יום רביעי , אוקטובר 16 2019
דף הבית / חדשות אור יהודה / חינוך / כלבנות והיי טק בבית אקשטיין באור יהודה

כלבנות והיי טק בבית אקשטיין באור יהודה

בית הספר הכריז על תכנית הלימודים החדשנית לשנה הבאה, שתכלול לימוד על עולמם העשיר של הכלבים וכן מגמת תקשוב שפותחת בפני הנוער צוהר לעולם ההיי טק. מגמת חינוך גופני תסייע לבוגרים לקבל תעודת "עוזר מדריך"

בבית אקשטיין באור יהודה ילמדו על כלבנות ועולם ההיי טק

בית ספר בית אקשטיין אור יהודה הכריז על תכנית הלימודים החדשנית והייחודית לשנה הבאה. בית הספר, בו לומדים תלמידים עם הפרעות קשב, ריכוז ולקויות למידה מהאזור, החל בימים האחרונים בהפעלת יוזמות חדשות, חלקן כבר פועלות וחלקן יושקו בשנת הלימודים הבאה כך שהן יהוו חלק מתכנית הלימוד של התלמידים. את בית הספר מוביל מורדי גיגי, איש חינוך בכיר שנכנס לתפקיד מנהל בית הספר בשנה האחרונה.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


ההתמקדות של גיגי ובית אקשטיין היא לא רק בהצטיינות התלמידים בדרך אל קבלת תעודת הבגרות, אלא גם בהמשך דרכו המקצועית של התלמיד והשתלבותו בקהילה לאחר סיום הלימודים. לכן בשנת הלימודים הבאה יוכלו ליהנות התלמידים ממגמות חדשניות שנבחרו על ידי הנהלת בית הספר.

המגמה הראשונה היא מגמת כלבנות המאפשרת לתלמידים ללמוד ולגלות את עולמם העשיר והמגוון של הכלבים. הלימודים במגמה מעודדים גיוס לצה"ל ומהווים יתרון לבני הנוער שירצו להשתלב בעתיד בצבא, במשטרה ובשירות בתי הסוהר.

כמו כן, תושק מגמת תקשוב שפותחת צוהר עבור התלמידים לעולם ההיי טק. התלמידים יוכשרו וילמדו להשתמש בטכנולוגיות מחשוב ותקשורת תוך כדי למידת מקצועות הבסיס בעולם המחשוב על כל גווניו ואופניו. המגמה השלישית שתיחנך היא מגמת חינוך גופני שתאפשר לתלמידים ללמוד ולהתפתח בתחומי הספורט וגוף האדם. בסיום הלימודים ועם עמידה בדרישות המגמה, התלמידים יקבלו תעודת "עוזר מדריך". מגמות אלו יילמדו כחמש יחידות לימוד וישלבו חומר מעשי ועיוני.

בית הספר, שמונה כ-140 תלמידים בכיתות ז' ועד י"ב עם לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז, בעלי אינטליגנציה תקינה, ממשיך בתנופה עם פעילויות פנאי והעשרה כחלק מתוכנית הלימודים השנתית, ובהן חוגי תיאטרון, קוסמטיקה, מחשבים, בישול, קורס מגישי עזרה ראשונה, ועוד. כך למשל במהלך השבועיים האחרונים התקיימו סדרת פעילויות וסדנאות, כמו למשל יריד אופנה ביוזמת נציגי מועצת התלמידים,  שבו נמכרו בגדים, נעליים, תיקים ואקססוריז שונים, וניתנו לתלמידים טיפים בנושאי אופנה ואיפור. הפריטים שנותרו הועברו לתרומות. כמו כן, התקיים יום טיפוח בשיתוף רשת "סופר פארם".

מנהל בית הספר בית אקשטיין, מורדי גיגי, אומר: "אנו רואים את תפקידינו כמחנכים לפעול כך שכל ילד ירגיש שייך, רצוי ואהוד. אנו שואפים לתת לכל תלמיד הזדמנות ללמוד, להצליח, לממש ולהביא לידי ביטוי את היכולות הטמונות בו מתוך ראיה כי העולם דינאמי ומתפתח. נשאף לפתח בלומד שלנו את כישורי הלמידה והחשיבה: שאילת שאלות הדורשות חיפוש תשובות במקורות מגוונים, ארגון ועיבוד ידע ושימוש בו בעתיד תוך חתירה לקידום ופיתוח אישי".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

כפר סטודנטים באור יהודה

סגן ראש העיר אור יהודה יזם כפר סטודנטים בעיר