יום שלישי , ינואר 21 2020
דף הבית / חדשות חמות / בית חולים תל השומר ישלם כ- 1.8מיליון  ₪ בשל התרשלות בלידה

בית חולים תל השומר ישלם כ- 1.8מיליון  ₪ בשל התרשלות בלידה

בית משפט המחוזי קבע אתמול כי הצוות הרפואי בתל השומר 'התרשל בלידה' וכתוצאה מכך נותר הולד משותק בידו השמאלית לצמיתות. 

מיון תל השומר
בית חולים תל השומר. אילוסטרציה

בכתב התביעה נטען כי התובע, המתגורר ברמת גן נולד בינואר 1997. לפי התביעה, השיתוק ממנו סובל התובע נגרם עקב רשלנות בניהול הלידה בבית החולים שתחילתה בקבלת ללידה מבלי שבוצעה הערכת משקל עדכנית וסופה, שהיה בחילוץ התובע באמצעות שולפן ריק ("לידת וואקום"), שבוצע בשלב מוקדם מידי מבלי שהצוות הרפואי שקל את התנאים המתאימים לביצועו ומבלי שנשקלה האפשרות לפנות לניתוח קיסרי שהיה בו כדי למנוע את הנזק.  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות אור יהודה  – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה? היכנסו לקבוצה  – חדשות אור יהודה


מנגד, עו"ד המייצגים את תל השומר הכחישו  את טענות התובעים וטענו כי אירוע פרע הכתפיים היה בלתי צפוי ובלתי ניתן היה למניעה וכי הצוות הרפואי לא התרשל בניהול הלידה. כיום, התובע סובל משיתוק  בזרועו השמאלית. הוא עבר טיפולי שיקומיים סמוך לאחר לידתו לרבות שימוש בסד ליד, פיזיותרפיה, הידרותרפיה וריפוי בעיסוק.

כאמור בית משפט פסק פיצוי לתובע של 1.8 מיליון ₪ בפסק הדין ציין בית המשפט "הצוות הרפואי התרשל בכך שלא שקל את האפשרות לסיים את הלידה בניתוח קיסרי, לא הציג בפני ההורים את האופציות הטיפוליות ולא הוכח כי התקבל ההסכמה מדעת של האם לסיום הלידה בעזרת שולפן ריק".


לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים  – אונו  ניוז
ישירות למייל – כל מה שקורה בעיר – להרשמה


בית המשפט קבע כי בגין הפסד כושר השתכרות ישלם תל השומר לתובע סכום של כ-953,000 ש"ח בגין הפרשות לפנסיה של התובע ישלמו כ- 120,000 ₪ בגין עזרת הזולת בעבר ובעתיד פסק בית המשפט סכום חצי מיליון ₪ ועבור כאב וסבל רבע מיליון ₪.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

למי יש זכות בקרקע?

גרושה תבעה את ההורים של בעלה: טענה כי יש לה זכות בקרקע