יום ראשון , דצמבר 15 2019
דף הבית / פרשת בית הכנסת האתיופי: המשטרה נכנסה לתמונה

פרשת בית הכנסת האתיופי: המשטרה נכנסה לתמונה

רב הקהילה האתיופית, נדב מהדני, הזעיק את המשטרה בעקבות שבירת חלון בבית הכנסת. מסשרה גטאון מהקהילה: "זו בריונות לשמה. למה הולכים איתנו בכוח?" גורם בעירייה: "הרב ממשיך עם הפרובוקציות שלו ומגיש תלונות שווא במשטרה על פריצה שלא הייתה"

רב הקהילה האתיופית באור יהודה
רב הקהילה האתיופית באור יהודה

הקהילה האתיופית באור יהודה לא יורדת מהכותרות. אחרי ההפגנה הסוערת שנערכה בעיר בגלל הכוונה להרוס את בית הכנסת "נתיב שמיים", בסוף השבוע הגיעה המשטרה למקום בעקבות דיווח על שבירת חלון בבית הכנסת.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


מסשרה גטאון, חבר בקהילה, אומר כי "זו בריונות לשמה", הוא אומר. "למה הולכים איתנו בכוח? אין פה דמוקרטיה".

כזכור, ההפגנה של הקהילה גררה תגובות רבות. במסגרת המאבק נעל רב הקהילה, נדב מדהני, את שעריו של בית הכנסת ומנע מבני העדה להתפלל. בהמשך הוא הוציא מכתב לראש העיר, ליאת שוחט, שבו הבהיר כי הוא לא מעוניין בבית כנסת חדש שנחשב לגולת הכותרת של הקהילה.

אחד מפעילי העדה שתומך ברב אמר ל"אונו ניוז" כי "אנחנו לא נשתוק ולא נסכים שיהרסו את בית הכנסת. אנחנו לא מעוניינים בבית הכנסת שהעירייה רוצה לבנות. טוב לנו בבית הכנסת שלנו היום".

גורם בעירייה מציין: "הרב נדב ממשיך עם הפרובוקציות שלו ומגיש תלונות שווא במשטרה על פריצה שלא הייתה, אלא רק בדמיונו. חבל שהרב נדב ממשיך לקחת את בני הקהילה כבני ערובה, מדלג על הרצונות שלהם לראות סוף סוף בית כנסת חדש ומפואר לקהילה, ומעדיף את האינטרסים הפרטיים שלו על פני הקהילה, אבל זה לא יעזור לו, וגם הוא מתחיל להבין את זה".

תגובה אחת

  1. בייייתתת כנסת לא מפרקים וזה לא הבית כנסת הראשון שרוצים לפרק באור יהודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

כריך 10

פרויקט "כריך 10": מעניקים ארוחות 10 לתלמידי אור יהודה