שבת , ספטמבר 26 2020
דף הבית / אור יהודה / השיטור העירוני אור יהודה: ירידה דרמטית בעבירות

השיטור העירוני אור יהודה: ירידה דרמטית בעבירות

מאז שהוקמה יחידת השיטור ב-2016, חלה ירידה משמעותית בעבירות: כ-45 אחוז בעבירות פריצה וגניבה, 38 אחוז בתאונות הדרכים ו-49 אחוז בעבירות איכות חיים. ראש העיר, ליאת שוחט: "גאה בתוצרים של העבודה הסיזיפית שאנו משקיעים יחד עם המשטרה"

ישיבת אכיפה
ישיבת אכיפה

בשבוע שעבר הציגה יחידת השיטור העירוני, שהוקמה מחדש בשנת 2016, את עבודת היחידה בשנה האחרונה שמעידה על ירידה דרמטית משנה לשנה מאז שהוקמה היחידה מבחינת כמות העבירות ברחבי העיר. היחידה, שפועלת באמצעות שוטרים מטעם משטרת ישראל ופקחים מסייעים מטעם עיריית אור יהודה, פועלת במגוון תחומים, ובראשם הגברת תחושת הביטחון בעיר. הנתונים הוצגו בפני מפקד תחנת מסובים, סנ"צ אלי פינטו, וראש עיריית אור יהודה, ליאת שוחט.

כך עולה כי חלה ירידה של 45 אחוז בעבירות פע"ר (פריצות לבתים ולבתי עסק, גניבה מתוך רכב וגניבת רכב) מאז 2016 ועד היום. חשוב להדגיש שמדובר לדעת המשטרה בעבירות הרכוש המשפיעות ביותר על תחושת הביטחון האישי של האזרח. ב-2016 כמות העבירות עמדה על 189 בשנה וכיום על 106 עבירות. מדובר כאמור בירידה דרמטית. 

כמו כן, מ-2016 יש ירידה של 38 אחוז בתאונות הדרכים – 201 ב-2016 לעומת 123 ב-2019. הנתון הזה מתאפשר לא מעט בזכות אכיפה בתוך העיר שמתבצעת על ידי היחידה. בנוסף, מ-2016 ישנה ירידה של 49 אחוז בעבירות איכות חיים: 999 עבירות איכות חיים בשנת 2016 לעומת 508 עבירות בשנת 2019.

אחד הנתונים המעודדים בהקשר הזה הוא הבעת האמון של התושבים במוקד 106 כמקום שמספק מענה בנוגע לעבירות בכל תחומי האחריות של השיטור, זאת כחלק מהמטרות שהושגו על ידי העירייה להעביר את פניות הציבור ממוקד 100 למוקד 106. עוד חשוב להדגיש כי השיטור משתף פעולה עם משמרי השכונה בנווה רבין ובנווה סביון כדי לטפל באופן ממוקד בתלונות שמגיעות מטעם חברי המשמר והתושבים.

ליאת שוחט, ראש העיר, מציינת: "אני גאה בתוצרים של העבודה הסיזיפית שמבצעת יחידת השיטור העירוני, שדואגת בראש ובראשונה מיום היווסדה לגרום לכך שחיי התושבים שלנו יהיו שקטים וטובים יותר. אנו לא נחים על זרי הדפנה, ומדי שנה מציבים יעדים חדשים ליחידה שפועלת בשיתוף פעולה מלא עם גורמי העירייה השונים ועם התושבים, ויחד עם הצבת מאות מצלמות במרחב הציבורי אנו מביאים לכך שניתן מענה בכל מקום בעיר לנושאים שדורשים טיפול בזמן אמת".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

צילום: pixabay

בדיקה: כמה מתחשבת העירייה שלכם בחלוקת דו"חות חניה