שבת , אוקטובר 16 2021
דף הבית / ראשי הערים בבקעת אונו מגיבים להשלכת הרימון לביתה של ראש העיר אור יהודה

ראשי הערים בבקעת אונו מגיבים להשלכת הרימון לביתה של ראש העיר אור יהודה

תגובות ראשונות מצד כל ראשי הרשויות באזור לאחר האירוע החמור בתחילת השבוע. חלקם טוענים, כי על המשטרה לנקוט באכיפה משמעותית יותר

IMG-20210107-WA0009

בתחילת השבוע הושלך רימון הלם סמוך לביתה של ראש העיר אור יהודה, ליאת שוחט, במה שנדמה כחציית קו אדום באלימות כלפי אישי ציבור.


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


כעת, לראשונה, ראשי הרשויות בבקעת אונו, מגיבים לאירוע. כולם ללא יוצא מהכלל מגנים את המקרה ורואים צורך באכיפה משמעותית יותר.

בנוסף, הם מדגישים, כי יש לאכוף ביתר שאת את הענישה כלפי אותם גורמים מאיימים.

רימון ההלם (צילום דוברות עיריית אור יהודה)
רימון ההלם (צילום דוברות עיריית אור יהודה)

ישראל גל, ראש העיר קריית אונו: "מדובר במעשה חמור. אני סמוך ובטוח, כי ליאת שוחט, ראש עיריית אור יהודה, עושה עבודתה נאמנה בדרכה הברורה ובהתאם לחזון שהיא מובילה, עושה הכל באמונה שלמה, ללא מורא וללא חשש.

אני מחזק את ידי ליאת שוחט בכל עשייתה המבורכת וסומך על רשויות החוק במדינה, שיידעו לתפוס את העבריינים שעשו מעשה נפשע זה ולהעמידם לדין.

נזכור, כי אנו חיים במדינת חוק ויש לכבד את הממלאים תפקידם כראוי.

ראש עיריית גבעת שמואל יוסי ברודני: "אני רואה בחומרה רבה את אירוע השלכת רימון ההלם לעבור ביתה של ראש עיריית אור יהודה ומגנה בכל תוקף אלימות מכל סוג שהוא כנגד נבחרי ציבור וכנגד כל אדם באשר הוא.

אירועים מסוג זה, אין בהם כדי להשפיע על הליך קבלת ההחלטות ועל תפקודם של ראשי הרשויות, הפועלים מידי יום ללא לאות, לרווחתם של תושבי עירם במקצועיות ובמסירות רבה.

אני סומך ואף מצפה ממשטרת ישראל והשלטון המקומי, שיפעלו ביד תקיפה למיגור תופעות חמורות אלו, על מנת שנבחרות ונבחרי הציבור יוכלו להמשיך לייצג את עמדותיהם באופן חופשי ללא מורא ולשרת את הציבור נאמנה".

ראש מועצת גני תקווה ליזי דלריצ'ה: "שמעתי בצער רב על מקרה האלימות שהופנה השבוע כלפי חברתי, ראש עיריית אור יהודה ליאת שוחט.

אני מגנה כל סוג של אלימות כלפי איש ואשת ציבור וכלפי כל איש ואישה באשר הם – אלימות אינה הפתרון. כולי תקווה, שהתוקפים יבואו על עונשם במהרה ושלטונות החוק ינהגו בהם ביד קשה על מנת למנוע הישנות מקרים שכאלה".

ראש מועצת סביון מוטי לנדאו: "עצוב לראות שנבחרי הציבור, אלו שמתעוררים בכל בוקר במטרה להפוך את הקהילה שלהם למקום טוב ובטוח יותר, הם אלו שנחשפים לאלימות מהסוג הזה.

ליאת שוחט היא שותפה יקרה ואישה חזקה. אני מצר על המצב עימו נאלצה להתמודד, אך אני בטוח שאלימות מהסוג הזה לא תרתיע אותה מלהמשיך לעשות את עבודתה נאמנה.

האם לדעתך יש צורך באכיפה משמעותית יותר?

"חד משמעית. לנבחרי הציבור אחריות רבה, ועל החוק ואכיפתו להגן עליהם ככל שניתן על מנת לבצע את עבודתם נאמנה לציבור ולא לאף גורם אחר.

האם איומים כגון אלה עלולים להשפיע על תפקוד ראש רשות?

"מהיכרותי עם ליאת, לא. אך אין לדעת כיצד נבחרי ציבור אחרים יתמודדו עם מצבים שכאלה ולכן על המשטרה לטפל בנושאים כאלה במלוא החומרה.

ראש העיר יהוד מונוסון יעלה מקליס: ״אני מגנה את המקרה החמור שאירע באור יהודה-השלכת הרימון סמוך לביתה של חברתי ראש העיר ליאת שוחט.

חיזקתי את ידיה של ליאת על נחישותה ועל עבודתה החשובה באור יהודה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

פועל בניין נפל מגובה. צילום אילוסטרציה: Canva

יהוד: פועל בניין נפצע באורח בינוני