יום שישי , מאי 7 2021
דף הבית / קצין אג"מ במרחב דן בריאיון לקראת פורים: "המשטרה ערוכה לכל תרחיש"

קצין אג"מ במרחב דן בריאיון לקראת פורים: "המשטרה ערוכה לכל תרחיש"

במשטרה נערכים לחג, כשטרם ברור האם צפויות בו הגבלות מיוחדות. סנ"צ שי תירם מסביר כי המשטרה נערכת לכל החלטה שתתקבל ומתייחס לתופעת הקמות הרעש והנפצים הלא חוקיים. כמו כן, הוא מדגיש כי המשטרה לא תהיה סלחנות כלפי שימוש וסחר לא חוקי בהם

קצין אג"מ במרחב דן שי תירם (צילום דוברות המשטרה)
קצין אג"מ במרחב דן שי תירם (צילום דוברות המשטרה)

חג פורים כבר מעבר לפינה, כשברקע הממשלה לקראת החלטות על הקלות נוספות בהגבלות. כזכור, לפני כשנה, בסמיכות לחג הפורים ב-2020, פרצה מגפת הקורונה, וכעת, טרם ברור האם צפויות הגבלות נוספות בחג השנה.


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו


קצין אג"מ במרחב דן, סנ"צ שי תירם, מסביר על היערכות המשטרה לקראת החג, כשעליה להתמודד עם חזית ההתקהלויות והחגיגות הצפויות ועם חזית אכיפת השימוש והסחר הלא חוקי בנפצים וזיקוקים.

סנ"צ שי תירם (צילום דוברות המשטרה)
סנ"צ שי תירם (צילום דוברות המשטרה)

סנ"צ תירם מדגיש, כי המשטרה תתן את הדעת גם בקרב האוכלוסייה החרדית בבקעת אונו: "חג פורים מתאפיין בריכוזים קהל, מסיבות, אירועים, "טישים" בקרב הקהילה החרדית. כרגע, ההנחיות עדיין מדברות על התקהלות עד 5 אנשים במקום סגור ועד 10 אנשים במקום פתוח. בקהילות בתי הכנסת בחגים כמו פורים יש בד"כ יותר אנשים. אם זה ב-ישמח משה בגני תקווה, בגבעת שמואל הציבור הדתי-חרדי וגם בתי הכנסת ברחוב קזז באור יהודה. במקומות האלה אנחנו נותנים את הדעת ואת הדגש , כי היו שם אירועים בשנים האחרונות של נפצים והתפרעויות".

קצין אג"מ מציין, כי למשטרה יש את הניסיון והכלים הדרושים לטפל: "יש לנו ניסיון מצטבר בטיפול בנפצים, אנחנו לא מחכים לפורים, אלא עושים פעילות מקדימה".

בנוסף, מבקש סגן ניצב להתריע בפני הסכנות בשימוש באמצעים לא חוקיים: " חשוב להבדיל בין אמצעים חוקיים לאלה שלא. אנחנו במטרה לצמצם את התופעה, גם כי בכל שנה אנחנו עדים לאסון כזה או אחר, אם זה פציעות בידיים ובפנים. חשובה גם התגייסות ההורים ובתי הספר, חייבים המון הסברה בנושא. מבחינת ענישה, מי שנתפס מוכר את המוצרים הלא חוקיים האלו צפוי למעצר ותיק פלילי שייפתח כנגדו. עסק שייתפס מוכר – ייסגר".

שנה לקורונה – מה השתנה

למרות שהקורונה הייתה כבר איתנו לפני שנה, קצין אג"מ במרחב דן רואה את ההבדלים: "בפורים הקודם אנשים עוד חגגו. היום, להבדיל, מדברים על סגר נוסף אולי או הידוק. יש לזכור גם שפורים השנה יוצא ביום חמישי, שזה מין סופ"ש ארוך של חגיגות. אם יהיה סגר ותהיה הגבלת תנועה זה יעזור לנו במשטרה להתמודד לא רק עם הקורונה, אלא גם עם תופעת הנפצים".

האם אתה רומז שתעדיף סגר?

"אני רוצה שאנשים יחגגו וייהנו, אני לא רוצה שיהיה סגר, אבל ברגע שתהיה הגבלת תנועה והגבלה בבתי כנסת, אז זה יכול גם לעזור בהתמודדות עם נושא הנפצים. כך או כך, יש לנו פעילות ענפה בתחום הזה גם מול אנשים וגם מול עסקים. כל מי שקונה נפצים שלא במקום המורשה לכך מדובר בנפצים אסורים על פי חוק ב-99%. לגבי הקמות רעש, לפי חוק, ב-25.2 כשקוראים את המגילה מותר לעשות רעש, זה כמו יום העצמאות".

סנ"צ תירם מדגיש, כי המשטרה ערוכה לכל תרחיש: "אנחנו נמצאים בתקופה מורכבת, כשמצד אחד יש את אחד החגים הכי שמחים ומצד שני יש את הקורונה, שדי משבשת את השמחה הזו. נחכה להחלטות שיתקבלו אני מאמין לקראת סופ"ש. בכל אופן, אנחנו במשטרה במרחב דן ערוכים מסגר מלא ועד פתיחה מלאה, נקיים ונאכוף כל החלטה שתתקבל".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

אביטל חורב משפחת פרג'ון צילום רונית תמם

15 שנה לנפילתו של סמ"ר רועי פרג'ון ז"ל: מרוץ אביב לזכרו יתקיים מחר ביהוד