יום שלישי , יולי 7 2020
דף הבית / גני תקווה / גני תקווה בחירות 2018 – מחזירים את גני תקווה לתושבים

גני תקווה בחירות 2018 – מחזירים את גני תקווה לתושבים

עורך הדין גיל-עד זגר, מועמד עצמאי לראשות מועצת גני תקווה, מספר מה הביא אותו להצטרף לפולטיקה המקומית, בקרוב צפוי חבר מועצה נוסף להכריז על מועמדתו לראשות מועצת העיר. זגר - "דלריצ'ה לא ראויה לעמוד בראש גוף ציבורי"

גיל עד זגר גני תקווה

בחירות 2018 בגני תקווה, עד כה הודיעו שלושה מועמדים על כוונתם לרוץ לראשות המועצה, הניסיון מלמד כי הזמן עד לבחירות מביא איתו שינויים רבים, לא מן הנמנע כי מועמדים יאחדו כוחות או יתחברו עם פולטקאים אחרים.
עד כה הציגו מועמדותם, ליזי דלריצ'ה, ראש המועצה המכהנת, יניב שחר, יריבה המושבע, וגיל-עד זגר, תושב ופעיל מקומי.

לקראת בחירות 2018 מביא אתר אונו ניוז ראיונות הכרות עם כל המועמדים בבקעת אונו. (כדי למנוע טעיות סופר, ביקשנו מגיל-עד את התואר האקדמי המדוייק שלו) גיל-עד זגר, בן 43 (במרץ הקרוב 44), בעל תואר LLB במשפטים עו"ד עצמאי, בנוסף בעל BA , במדעי המדינה מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני MA במדעי המדינה מאוניברסיטת ת"א. נשוי (בשנית) ואב לשלושה ילדים: נויה, בת 13 טליה בת עשר, ונעה בת שנתיים".


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


מתי וכיצד הגעת לתחום המוניציפלי
"התחלתי בפעילות ציבורית ביוני 2014, כאשר הגשתי התנגדות להקלה שביקשה חברת "מגדלי הים התיכון", לאחר מכן באוקטובר אותה שנה, הצטרפתי להנהגת ההורים בבי"ס "גנים" ולהנהגת ההורים היישובית".

מה הסיבות שהביאו אותך לרוץ לבחירות?
"שני דברים עיקריים דחפו אותי להתמודדות על התפקיד: הראשון, המציאות היומיומית שחוויתי בשכונת מגוריי. מאז שעברתי להתגורר בשכונת "גני סביון", נחשפתי להזנחה מתמשכת והתעלמות מצרכי התושבים – בה בעת שמהתושבים נגבית ארנונה גבוהה במיוחד. למרות פניות למועצה, ישיבות עם בעלי התפקידים, פוסטים בפייסבוק – לא חל שיפור במצב השכנה, כאשר התשובה שחזרה על עצמה הייתה תמיד- "אתם חיים באתר בנייה", סתמה כל אפשרות לדיאלוג ודחתה כל ניסיון שיפור של המצב. בעיני זאת לא דרך להתייחס לתושבים וזה אחד הדברים שבכוונתי לשנות כשאבחר".

גיל עד זגר גני תקווה

"הדבר הנוסף ששכנע אותי להתמודד היה החלטת ראש המועצה, בחודש מאי 2016, להחזיר את ה-WIFI לבתי הספר. שנה קודם לכן, הובלתי כחבר בהנהגת ההורים היישובית, ביחד עם ראש המועצה מהלך של בחינה יסודית ומקצועית של הסכנות הטמונות ברשת אלחוטית בבתי הספר. בסיום תהליך הבדיקה, במאי 2015, הכריזה ראש המועצה, בכל כלי תקשורת על הוצאת ה-WIFI מבתי הספר ביישוב. ברגע בו ראשת המועצה שינתה כאמור את עמדתה ב-180 מעלות, תוך התעלמות מאותן סכנות בהן הכירה רק שנה קודם לכן, 'נפל לי האסימון', וראש המועצה הפכה לכאורה, מבחינתי לאדם שלא ראוי שיעמוד בגוף ציבורי, שבין היתר אמור להגן על תושבי היישוב ובפרט זה הילדים וקיבלתי החלטה לעשות ככל שביכולתי למנוע ממנה להיבחר לקדנציה נוספת".

תוכל לספר על פעילותך הציבורית עד כה?
"בשנים האחרונות פעלתי רבות (גם אם לא הכל פורסם) כדי לסייע לתושבים לשפר את איכות חייהם. כחבר בהנהגת ההורים היישובית קידמתי כאמור את הוצאת הwi-fi  מבתי הספר ופעלתי לקיום הוראות חוזר מנכ"ל משרד החינוך ביחס לניהול הכספים שמשולמים כתשלומי הורים. בחודשים האחרונים הייתי ממובילי המאבק כנגד הקמת מגרש הכדורגל בלב השכונות הצפוניות וכן פעילות נוספת . אם זאת הייתה פנייה ביחד עם תושבים אחרים למועצה להתקנת במפרים על דרך התקווה ודרך הים, כדי לעצור את השתוללות האופנועים, או בפנייה לחברת קווים לגבי שיפור השירות בקו 9. חשפתי את האחזקה הלקויה, לכאורה, של מתקני המשחק בבתי הספר ובפארקים, ויזמתי מפגש בין תושבים למפקד תחנת משטרת מסובים בכדי לייעל את שיתוף הפעולה, כנגד גל הפריצות לרכבים. הייתי מעורב עוד בפעילות רבה, חלקה ישירות מול המועצה, וחלקה כביקורת על התנהלות המועצה. אני מאמין בדיאלוג אמיתי ופתוח בין המועצה לתושבים, וחושב שרק בדרך הזאת תטופלנה כראוי כל הבעיות הנ"ל ורק בדרך הזאת תוחזר גני תקווה לתושבים!".

מה האג'נדה שלך ?אילו תחומים תרצה לשנות/לשפר ?
"בשנים האחרונות גני תקווה איננה כשהייתה. מערכת החינוך במגמת התדרדרות, מצב התשתיות וחזות היישוב בכי רע ויש תחושה של ניכור, ניתוק והתעלמות של המועצה מתושביה. לאחרונה התחלתי בפרסום פרקים מהמצע שלי, שיעסוק במגוון התחומים שבכוונתי לטפל בהם. החל מהגברת השקיפות דרך חיזוק הקשר עם התושבים. פתרון בעיית עיוות הארנונה ושדרוג מערכת החינוך ביישוב, במטרה להגדיל את ההשקעה בתלמידים, ולאו דווקא במבנים – לעסוק במהות ולא רק בנראות, ולא פחות חשוב שיפור התשתית וחזות היישוב".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

כיתת ותיקים

מסיבת סיום לכיתת ותיקים בגני תקווה