יום רביעי , אוגוסט 21 2019
דף הבית / משה פטרובר מגבעת שמואל חוגג השבוע 100

משה פטרובר מגבעת שמואל חוגג השבוע 100

לא בכל יום פוגשים אדם בן 100,משה פטרובר מגבעת שמואל זכה לגיל המופלג, ראש העיר יוסי ברודני הגיע עם ברכה וזר פרחים וקיבל טיפ לאריכות חיים - אין כללים ואין סודות לאריכות ימים  אבל מומלץ לעבוד קשה ולהעדיף הליכה רגלית ואופניים על פני מכונית

משה פטרובר מגבעת שמואל חוגג 100

משה, יליד הונגריה , סבא רבא ל 15 נינים, מתגורר בגבעת שמואל משנת 2011   לאחר שבתו זהבה פייפל, תושבת העיר, הביאה את ההורים לגור קרוב. כמה קרוב? בדירה ממול. פטרובר סיפר לראש העיר שעלה ישראל באניית מעפילים בשנת 46, אז גם נולדה בתו הבכורה.

לשאלה המתבקשת מה הטיפ לאריכות ימים השיב משה כי "אין כללים ואין סודות ולפעמים פשוט צריך יותר מזל משכל.. אבל מה שבטוח הוא שחריצות תורמת לבריאות", הסביר משה שקם כל השנים ב 4 בבוקר, מקפיד על קריאת שני עיתונים יומיים ( עד היום ) ולא משנה מה מזג האוויר בחוץ, מהמיטה יוצאים. גם על רכב הוא וויתר והתנהל לאורך כל חייו באמצעות אופניים ובהליכה רגלית. במהלך הביקור הסתכל ראש העיר על ידיו ואצבעותיו של משה ואמר לו " תן לי לנחש שאתה נגר". משה הנהן שאכן כך.
משה פטרובר מגבעת שמואל חוגג 100בסיום הביקור התעקש משה ללוות את ראש העיר עד המעלית אז אמר לו :" בכל לבי אני מאחל לך בריאות ואריכות ימים. נגע לי ללב כשנכנסת עם זר הפרחים ומאד התרגשתי. אני לא אשכח את הביקור הזה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ארבל שרייבמן

המלצות לקראת החזרה ללימודים