יום ראשון , יולי 25 2021
דף הבית / אור יהודה לרמת גן: אל תתערבו בעניינים שלנו

אור יהודה לרמת גן: אל תתערבו בעניינים שלנו

תקרית דיפלומטית פרצה בין שתי הערים אחרי שראש עיריית רמת גן התגאה בכך שהמוקד העירוני באור יהודה הפנה אליו תושבת שחצר ביתה הוצף. גורם באור יהודה: "עיריית רמת גן, ללא שום תיאום מולנו, החליטה לפעול בשטח שיפוט שלנו ומבלי שמישהו באור יהודה ביקש ממנה זאת"

הכלבים של אורה
הכלבים של אורה

"עיריית רמת גן, ללא שום תיאום מולנו, החליטה לפעול בשטח שיפוט שאינו שלה ומבלי שמישהו בעיריית אור יהודה ביקש ממנה זאת. העיקר שיש עוד פוסט פופוליסטי לשבת", כך אומר גורם בעיריית אור יהודה בתגובה לפוסט של ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה.

הכלבים של אורה
הכלבים של אורה

  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


בפוסט אומר שאמה: "פנה אלי סמנכ"ל העיריה ועדכן שהמוקד העירוני באור יהודה העביר אלינו תושבת אור יהודה שמבקשת סיוע בטיפול בהצפה בחצר ביתה שמשמשת לגידול 28 כלבים בוגרים מאוד, שבשל גילם אינם ברי אימוץ. מיד אישרתי לו ללא שום התחייבות מצד אור יהודה לתת מענה מיידי ללא קשר לעלויות, ולגייס לטובת העניין את צוותי הכוננות שלנו ואת הביוביות השואבות בנפח הכי גדול שיש לנו".

ראש עיריית רמת גן מסכם את הפוסט שלו: "נכון שלפי החוק היבש זה לא עניין שלנו ולא אמור להיות על חשבוננו אבל בעיני אין מחיר לעזרה לבעלי חיים חסרי ישע בסכנה ולתת כתף לעיר שכנה".

הכלבים של אורה
הכלבים של אורה

בעיריית אור יהודה הביעו תמיהה על ההחלטה של שאמה לעבוד בשטח מוניציפלי שאינו באחריותו ומבלי לתאם זאת מול העירייה שבשטחה הוא עובד. "יש דברים שלא עושים בין שכנים, גם אם כל המטרה שלך היא לצאת גדול בפני העולם כולו ברשתות החברתיות", מציין גורם בעיריית אור יהודה. "מה היה קורה אם היינו מחליטים לשפץ על דעת עצמנו את המזרקה בביאליק כדי לדאוג שם לדגים? איך הוא היה מגיב? ככה לא מתנהלים בין שכנים".

"ראש עיריית רמת גן שוכח שהעיר שלו נגמרת בכביש 4 והוא לא ראש עיריית גוש דן", כך אומר תושב אור יהודה. "שאמה מתנהג כמו ילד בצופים שרק מחפש לייקים על חשבון הכבוד של ראשי ערים אחרים".

הכלבים של אורה
הכלבים של אורה

גם האופוזיציה ברמת גן לא מתלהבת מהמחווה של שאמה. "האיש מחפש רק עשייה שתניב לצידה ראיון טלוויזיוני או לכל הפחות ראיון רדפיוני", אומר יו"ר ועדת הביקורת בעיריית רמת גן, אביהוא בן משה. "בעלי החיים מעניינים את כרמל שאמה כקליפת השום, ועיקר עיסוקו מהבוקר עד הערב הוא בפולחן אישי, של מה יביא לו עוד כותרת בתקשורת הארצית. לצערי מי שהפעם הוקרבה על מזבח הרייטינג שלו זו ראשת העיר אור יהודה, ליאת שוחט, שאין לי ספק, לו הייתה פונה אליה התושבת, הדברים היו מתבצעים באופן זריז יותר על ידי עיריית אור יהודה".

הכלבים של אורה
הכלבים של אורה

בן משה הוסיף כי "בעיר שלנו יש עדיין דירות מוצפות ומלאות בוץ שאינן מעניינות את כרמל כי אין בזה פרסום, אבל תאוות הפרסום הביאה אותו לרוץ ולעזור לעיר אחרת שלא ביקשה את עזרתו".

ואם לא די בגורמים הפוליטיים בשני הצדדים, גם פעילי בעלי החיים ברמת גן – אלה שאמורים הכי להתרשם מהמחווה של שאמה – רחוקים משם. "האיש הזה רוצה לסגור את המחלקה הווטרינרית, אז מה הוא עושה את עצמו חסיד הכלבים", אומרת ריצ'ל גרין, פעילה למען כלבים ברמת גן. "לך תראה את גינות הכלבים בעיר ותבין שכלבים הם ממש לא בראש מעייניו של ראש העירייה".

עו"ד דנה וולנובסקי, פעילה למען בעלי חיים: "המקרה מראה כי השירותים הווטרינרים הניתנים לאור יהודה על ידי האיגוד הווטרינרי מצבם בכי רע. אור יהודה מקבלת שירותים מהאיגוד הווטרינרי של גבעתיים ובני ברק במיקור חוץ לא חוקי. טוב תעשה ראשת העיר של אור יהודה אם תקים מחלקה וטרינרית עצמאית משלה, כפי שיש לרמת גן. עובדה היא שרמת גן בעלת המחלקה הווטרינרית העצמאית היא זו שהיו לה היכולת והכלים לסייע לאור יהודה ולבעלי החיים במקרה הזה. שאפו לאנשי המחלקה הווטרינרית של רמת גן ולווטרינר העירוני שי מלמן שסייעו לאורה שבחצר ביתה מוחזקים כלבים רבים".

הכלבים של אורה
הכלבים של אורה

מעיריית אור יהודה נמסר בתגובה: "העירייה מקבלת שירותי וטרינריה מהשירות הווטרינרי גוש דן ואינה זקוקה לסיוע של גורמים חיצוניים אחרים. לא ברור לנו נכון לעכשיו כיצד הפנייה המדוברת נותבה לעיריית רמת גן אם בכלל. בכל מקרה, מצופה מעיריית רמת גן לתאם עבודות בשטח שאינו שלה בטרם כניסתה, דבר שלצערנו הרב לא קרה. עיריית אור יהודה ממשיכה להציב לרשות התושבים מוקד זמין ויעיל שמסייע בכל מקרה שמתרחש בתחומה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

התורן של שבט יהודה. צילום: יוסי מויאל וניסים יצחק

תנועת הצופים בבקעת אונו מסכמת שנת קורונה