יום רביעי , יולי 8 2020
דף הבית / מדוע מסרבות הרשויות בבקעת אונו להכניס מצלמות לישיבות המועצה?

מדוע מסרבות הרשויות בבקעת אונו להכניס מצלמות לישיבות המועצה?

בסביון מסבירים ש"ישיבות המועצה הן לא תכנית ריאליטי", ביהוד משוכנעים שתמליל הישיבות מספק ובאור יהודה מתגאים בכך שלפני ארבע שנים ישיבות המועצה היו סגורות בפני הציבור והעיתונאים. דמוקרטיה בע"מ

הכניסה לאור יהודה
הכניסה לאור יהודה

שמעון פרס אמר פעם ש"הטלוויזיה עשתה את הדיקטטורה לבלתי אפשרית ואת הדמוקרטיה לבלתי נסבלת". רוצה לומר שעם כל הכבוד לשקיפות יש דברים שטוב אם יעשו רחוק מעיני הציבור.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


ברשויות המקומיות בבקעת אונו מאמינים כנראה בתפיסה של פרס ובאופן גורף לא מאפשרים צילום של ישיבות המועצה. כל כך לא אוהבים מצלמות נבחרינו שאם רק תשלוף מצלמה תיתקל במבטים עוינים ולפעמים אפילו יראו לך את הדרך החוצה.

סביון

בתחילת הקדנציה העלתה דפנה שפיגלמן, שהתמודדה מול מוטי לנדאו על ראשות המועצה והפסידה. הצעה לסדר היום להסריט ולשדר את ישיבות המועצה. ההצעה נדחתה.

"ישיבות המועצה הן לא תכנית ריאליטי", מסבירים לנו במועצה. "למעשה, ישיבות מועצה הן הישיבות החשובות ביותר. מתוך כך, כל המידע בהן מוקלט וזמין לכל תושב ותושבת, אך למען יצירת שיח מכבד ומקצועי אנו בוחרים להשאיר את המצלמות בחוץ וממליצים על כך לכל יישוב, עיר ואף לכנסת".

סביון

גבעת שמואל

גם בגבעת שמואל לא מחבבים מצלמות, אבל אולי זה עשוי להשתנות בקרוב. לראיה, השבוע התקיימה ישיבת מליאה חגיגית לציון 70 שנה להיווסדה של העיר גבעת שמואל והישיבה הזו הועברה בשידור חי בפייסבוק לכלל תושבי הגבעה.

חבר המועצה גל לנצ'נר אומר כי "כחלק מההתקדמות הטכנולוגית אני חושב שישיבות המועצה צריכות להיות מצולמות. כך קורה גם בכנסת ישראל. אני בטוח שכמו כל שינוי טכנולוגי שקשה לקבלו בהתחלה, הרי שבסופו של התהליך ההצעה לצלם את הישיבות תתקבל".

גל לנצ'נר
גל לנצ'נר

יהוד

כאן לא מצלמים בישיבה, אבל העירייה מתגאה בכך שהיא מפעילה אתר אינטרנט נגיש לציבור ומפרסמת בו את הפרוטוקולים והתמלילים של ישיבות מועצת העירייה. כמו כן, הישיבות מתקיימות בדלתיים פתוחות לציבור.

יש לציין כי הישיבות מתקיימות כמעט שנה במרתף בגלל בעיית נגישות לחדר הישיבות. כמו כן, לטענת האופוזיציה יש בעיית סאונד בהקלטות ובפרוטוקולים חסרים חלקים מהתמלול.

הכניסה ליהוד

גני תקווה
חבר האופוזיציה יניב שחר אומר כי "כל תושב צריך להגיע לפחות פעם אחת לישיבת מועצה כדי להבין איך באמת מתנהלים הדברים, באיזה רוח הם נאמרים וכיצד מייצגים אותו נבחרי הציבור. הצעות שמעלה האופוזיציה יורדות ברוב קולות מסדר היום, ללא קשר לכמה הן מיטיבות עם התושבים. נושאים שמעלה הקואליציה עוברים כולם פה אחד, ללא דיון מעמיק, מבלי לשאול שאלות וגם בלי להרים יד, הרי הם תמיד בעד ולא יתכן שתהיה להם הסתייגות מהצעה".
כשפנינו למועצה כדי לקבל תגובה התבקשנו לקחת תגובה ישנה שפורסמה בנושא: "המועצה מתמללת ומקליטה את הישיבות ומזמינה כל תושב להגיע, כך שאין כל קשר בין שקיפות לבין שידורים חיים. כדי שהצעה לצילומי ישיבות המועצה תתקבל, נדרש רוב של חברי המליאה שתומכים בה, תוך הבנת המשמעויות שלה, ביניהן בדיקת נושא העלויות התקציביות, מקצועיות ההקלטה, בדיקת נושא ההנגשה לבעלי מוגבלויות ועמידה בתנאי החוק. בהינתן פיתרון ראוי ללא עלויות גבוהות, לא תהיה התנגדות להנגיש את הישיבות גם באופן הזה".
ליזי דלריצ'ה
ליזי דלריצ'ה
אור יהודה

חזית תושבים "oye – להצלת אור יהודה" דורשת מראשת העירייה, ליאת שוחט, לשדר את ישיבות המועצה בשידור חי באתר העירייה, ובדף הפייסבוק של העירייה. "תושבים רבים רוצים לראות בלייב את ישיבות המועצה ולראות את נבחרי הציבור", אומר גבי גפן מהחזית. "אנו דורשים זאת כי שקיפות היא לא ססמת בחירות. אנו רוצים לראות שהשלטון הנוכחי מפסיק לשים את התושבים בצד".

ליאת שוחט - תומכת במאמינים אור יהודה. תוכן מקודם
ליאת שוחט

מעיריית אור יהודה נמסר: "כפי שהצהרנו לא פעם בעבר, עיריית אור יהודה דוגלת בשקיפות ולא בכדי מדורגת מדי שנה בצמרת הערים השקופות ביותר בישראל על פי עמותת שקיפות ישראל. יצוין כי עד לפני ארבע שנים עוד בטרם כניסתה של ראש העיר ליאת שוחט לתפקיד, ישיבות מועצת העיר היו סגורות בפני הציבור ועיתונאים לא הורשו להיכנס ולסקר את הישיבות. על אף החלטת המועצה מיום 4 בפברואר 2019 שלא לצלם את הישיבות, יודגש כי הן פתוחות לציבור, הפרוטוקולים מועלים לאתר העירייה, וכן מועלות הקלטות הישיבות למי שמתעניין בדיונים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

עדי בלומנפלד

עדי בלומנפלד נבחרה למנכ"לית החברה לפיתוח אור יהודה