יום רביעי , אוגוסט 5 2020
דף הבית / אור יהודה / נציגי משרד השיכון והוותמ"ל ביקרו במתחם המלבן באור יהודה

נציגי משרד השיכון והוותמ"ל ביקרו במתחם המלבן באור יהודה

אל המתחם שעתיד לעבור פינוי-בינוי במסלול רשויות בוותמ"ל הגיעו הנציגים כדי להכיר את השטח עם קידום התכנית בוועדה. לאחר הסיור התקיימה ישיבה מקצועית על המשך העבודה על התכנית

סיור במלבן
סיור במלבן

נציגי משרד השיכון והוותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור) הגיעו בשבוע שעבר לאור יהודה כדי לקיים סיור רב משתתפים במתחם המלבן שעתיד לעבור פינוי-בינוי, כל זאת כדי להכיר את השטח עם קידום התכנית בוועדה. את הסיור העבירו נציגי מחלקת ההנדסה בעירייה בהובלתה של מהנדסת העיר אדר' ליאת בן אבו, מר עופר בוזי, משנה לראש העיר ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה, וכן אנשי מקצוע האמונים על הפרויקט. לאחר הסיור התקיימה ישיבה מקצועית על המשך העבודה על התכנית.

סיור במלבן 

כזכור, בחודש יוני האחרון החליט קבינט הדיור על קידום מתחם "המלבן" במסלול רשויות בוותמ"ל. התכנית נמצאת כעת בשלבים מקדימים לקראת דיון בשולחן עגול. מסלול רשויות בותמ"ל יאפשר לעירייה לקדם את חידוש המבנים במסגרת פינוי-בינוי תוך ליווי הדיירים מבחינה חברתית, אדריכלית ומקצועית, כאשר משרד הבינוי והשיכון הוא הגוף המממן את התכנון והליווי.

מתחם המלבן משתרע על שטח של כ-32 דונם בין הרחובות העצמאות מצפון, יוסף חיים ממזרח, דוד אלעזר ממערב ורחוב צפריר מדרום. בתחום התכנית כ-156 יחידות דיור קיימות בשטח ממוצע של 73 מ"ר, כ-2,200 מ"ר שטחי מסחר במתחם שוק הפריקסטים ו-400 מ"ר שטחי ציבור. בין מטרות התכנית: לשדרג באופן משמעותי את המרחב הציבורי במתחם וברחובות הסמוכים, להוסיף שטחי ציבור למגוון שימושים, ליצור מתחם מגורים אטרקטיבי ופעיל בעל תרומה משמעותית לרקמה העירונית שבסביבתו ולאפשר חידוש דירות במתחם שהוקמו לפני כ-60 שנה ונמצאות במצב פיזי ירוד.

על פי התכנון המוקדם שבוצע למתחם (כבסיס להכנת תכנית בניין עיר) מוצעות כ-750 יח"ד, מסחר מלווה רחוב (כלומר חזית מסחרית בקומת הקרקע), וכ-9 דונם לשטחים ציבוריים פתוחים ולמבני ציבור. התכנית המקודמת מציעה בנייה בגבהים משתנים של בין 9 ל-19 קומות ותכלול דירות בגדלים שונים במטרה לתת מענה למגוון קהלים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

זוגיות. צילום: PIXABAY

ט"ו באב: אחוזים גבוהים של רווקים בבקעת אונו בקרב הצעירים