יום רביעי , אוקטובר 28 2020
דף הבית / קריית אונו / תיכון בן צבי וחטיבת ביניים בן צבי בקריית אונו במפגשי דו קיום

תיכון בן צבי וחטיבת ביניים בן צבי בקריית אונו במפגשי דו קיום

רון מלכה מ"מ וסגן ראש העיר, מחזיק תיק החינוך: "מפגשים מהסוג הזה מדגישים את כוחם ויכולת השפעתם של בני הנוער בשני הצדדים להפיל מחיצות וללמד אותנו המבוגרים פרק בהבנה הדדית, בסובלנות ובקידום שלום בינינו"

תלמידי תיכון בן צבי ומקיף כפר קאסם
תלמידי תיכון בן צבי ומקיף כפר קאסם

בשבוע שעבר התקיימו בקריית אונו שני מפגשים מרתקים בין תלמידים ממגזרים שונים: תלמידי תיכון בן צבי נפגשו עם תלמידי בית הספר מקיף כפר קאסם במסגרת פרויקט משותף, זו השנה השנייה, "תו תקווה ישראלית", ותלמידי חטיבת הביניים בן צבי נפגשו עם תלמידי כפר ג'וליס כחלק משיתוף פעולה רב תרבותי עם החטיבה הדרוזית בכפר ג'וליס, זו השנה הרביעית.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


במסגרת שיתוף הפעולה, התלמידים והצוות השתתפו בצעדת "בשביל הבנים" לזכר הבנים הדרוזים שנפלו במערכות ישראל,  קיימו ימי של"ח משותפים, יום התנדבות משותף ואירוח התלמידים מג'וליס בקריית אונו ואירוח תלמידי בן צבי במשך יומיים בכפר ג'וליס.

בשבוע שעבר, ביקרו, כאמור, תלמידי כפר ג'וליס בקריית אונו, נהנו מארוחת בוקר ומפעילות מגבשת בנמל יפו והתארחו בבתי תלמידים. הפרידה המרגשת לפני חזרתם הביתה, רק הדגימה את חשיבותו של הפרויקט. חטיבת בן צבי מעודדת את תלמידיה להיות בני אדם מעורבים, מובילים ומשפיעים בחברה הישראלית ודואגת לפתח קשרים עם נוער בארץ ובעולם. בהמשך השנה, צפויים לתלמידי חטיבות הביניים בן צבי וג'וליס למפגשים נוספים.

הפעילות של תיכון בן צבי קריית אונו ומקיף כפר קאסם מתקיימת במסגרת פרויקט "תו תקווה ישראלית" זו השנה השנייה. התהליך פרוש על פני שנתיים, כשבשנה הראשונה נפגשים הילדים ומעמיקים את הקשר ובשנה השנייה פועלות הקבוצות ומלבנות סוגיות בחברה, כגון: הקונפליקט הקיים בין ערביי ישראל ליהודים, גזענות, רוב לעומת מיעוט ועוד. בפרויקט לוקחים חלק כ-140 תלמידים ועשרה מורים. המפגש הראשון של שנת תש"ף, שהתקיים כאמור בשבוע שעבר במתחם הקריה האקדמית אונו, כלל מפגש של תלמידי שכבת י'  ששיחקו, למדו וחוו אלה את אלה ונותרו עם סקרנות רבה להמשך.

תלמידי כיתות יא' ויב' רעננו את היכרותם משנה שעברה ויצרו שיח מכבד ומרתק בנושאים מהותיים ומורכבים בחברה. תיכון בן צבי מקיים דיאלוג עם מגזרים שונים בחברה הישראלית מתוך תפיסת עולם המאמינה שהיכרות מעמיקה מסירה מחיצות. מפגש זה מצטרף לפעילות שנעשית בתיכון בן צבי, כבר מזה ארבע שנים, עם תיכוניים במגזר הדתי, הבדואי, הדרוזי והערבי במטרה לקרב לבבות. פרויקט "תו תקווה ישראלית" מהווה חלק מתכנית דגל ביוזמת נשיא המדינה, ראובן ריבלין, וכשופר לדו קיום במדינת ישראל.

רון מלכה מ"מ וסגן ראש העיר, מחזיק תיק החינוך: "מפגשים מהסוג הזה, בין בני נוער משני מגזרים, מדגישים את כוחם ויכולת השפעתם של בני הנוער בשני הצדדים להפיל מחיצות וללמד אותנו המבוגרים פרק בהבנה הדדית, בסובלנות ובקידום שלום בינינו. אלו הערכים עליהם מושתתת מערכת החינוך שלנו ואנו גאים על כך".

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

IMG-20201026-WA0011

מאחדים כוחות בקריית אונו: קואליציה ואופוזיציה הפגינו במשותף על גשר בר אילן