יום שני , ינואר 18 2021
דף הבית / המחלץ הישראלי בנפאל

המחלץ הישראלי בנפאל

לפני כשלוש שניים אירעה רעידת אדמה בנפאל, אליה נשלחת משלחת סיוע הומניטרית ישראלית. סרן יואב ששון מקריית אונו היה בין ראשוני המחלצים ומשחזר את שאירע שם

יואב ששון

השבוע, מציינים שלוש שנים לרעידת האדמה בנפאל, אליה נשלחה משלחת סיוע הומניטרית ישראלית. מדינת ישראל נחלצה מיד לעזרתה של נפאל ושלחה מטעמה נציגים מפיקוד העורף, ונציגים מחיל הרפואה. מבין נציגי פיקוד העורף במשלחת, נמצא סרן יואב  ששון מקרית אונו.


הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו 


סרן יואב ששון, תושב קרית אונו הוא מפקד פלוגת מגן מגדוד קדם של החטיבה. סרן ששון התגייס לחטיבת החילוץ, יצא לקורס מפקדי כיתות ולקורס קצינים ושימש כמפקד מחלקה, סגן מפקד פלוגה וכמפקד פלוגה בבא״ח ובגדוד המבצעי, המוכשר לחי״ר, חילוץ ואב״כ. ״ביום יום אנחנו מבצעים תעסוקה מבצעית, בעיקר באיו״ש, ובעת הצורך יכולים תמיד לקפוץ לאירועי חילוץ בארץ ובעולם כדי לפעול להצלת חיים״, מסביר ששון, ״אנחנו מוכנים תמיד לכל אירוע, בלילה אנחנו יכולים לבצע מעצר בכפר פלסטיני, וביום למחרת לפעול לחילוץ לכודים באתר הרס״.
יואב ששון

בשנת 2015 כשהאדמה רעדה בנפאל, נקרא סרן ששון למשימה כחלק ממשלחת הסיוע הצה״לית שיצאה לצד השני של העולם. ״זה אחד האירועים המשמעותיים בשירותי הצבאי, היכולת לתת סיוע לעם במצוקה, הגם שאין לך הכרות עם התושבים, אבל מרגע הנחיתה אתה פועל בכל מאמציך כדי להציל חיים״ . על הרגעים הראשונים מן המשלחת מספר סרן ששון: " ב01:14 נחתנו בקטמנדו. התמונה הראשונה שראיתי ואותה לא אשכח הרבה זמן היא הנסיעה לאיזור פריסת המחנה. הכל נמחק נפאלים ברחובות רואים את חוסר הוודאות. מצד שני, המשלחת חדורה מוטיבציה עצומה להתחיל במשימותיו. לאחר תדריך של מפקד המשלחת ניגשנו למלאכה, נקראנו לחלץ מבניין בן 6 קומות, וחלק אחר מהכוח נשלח במקביל להקמת בית חולים שדה". בזמן פעילותה של המשלחת בנפאל, היא היוותה מוקד לכלל הישראלים שהיו במקום. על קבלת השבת במחנה מספר בהתרגשות סרן ששון: " ישראלים נהרו למחנה כדי לעשות את ערב השבת ביחד עם המשלחת. קשה לתאר את הצמרמורת בגוף, ועל יוכלו להעיד הישראליים שהיו במקום. במהלך הברכות ניגשה ילדה בשם ניל וחיבקה אותי חזק ולא היינו צריכים שפה משותפת כדי שהיא תוכל לבטא את ביטחון שיא חשה, שיש מי ששומר עליה".

יואב ששון

בימים אלה נמצא ששון עם הפלוגה בגזרת החטיבה המרחבית מנשה, ״אנחנו פועלים ימים ולילות אל מול הטרור. עורכים פעילויות רבות כמו סיורים, מעצרים ותפיסות אמל״ח במטרה לשמור על הבטחון בגזרה״. האופי המבצעי של הפלוגה בא לידי ביטוי באופן קבוע, ומבין האירועים הם השתתפה הפלוגה השבוע נמצא הריסת ביתו של המחבל אחמד קונבע בעיר ג'נין. בשיתוף פעולה של הפלוגה, כוחות ההנדסה, לוחמי משמר הגבול והמנהל האזרחי הכוחות הרסו את ביתו של המחבל. המחבל היה חלק מחוליית המחבלים אשר ביצעה את הפיגוע הירי בציר הסמוך לחוות גלעד בתאריך ה-9 בינואר 2018, בו נהרג הרב רזיאל שבח ז"ל.

"השירות בחטיבה מאוד משמעותי. הגדודים נמצאים בקווים מבצעיים, וההגנה על היישובים היא חלק מהותי מן העשייה שלנו, ובמקביל תופסים כשירות לחילוץ. אנחנו מוכנים לכל סיטואציה. תחושה מספקת לדעת שאתה מכשיר את דור העתיד של החטיבה. אפשר לראות המוטיבציה לשירות של הלוחמים והלוחמות", הוא מסכם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

כוויה (צילום אילוסטרציה Canva)

המדריך השלם לטיפול בכוויות