יום רביעי , יוני 16 2021
דף הבית / קצין אג"מ במרחב דן לקראת הסילבסטר: "לגלות אחריות ולהישאר בבית"

קצין אג"מ במרחב דן לקראת הסילבסטר: "לגלות אחריות ולהישאר בבית"

שי תירם, האיש שאחראי על הזרוע המבצעית במשטרה, מבין שלמרות האכיפה והפעולות המודיעיניות של המשטרה, זה תלוי בכל אחת ואחד למנוע התקהלויות ועלייה בתחלואת הקורונה. תירם: "אנחנו מבינים את האנשים שרוצים לחגוג, אך מצפה שיהיו יותר אחראים"

שי תירם אגמ
קצין אג"מ במרחב דן שי תירם (צילום דוברות המשטרה)

היום (חמישי, 31.12) בלילה נקבל את השנה הלועזית החדשה 2021. באופן מסורתי היום הזה מצוין במסיבות סילבסטר, אלא שהפעם המצב שונה בתכלית, הקורונה שינתה סדרי עולם ובנוסף, סגר על מנת להפחית את העלייה בתחלואה. במשטרת ישראל מתכוונים לעשות הכל כדי להיות עם אצבע על הדופק ולאכוף כל ניסיון למסיבה או התקהלות לא חוקית.


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


קצין אג"מ במרחב דן, שי תירם, הוא הדמות האחראית על שלוש תחנות מרכזיות: מסובים, גבעתיים ובני ברק, תחתיו 10 רשויות. הוא מספר ל-אונו NEWS כיצד בכוונת המשטרה לאכוף את הסגר בכלל ואת ניסיונות ההתקהלות במהלך הסילבסטר הלילה: "המון אנשים רוצים לחגוג ואנחנו מבינים אותם, כי נמאס להם מכל התקופה הזו. משטרת ישראל זה הדבר היחיד כרגע במדינה שבולם את התחלואה במסגרת האכיפה. אנחנו מנסים למנוע את ההגעה לבי"ח,  זה כמו לשים את האצבע בסכר. יש עלייה בתחלואה כל יום כאילו אין סגר".

"נערכים לסיבלסטר במגוון דרכים". קצין אג"מ במרחב דן שי תירם (צילום דוברות המשטרה)

קצין אג"מ במרחב דן מציין, כי המשטרה נערכת לסילבסטר במגוון דרכים: "ברמה מודיעינית אנחנו מנסים לאתר איפה יש מסיבות דרך כל אתרי המדיה וגם קריאות של שכנים שמדווחים. אני מאמין שאנשים יתקשרו ביתר שאת לא רק בגלל הרעש אלא גם מתוך אכפתיות. אנחנו צופים שתהיינה מסיבות פרטיות בבתים".

בערב יהיו מספר מוקדים במרחב דן עד לשעות הבוקר. יהיה תגבור, הרבה יותר מחסומים. כל מי שיפר את ההנחיות יקבל קנס. מעבר למחסומים תהיה נוכחות מוגברת במקומות שאנחנו חושדים שיהיו שם מסיבות. בשטח יהיו הרבה יותר מחסומים אם זה בכבישים בינעירוניים וגם בתוך הערים עצמן".

תירם מדגיש, כי יש איסור גורף לקיים מסיבות. "גם אם מותרת התקהלות כזו או אחרת לפי התקנות, אסור בתכלית האיסור לעשות מסיבות, אי אפשר לשים מערכת הגברה ולבוא עם שתייה חריפה. אנחנו צריכים גם להבחין למשל במצב שמישהו עושה מסיבה באמתלה של הפגנה".

למרות האכיפה, הוא מבין, כי בסופו של יום על האזרחים מוטלת האחריות הראשית: "אני מודה שזה חתול ועכבר, לא יכול להבטיח שנצליח לאכוף הכל. מדובר באחריות אישית של האזרחים, הקורונה היא לא של המשטרה. מקווה שידנו תהיה על העליונה, אחרת עוד שבועיים נראה עוד עלייה של התחלואה".

קצין אג"מ במרחב דן פירט את גובה הקנסות למי שיעז להסתכן בקיום מסיבה: "לפי חוק הקורונה – כל מי שמגיע למסיבה עלול לקבל קנס של 1,000 ש"ח, המארגן – 5,000 ש"ח, אם זה במקום כמו אולם, אז אנחנו סוגרים את המקום עם צו שימוע".

האם ישנה אכיפה שונה כלפי קטינים?
"הקנס באותו גובה. אנחנו פחות מתעסקים היום עם אותו נער בן 16 שרוכב על אופניים ללא מסכה. אנחנו יותר מתעסקים בהתקהלויות, במקומות שיש את הסיכוי הכי גדול להתפרצות המחלה".

האם יותר קל להתמודד עם אכיפת הקורונה בסגר?
"בסגר יש יותר אופציה של אכיפה, שלא הייתה לפני. אם אדם עובר את ה-1,000 מטר אתה יכול לאכוף את זה. ברגע שהסגר נכנס – אז נכנסו גם תקנות וחוקים. יש יותר אמצעי אכיפה".

תירם מבקש להעביר מסר חד: "אני מאוד מקווה ומצפה שהאזרחים יהיו יותר אחראים, אנחנו נמצאים במגמת עלייה מטורפת בתחלואה. בקצב הזה לא נצליח לצאת מהמגפה. כולם בונים עכשיו על החיסונים, אבל גם המומחים אומרים שהחיסונים זה לא מה שימנע את העלייה בתחלואה, אם נמשיך בקצב הזה. אני מבקש בכל לשון של בקשה מהאנשים שיישארו בבית".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

בא לעיר מיזם חדש: הושק הרכב השיתופי בקריית אונו