מתמחה בשיווק מקיף של פרויקטים ליזמי נדל”ן ובמכירת דירות חדשות.

REBUILD – חברה מארגנת המתמחה בהתחדשות עירונית כמנהלת דיירים

ELITA ONE מתמחה בשיווק ואיתור נכסי יוקרה

ההון האנושי המוביל את כלל פעילות הקבוצה הינו חוד החנית בתחום שיווק הנדלן בישראל. הצוות מספק ידע מקצועי ברמה גבהה ואינטגרציה יעילה בין התמחויות מגוונות בתחום הנדל”ן. אנו רוקמים קשרים אישיים ועסקיים איתנים עם לקוחות החברה, נותני השירות והספקים, שהופכים כולם למליצי יושר.

עוד מידע על דירות להשקעה, דירות להשקעה בפרויקטים חדשים, דירות יד שנייה ונכסי יוקרה תוכלו לקבל באמצעות יצירת קשר עם קבוצת תום הרוש בטלפון *9211

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מופע הג’אז הברזילאי.באדיבות מרכז התרבות סביון

לרגל יציאת סדרת מופעי הג׳אז בסביון: ראיון עם מפיק הסדרה עמיקם קימלמן

תפריט נגישות