יום שישי , יולי 10 2020
דף הבית / קריית אונו / יצא לדרך פרויקט חקר במסגרת תכנית קהילה בטוחה בבן צבי בקריית אונו

יצא לדרך פרויקט חקר במסגרת תכנית קהילה בטוחה בבן צבי בקריית אונו

בשבוע שעבר יצא לדרך, בחטיבת הביניים בן צבי בקריית אונו, פרויקט חקר במסגרת תכנית קהילה בטוחה בהובלת מדריך המוגנות, אור כהן, הרכזת קהילתית, דורית פאר, והשוטר הקהילתי, רס"ב אילן מזרחי. מטרת הפרויקט היא לצמצם התנהגויות סיכון בקרב בני נוער על ידי חשיפתם לגורמי הסיכון ואופן מניעתם

אור, מוביל הפרויקט בחטיבת הביניים בן צבי עם ליאת גרוסמן תמיר,
אור, מוביל הפרויקט בחטיבת הביניים בן צבי עם ליאת גרוסמן תמיר,

בשבוע שעבר יצא לדרך, בחטיבת הביניים בן צבי בקריית אונו, פרויקט חקר במסגרת תכנית קהילה בטוחה בהובלת מדריך המוגנות, אור כהן, הרכזת קהילתית, דורית פאר, והשוטר הקהילתי, רס"ב אילן מזרחי. מטרת הפרויקט היא לצמצם התנהגויות סיכון בקרב בני נוער על ידי חשיפתם לגורמי הסיכון ואופן מניעתם.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


לצורך כך, 48 מתלמידי כיתות ח' של החטיבה חולקו לשש קבוצות חקר סביב נושאים אלה: אלימות, חוק הנוער, סמים, אלכוהול, ביטחון ברשת ותאונות דרכים במטרה להעמיק את הלמידה העצמאית, לרכוש כלים אופרטיביים לאיסוף מידע ולאיתור נתונים, ובסופו של דבר, לעמוד מול קבוצת השווים, ההורים וצוות בית הספר, במהלך חודש יוני במסגרת יום שיא שיתקיים בבית הספר, ולהציג את עבודת החקר שביצעו במהלך השנה. הקבוצות ילוו על ידי מנטורים מאגף השירותים החברתיים, מהמחלקה למניעת אלימות, סמים ואלכוהול ומהשיטור הקהילתי, שישתפו אותם בידע ובניסיון שלהם בתחום. כך, באמצעות למידה מעמיקה ובליווי המנטורים, יוכלו להעביר את הידע הלאה לכל תלמידי בית הספר והוריהם.

רון מלכה, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך: "מפגש למידה של בני נוער עם גורמי טיפול ואכיפה בשטח בית הספר יעמיק את האמון של בני הנוער בגורמים אלו ויעורר אצלם מוטיבציה בפעילות מניעה במישור החברי בקרב בני גילם, אין ספק ומניסיון עבר בפרויקטים דומים, דרך זו מניבה תוצאות מצוינות בהתמודדות עם התנהגויות  סיכון בקרב בני נוער".

גלית לוי, מנהלת חטיבת הביניים בן צבי: "אין ספק שמפגש של אנשים מהקהילה עם תלמידים בביה"ס מהווה מקום נכון להיפגש וללמוד אודות התנהגויות סיכוניות והימנעות מהן. בדרך כלל תלמידי החטיבה אינם פוגשים אנשים אלה למעט במקרה קיצון. השיח הפתוח, המשותף תוך כדי פעילות משחקית ויצירתית מהווים בסיס מוצלח לפתיחות קהילתית עתידית".

ליאת גרוסמן תמיר, יועצת ראש העיר למעמד האישה: "כאשר הלמידה נותנת את החופש היא מפתחת את הסקרנות והרצון להבין וללמוד ועל ידי כך ההפנמה של המניעה מהתנהגויות סיכון הינה משמעותית וחשובה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

משרד הבריאות פרסם מסלולים נוספים לחולי קורונה מאומתים באור יהודה

משרד הבריאות – כמה חולים נוספו בבקעת אונו ביממה האחרונה